Strona 109 z 119 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 081 do 1 090 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #1081
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bob_ Zobacz posta
    Włókna raczej poza zasięgiem finansowym
    Głowica to aktualnie 498rc2.
    Tripo ma tanie włókna z tego co widziałem na allegro, ale nie wiem czy spełni pozostałe oczekiwania.
    Pozdrawiam

  2. #1082
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bob_ Zobacz posta
    Włókna raczej poza zasięgiem finansowym
    Głowica to aktualnie 498rc2.
    IMHO jak juz sie bawic w male-lekki, to raz a dobrze. karbonowe nogi Benro czy wlasnie Triopo, jesli wybierzesz statyw o niewielkiej wysokosci roboczej, moga okazac sie zupelnie znosne cenowo. ale to moze tez byc aluminium, bo przy mniejszych gabarytach to tez bedzie wagowo bardziej strawialne.
    www albo tez flickr

  3. #1083
    Bywalec Awatar bob_
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    woj. opolskie
    Wiek
    48
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    IMHO jak już się bawić w male-lekki, to raz a dobrze. ....
    wiem, wiem - podchodzę do tego od d...y strony. Najlepiej by było tak zrobić, kupić raz a porządnie. Myślałem że z Manfrotto tak robię, ale ta waga jednak dobija. Pieszo to jeszcze pół biedy, ale na rowerze jest lekka masakra.
    Rozglądam się za czymś w okolicy 1 kg i sporo właśnie Al-Mg jest do wyboru, choć przy niskiej wadze mają też minimalną wysokość.
    piątka, trochę szkła i gadżety

  4. #1084
    Bywalec Awatar 4kwiatek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    T-miasto
    Posty
    229

    Domyślnie

    Hi..
    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Tripo ma tanie włókna z tego co widziałem na allegro, ale nie wiem czy spełni pozostałe oczekiwania.
    Pozdrawiam
    Towers pokazywał mi Triopo u siebie karbonowe. Powiem szczerze.... klasa. Naprawdę warto pomacać.

    Pozdrawiam...

  5. #1085
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4kwiatek Zobacz posta
    Hi..


    Towers pokazywał mi Triopo u siebie karbonowe. Powiem szczerze.... klasa. Naprawdę warto pomacać.

    Pozdrawiam...
    A kupić też warto ? Ja się zastanawiam nad tą marką. Możesz coś więcej napisać o tym statywie z włókna ?

  6. #1086
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    A kupić też warto ? Ja się zastanawiam nad tą marką. Możesz coś więcej napisać o tym statywie z włókna ?
    Strona, dwie wcześniej rozmowa tyczy się min. węglowych Triopo. Mam GT228. Porównywałem z pięciokrotnie droższym Gitzo. Różnice są spore, ale stabilność i wykonanie nie są pięciokrotnie gorsze. Wg mnie warto kupić.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  7. #1087
    Bywalec Awatar 4kwiatek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    T-miasto
    Posty
    229

    Domyślnie

    Hi..
    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    A kupić też warto ? Ja się zastanawiam nad tą marką. Możesz coś więcej napisać o tym statywie z włókna ?
    Odbierałem akurat puszkę i byłem spłukany. Gadaliśmy chwilę o tym i o owym (byłem akurat przypadkiem przejazdem w Krotoszynie). Rozmawialiśmy m.in o Benro. Na to Towers wyjął Triopo - rozstawił i mówi "zobacz - to jest dopiero statyw". Powiem szczerze - miałem wrażenie że jest przyklejony do podłogi. Drgania gasił tak że myślałem że to jakaś technologia kosmiczna. Ważył coś ponad 1 kg. Oczywiście to był ten jeden konkretny model - dla mnie za wysoki (kurdupel jestem). Ale moim zdaniem naprawdę warto się im przyjrzeć z bliska i dotknąć. Obecnie używam Velbona. Wybrałem go bo się mieści do walizki i nie muszę go taszczyć w podręcznym (co czasem bywa wręcz niemożliwe). Ale następny rozważę właśnie Triopo z tych które się składają poniżej 50 cm. Benro macałem i moim zdaniem jest lepszy od Velbona przy podobnych cenach (ale ja kupowałem jak o Benro jeszcze nie słyszeli .

    Zapewne chcesz wiedzieć ile kosztował ten Triopo - około 1000 pln same nogi (co przy cenie obecnej mojego Velbona - około 500 pln) wydaje się bardzo atrakcyjną ceną).

    Pozdrawiam...

  8. #1088
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Dzięki za informacje Będę musiał się przejechać do jakiegoś sklepu gdzie takie coś mają

  9. #1089
    Bywalec Awatar savage67
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Starachowice/Kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Mam GT-228. ....
    Mam głowicę B3, jest duża i stabilna. Do wad zaliczam jedynie, że dokręcając pokrętło kuli mimo wszystko aparat nieznacznie zmienia swoją pozycję, o milimetr, dwa. .....
    Myślałem, że tylko ja tak mam ;-) . Jest to denerwujące przy ustawianiu aparatu dokładnie w określonej pozycji. Czyli ten typ tak ma. Druga sprawa która mnie nurtuje to sposób dokręcania płytki - muszę użyć dużej siły żeby to zrobić solidnie. Zdecydowanie wygodniejszy jest sposób min. taki jak z Manfrotto. Gdy tego nie zrobię mocno mam wrażenie , że aparat zaraz spadnie.
    ______________________________________
    Canon 6D 85/1,8 50/1,4 70-200 2,8 IS USM II TCx2III 430EXII

  10. #1090
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    38

    Domyślnie

    witam wszystkich, mam zamiar zakupic statyw ale po przejrzeniu ostatnich stron jestem troche zmieszany. Co prawda jakis czas temu rowniez chcialem kupic statyw i doradzalem sie w tym temacie ale sytuacja finansowa troche sie skomplikowala i musialem czekac az do teraz. Wtedy po wielu rozwazaniach wybralem zestaw goldphoto YH324C + manfrotto 804RC2. Jednak teraz w zasadzie niemozliwe jest znalezienie nog goldphoto (nie wiem czemu) i szukam czegos nowego. Kolega Bangi bardzo zachwala swoj statyw i na pierwszy rzut oka wyglada on calkiem solidnie jednak nie slyszalem wczesniej o tej firmie stad moje watpliwosci. Co solidnego mozna dostac w tej cenie? Na razie mam 50D+17-50+430ex ale licze sie z tym, ze moze pojawic sie jakies nowe szklo i zolidny zestaw to podstawa. Co do glowicy to chyba jednak panoramiczna. 804RC2 to koszt ok.200zl ale ciezko o cos rownie solidnego w nizszej cenie. Jakies propozycje?

Strona 109 z 119 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •