Strona 53 z 119 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #521
    Początki nałogu Awatar retter
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Uwielbiam oczytanych teoretyków...
    Pozdrówka!
    to nie teoria lecz przypadek jednego z userów GP
    Hmm


    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Wiesz tak się składa, że śledzę temat tej firmy od momentu decyzji o zakupie statywu.
    Ot, taki sentyment... :wink:
    Pozdrówka!
    ja tez i co z tego??
    zanim kupiłem nogi to temat 2 razy przetrawiłem przynajmniej


    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Powiedz szczerze - stałeś choć w pobliżu tych sprzętów o których piszesz???
    Pozdrówka!
    stara nowa 190 MF, stara nowa 055 MF i jej kopie GP
    dla mnie nie są identyczne, ja widziałem rożnice,
    orginalne MF ma nogi walcowane pomimo ze niby aluminum, może mieć aluminum ale jako składnik stopowy, sama obrubka zwieksza twardość i sztywność
    GP ma nogi ciągnione, , jakość plastiku jest inna a to on jest podatny na peknięcia

    ogladałęm tez inne sprzety jak potrafia zaprojektować i zrobic inne firmy nogi,
    nie bronie MF jedynie mowie ze poziom MF, Berno dopiero co wchodziło, slika pomijam nie przyjrzałem mu sie tak mocno jest minimum !!
    ale to tez zalerzy od zastosowań
    idac na zdjęcia cos konkretnego
    idac na wycieczke cos lżejszego kosztem stabilności

    no chyba ze ktos chce brutalnie traktowac statyw rzeka, błoto, jeziora, morze, by nie miec stresu można GP

    czy aby nie zwracasz troche nie odpowiednio?? bo to już było troche po bandzie
    nie chowam urazy...
    pozd.

  2. #522
    Bywalec Awatar CFR
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    lazurowe wybrzeze
    Wiek
    49
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cool, w koncu ktos poruszyl (minimalnie) temat Slika, moze ktos sie przyjarzal SLIK PRO 340BH AMT + Ball SBH200DQ? Jakies opinie?
    Tak sie rozpisaliscie o podobienstwach, ze temat zaczyna przypominac watek konstruktorow a nie uzytkownikow :P

  3. #523
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    99

    Domyślnie karbonowy manfrotto...

    Witam,
    czy macie jakieś doświadczenia z karbonową odmianą Manfrotto 055? Dokładnie chodzi mi o 3-sekcyjny 055cxpro3.
    Juz miałem kupić 055x prob, ale jakoś nie uśmiecha mi się noszenie tej masy (wiem, wiem, stabilnośc...)

    Teraz zastanawiam się nad: Manfrotto 055cxpro3 + Manfrotto 498 RC2

    Ad nóg:
    niestety sa drogie, ale licze na połaczenie stabilnoości i mniejszej wagi
    Ad głowicy:
    jest to nowa seria z 3 gałkami, tylko waham się która płytkke wziąść (RC2 czy RC4). Nie wiem czy ta RC4 nie będziie za mocno wystawać z mojej "piątki"...
    Niektórzy wiedzę, że poleceją głowice Benro, alle nie znam ich...

    Co sądzicie?

  4. #524
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    91

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o nogi to zerknij sobie na takie:
    http://jabbafoto.pl/opis/563477/benr...c-c-297m8.html
    występuje też w wersji z klamrami, wówczas nazywa się C 297 EX. W komplecie posiada porządny pokrowiec :wink:.
    Jeśli chodzi o głowicę to spójrz na serie B np: B-1.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Jeszcze warto się zastanowić nad statywami velbona z serii sherpa pro. Stosunkowo niedrogie tylko żaden nie ma łamanej kolumny centralnej.
    Ostatnio edytowane przez jeklaskaMM ; 28-06-2010 o 11:18 Powód: Automerged Doublepost

  5. #525
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darek24111 Zobacz posta
    czy macie jakieś doświadczenia z karbonową odmianą Manfrotto 055? Dokładnie chodzi mi o 3-sekcyjny 055cxpro3.
    Juz miałem kupić 055x prob, ale jakoś nie uśmiecha mi się noszenie tej masy (wiem, wiem, stabilnośc...)
    mialem w rekach akurat 190CXProB i oprocz tego, ze kosztowal 1/3 wiecej niz moja Sherpa CF630 (280 EUR vs 210 EUR), to byl jeszcze ze 20cm nizszy, delikatniejszy i mial zapinki na zatrzaski zamiast na zakretke.

    mnie to dobitnie wyleczylo z nog Manfrotto po co, jak mozna miec lepsze i tansze.

    z tego co widze 55CX tez jest niziutki, a rurki rownie cienkie jak w 190CX...


    Cytat Zamieszczone przez darek24111 Zobacz posta
    Teraz zastanawiam się nad: Manfrotto 055cxpro3 + Manfrotto 498 RC2
    Ad nóg:
    niestety sa drogie, ale licze na połaczenie stabilnoości i mniejszej wagi
    to masz w Sherpie. za 2/3 ceny w tym wypadku.

    Ad głowicy:
    jest to nowa seria z 3 gałkami, tylko waham się która płytkke wziąść (RC2 czy RC4). Nie wiem czy ta RC4 nie będziie za mocno wystawać z mojej "piątki"...
    Niektórzy wiedzę, że poleceją głowice Benro, alle nie znam ich...
    [/QUOTE]
    RC2 to porazka. standardowa plytka Arca, taka jak w Benro, jest o niebo sztywniejsza. serii 49x Manfrotto nie mialem w lapie, ale po wrazeniach z 48x obchodze szerokim lukiem.

    z pobieznego rachunku wychodzi mi 410 EUR za ten zestaw powyzej. za te pieniadze mozna spokojnie kupic nogi CF630 i do tego wypasna glowice Benro B-2. taniej, a mechanicznie o niebo lepiej od MF.
    www albo tez flickr

  6. #526
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    99

    Domyślnie

    MF 055 cx niziutki? Ma przecież max 175cm, a ten Sherpa 167cm...
    Jesli chodzi o nogi to zalezy mi tez nna funkcji szybkiego przestawiania kolumny z pionu do poziomu... Szczerze mówiąc jestem zaskoczony Twoimi negatywnymi opiniami o Manfrotto...

    Ad Głowic to mam metlik jeszcze większy. Jedni podpowiadaja,że 498 to światna głowica, a i płytka RC2 jest OK, a tu takie komentarze... Kurcze szkoda, że nie mam tego gdzieś u mniie porównać... Czyżby potrzebna wizyta w "większym mieście"...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez darek24111 Zobacz posta
    MF 055 cx niziutki? Ma przecież max 175cm, a ten Sherpa 167cm...
    Jesli chodzi o nogi to zalezy mi tez nna funkcji szybkiego przestawiania kolumny z pionu do poziomu... Szczerze mówiąc jestem zaskoczony Twoimi negatywnymi opiniami o Manfrotto...

    Ad Głowic to mam metlik jeszcze większy. Jedni podpowiadaja,że 498 to światna głowica, a i płytka RC2 jest OK, a tu takie komentarze... Kurcze szkoda, że nie mam tego gdzieś u mniie porównać... Czyżby potrzebna wizyta w "większym mieście"...
    Hmmm, to może nogi MF a głowice Benro (tylko którą, czy może ktoś po krótce wyjaśnić czym sie różnią i które brać pod uwagę?)
    Mój sprzęt to C 5dII + C17-40 + C 70-200...

    A czy ktos porównywał te Benro z nowa serią MF 498 RC2?
    Ostatnio edytowane przez darek24111 ; 28-06-2010 o 13:19 Powód: Automerged Doublepost

  7. #527
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darek24111 Zobacz posta
    MF 055 cx niziutki? Ma przecież max 175cm, a ten Sherpa 167cm...
    055 moze i ma 175cm po wyciagnieciu kolumny. a w Sherpie bez wyciagania kolumny mam aparat na wysokosci oka (z normalnej wielkosci glowica kulkowa). a ja mam circa 173cm wzrostu.

    mialem w sklepie Velbona CF630 i MF 190CX rozlozone obok siebie. uwierz mi, jest duuuuza roznica miedzy wysokoscia tych statywow.
    055 ma wedlug folderu podobna wielkosc jak 190

    Cytat Zamieszczone przez darek24111 Zobacz posta
    Jesli chodzi o nogi to zalezy mi tez nna funkcji szybkiego przestawiania kolumny z pionu do poziomu...
    po co przestawiac kolumne do pionu? poza tym, ze marketing MF wmawia ludziom, jakie to zajefajne jest, odsunac aparat od srodka ciezkosci i jeszcze pogorszyc stabilnosc aparatu

    glowica kulkowa pozwala na obrot aparatu do kadru pionowego.

    Cytat Zamieszczone przez darek24111 Zobacz posta
    Ad Głowic to mam metlik jeszcze większy. Jedni podpowiadaja,że 498 to światna głowica, a i płytka RC2 jest OK, a tu takie komentarze... Kurcze szkoda, że nie mam tego gdzieś u mniie porównać... Czyżby potrzebna wizyta w "większym mieście"...
    MF jest wszedzie duzo, wiec ludzie to kupuja. a ze nie maja porownania to im sie podoba.
    Benro czy Velbon, a nawet taki Redged, robia nie gorsze statywy a nierzadko znacznie tansze.

    Cytat Zamieszczone przez darek24111 Zobacz posta
    Hmmm, to może nogi MF a głowice Benro (tylko którą, czy może ktoś po krótce wyjaśnić czym sie różnią i które brać pod uwagę?)
    Mój sprzęt to C 5dII + C17-40 + C 70-200...
    na ten zestaw spokojnie wystarczy statyw typu slynna Sherpa 600R. warunkiem jest uchwyt statywowy na 70-200, bo bez tego to i glowica za 200 EUR nie wystarczy.

    jesli chodzi o to co mozna wybrac, zeby bylo nie tylko stabilnie ale i wygodnie - nie znam nog Benro, ale pewnie dadza rade. glowice ta firma robi swietne. o klase jakosci lepsze od kulek Manfrotto.
    www albo tez flickr

  8. #528
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    99

    Domyślnie

    akustyk - dzięki...

    Funkcjja zmiany kolumny z pionu do poziomu jest bardzo fajna, szybka, już nieraz mi jej brakowało (np przy robieniu zdjęć przy murku, gdzie chciałem troche wychyliic aparat, alle nogi na to nie pozwalały...)

    Znam wielu co mają nogi Manfrotto 055 aluminiowe i sa bardzo zadowoleni ze stabilności i wykonania, użytkuja je przez kilka ładnych lat. Jak wspomniałem już miałem je kupić, ale troche przeraża mnie ich waga (2,4kg) jeśli chce jje sie trochę nosić..., stąd pomyslalem o karbonowych.

    Ad głowicy to szukam użytkowników ten nowej 498 RC2. Podobno jest lepsza, ale czy napewno... Czy miał ktooś okazje porównac prace tej nowej 498 do wysławianych tu Benro (B-1 czy którys tam...)

  9. #529
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darek24111 Zobacz posta
    ...Ad głowicy to szukam użytkowników ten nowej 498 RC2. Podobno jest lepsza, ale czy napewno... Czy miał ktooś okazje porównac prace tej nowej 498 do wysławianych tu Benro (B-1 czy którys tam...)
    Post 507 w tym wątku :wink:

    Cytat Zamieszczone przez Jedrzej79 Zobacz posta
    ...Mam manfrotto 496 RC2 (upgrade 486) i uważam, że jest to rewelacyjna głowica. Baaardzo stabilna, chodzi bardzo ładnie i na pewno nie piszczy...
    Pozdrówka!
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Uuuups! przepraszam, miało być - post 509...
    Ostatnio edytowane przez dziobolek ; 29-06-2010 o 11:29 Powód: Automerged Doublepost
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  10. #530
    Dopiero zaczyna Awatar arteck
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    >Las Vegas Parano<
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CFR Zobacz posta
    A ktory z tych byscie polecili:
    - VANGUARD Alta Pro 263AT + SBH30
    - VANGUARD Alta+ 264AP
    - SLIK PRO 340BH AMT Noir + SBH200DQ

    Cenowo "stoja" podobnie

    Ja mam VANGUARD Alta Pro 263AT i nie narzekam. Statyw z naprawdę możliwościami... Jakość wykonania identyczna z MF. Nawet kitowa głowica kulowa SBH30 daje radę...
    Cyfra + szklarnia i żarówki / Analog + szklarnia i żarówki / Dalmierz Canonet QL17 GIII / Pentaxy...-----> Fotografie

Strona 53 z 119 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •