Strona 5 z 119 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez birez
    Potwierdzam - ustawiam na 600 aparat z ciezszym (niewiele ale zawsze) szklem i stoi stabilnie - oczywicie istnieje dyskomfort kadrowania ale juz sie na to zalilem w innym watku.

    Swoja droga, ciekawe, czy do takiej Sherpy dalo by sie jakas rozsadna glowice od Manfrotto przykrecic
    Jasne że by się dało tylko AFAIR musiałbyś zapodać przejściówkę z gwintu na 1/4" (Sherpa) na 3/4" (głowice Manfrotto).
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  2. #42
    Uzależniony Awatar birez
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Krakow
    Wiek
    43
    Posty
    609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    Jasne że by się dało tylko AFAIR musiałbyś zapodać przejściówkę z gwintu na 1/4" (Sherpa) na 3/4" (głowice Manfrotto).
    To jest dla mnie nadzieja

    Jeszcze tylko musze dorwac dla proby manfrotto jakies, bo wole zeby wyszlo ze to ja jestem daremny nie glowica, zanim wezme se za spawarki/tokarki/inne gwintownice.

  3. #43
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    czy sherpa 250r i 600r roznia sie czyms poza tym, ze w 600-tce mozna nogi rozkladac bez blokady ? glowica identycza ... a 100 zl taniej.. wykonanie tej samej jakosci
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  4. #44
    Uzależniony Awatar birez
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Krakow
    Wiek
    43
    Posty
    609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asterix
    czy sherpa 250r i 600r roznia sie czyms poza tym, ze w 600-tce mozna nogi rozkladac bez blokady ? glowica identycza ... a 100 zl taniej.. wykonanie tej samej jakosci
    Z tego co widze to 250 ma korbke do podnoszenia centralne kolumny a w 600 trzeba odkrecic srube i wyciagnac recznie.
    No i 600 jest wyzsza - nie wiem ile masz wzrostu ale ja ze swoimi 190 cm nie wyobrazam sobie pracy ze statywem nizszym niz 600-tka.

    BTW, define "mozna nogi rozkladac bez blokady" - nie znam 250 i za bardzo nie wiem o czym mowa...

  5. #45
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    nop ma korbke.. mozna tez odkrecic blokade i recznie podnosic..

    do mojego wzrostu ideal bo mam 177 cm

    Co do nog to chodzilo mi o to iz 250-tka ma tylko 1 pozycje rozstawu nog, 600 mozemy rozkraczyc do samej ziemi tak by nie wykrecac glowicy z gory i zakrecac od dolu...
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  6. #46
    Uzależniony Awatar birez
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Krakow
    Wiek
    43
    Posty
    609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asterix
    Co do nog to chodzilo mi o to iz 250-tka ma tylko 1 pozycje rozstawu nog, 600 mozemy rozkraczyc do samej ziemi tak by nie wykrecac glowicy z gory i zakrecac od dolu...
    No prawie do samej ziemi - nie rozkladaja sie na plask, ino troche po katem ale i tak jest dosyc nisko. (musimy za to odkrecic kawalek kolumny albo wbic ja w ziemie)
    Nie wiem tez jak wyglada w 250 "niezaleznosc" nog - w niektorych statywach wszystkie odchylamy jednoczesnie i jednakowo. W 600 kazda porusza sie osobno - jest to nieraz dosyc wygodne.

  7. #47
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asterix
    Co do nog to chodzilo mi o to iz 250-tka ma tylko 1 pozycje rozstawu nog, 600 mozemy rozkraczyc do samej ziemi tak by nie wykrecac glowicy z gory i zakrecac od dolu...

    Ze swojego doswiadczenia napisze ze to bardzo wazna i przydatna opcja - mozliwosc rozlozenia nog.
    Czasem chcemy cos z nizszego pulapu zlapac, pokombinowac z kadrem albo chociazby do makro sie znizyc.

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Sherpa 600 ma możliwość rozkładania nóg a jak napisał Vitez do makro to bardzo ważna cecha użytkowa. Poza tym można głowicę podwiesić pod statywem, korzystałem z tego tylko raz ale czasem się przydaje. Velbon nie puści na rynek nowego produktu o takich samych cechach użytkowych jak poprzedni za znacząco niższą cenę. Nie wierzcie w bajki.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  9. #49
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    w 250 takze mozna wkrecic glowice pod kolumne.. rozkladanie nog do poziomu 600 nie bylo mi potrzebne.. wole sobie glowice przekercic na dolna pozycje
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  10. #50
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asterix
    wole sobie glowice przekercic na dolna pozycje

    I jak? Wygodnie sie wtedy patrzy w wizjer pomiedzy nogami statywu?
    Bo przy rozkraczeniu nog chyba wygodniej 8)

Strona 5 z 119 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •