Strona 103 z 119 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #1021
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    Ale rozgorzała dyskusja na temat tego dokręcania...
    Ja nie napisałem tego jako jakiś wielki minus, po prostu jak już miałem się czegoś czepić to jak dla mnie tylko to i tą drugą kwetsie znalzałem.
    Generalnie nie jest to jakiś mega problem
    Tak BTW to ja przykręcam szybkozłączkę do gripa bezpośrednio

  2. #1022
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Szybkozłączkę[055 pro] mam "na zawsze " przy aparacie.Body zintegrowane w jedna obudowę z gripem,więc nie odkręcam nigdy.
    Mam lepszy chwyt i zahaczenie dłoni przy pionowych kadrach z ciężkim zestawem.
    Stawiając aparat do zdjęć z dłuższymi czasami lub opierając[przypierając] body o mur,kolumnę ,robię to "na płytce",mniej zadrapań zawilgoceń,taki "mikrostatyw."
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 02-08-2011 o 11:09

  3. #1023
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    Taki mały OT zrobię, ale w ostatnim DFV na tej stronie http://www.dfv.pl/tl_files/dfv/czaso...08_2011/tn.pdf
    widać, że są to głowice Triopo, chyba właśnie KJ-2, pewnie najtaniej wyszło

  4. #1024
    Coś już napisał Awatar thomaslel
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    56

    Domyślnie

    O, dobrze że tutaj jesteś Bangi

    Wczoraj zamówiłem polecany przez Ciebie statyw Triopo C-258 z głowicą KJ-2 w Fotcomie. Było napisane, że dostępność to 1-2 dni, a stan w magazynie był przynajmniej taki, że wystarczyłoby statywów do kilku zamówień. Niestety okazało się, że ten model został wyprzedany. I oto jaką wiadomość uzyskałem od tego sklepu:

    "Komentarze do twojego zamówienia:
    Witam Panie Tomaszu,
    w chwili obecnej statyw Triopo C-258 z głowicą KJ-2 został wyprzedany u polskiego dystrybutora. Z informacji uzyskanych w Triopo wynika, że towar powinien być ponownie dostępny za ok. 1 miesiąc. Zostanie Pan poinformowany mailowo lub telefonicznie jeżeli będzie możliwa realizacja tego zamówienia.
    Pozdrawiam,
    Przemysław Szyk"

    Pytanie brzmi: co robić w takiej sytuacji? Bardzo zależy mi na tym, by mieć statyw w tym tygodniu, wręcz na dniach. Tutaj okazuje się jednak, że prędzej niż za miesiąc nie ma co myśleć o nim. Trochę to dziwne, zważywszy na to, że produkt można było w sklepie kupić i sądząc po informacjach i grafice, powinien on być u nich dostępny na magazynie i w tej chwili być odbierany przez kuriera. Dotarłby najpewniej jutro lub pojutrze.

    Zastanawiam się nad kilkoma opcjami: 1. Czekać miesiąc, 2. Zapytać o możliwość anulowania transakcji (w grę nie może wchodzić zamiana, bo mają tylko droższe modele z głowicami) a następnie poszukać tego modelu w innym sklepie lub 3. Zapytać o możliwość anulowania transakcji i od razu szukać zupełnie innego modelu. I ostatnia alternatywa 4. Szukać tego statywu na np. allegro.

    I tutaj pojawia się problem. Nawet jeśli zgodzą się anulować to zamówienie, to co dalej powinienem robić? Możliwe, że zdarzyła im się pomyłka i ktoś zapomniał "odhaczyć", że towar jest już niedostępny. Bo jeśli naprawdę nigdzie obecnie nie ma "na stanie" w sklepach czy to realnych czy wirtualnych tego statywu, to najlepszą opcją wydaje się być trzecia lub ewentualnie czwarta.

    Bangi - Mogę wiedzieć skąd Ty kupowałeś statyw? Był to sklep realny czy internetowy? Może orientujesz się, że na przykład w Twoim sklepie jest jeszcze jeden statyw w magazynie i można go zamówić poprzez stronę internetową. Jeśli to co Pan ze sklepu mi odpisał znaczy, że tego produktu nie ma teraz nigdzie w Polsce, to co ewentualnie mógłbyś mi polecić? Trzymać się Triopo czy zacząć poszukiwania zupełnie od zera?

  5. #1025
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    Jeden namiar podał Merde tutaj http://www.canon-board.info/showpost...&postcount=985, myślę, że jeszcze mają bo nie poszły wszystkie, a ja kupiłem tutaj http://allegro.pl/my_page.php?uid=12315715, zapytaj ich być może jeszcze mają, a link do aukcji Gościa co podał Merde masz tutaj http://allegro.pl/my_page.php?uid=12315715
    oczywiście masz prawo jak najbardziej odstąpić od umowy z tym sklepem, gdzie kupiłeś skoro jak się okazało nie mają, jak Ci zależy na czasie to tak zrób po porostu i tyle... zresztą ja bym tak zrobił, akcje tego typu, tzn. ściema z dostępnością są dla mnie nie do przyjęcia... tym bardziej, że Ci na czasie zależy
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 08-08-2011 o 19:52

  6. #1026
    Coś już napisał Awatar thomaslel
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    56

    Domyślnie

    Dzięki za linki

    Anulowali mi zamówienie w tamtym sklepie. Odpisali mi też w sklepie HPFOTO na pytanie odnośnie dostępności statywu. Napisali, że mają sam statyw, ale na razie bez głowicy (która ma dotrzeć jeszcze w tym tygodniu). Pan od sklepu zaproponował mi statyw za 150zł, natomiast złożył propozycję kupienia NB-1S zamiast tamtej głowicy. Problem jednak polega, że ta głowica jest o 100 zł droższa od tamtej. Teraz niestety nie mam takiej kasy, więc nie mogę sobie pozwolić na taki zakup.

    Myślicie że lepiej poczekać na dostępność głowicy i poprosić o wysłanie zestawu po jego uprzednim skompletowaniu, czy zamówić sam statyw, a głowicę załatwić na własną rękę w jakimś innym sklepie?

    Zależy mi na czasie bardzo, ale to chyba najlepsza opcja? Jak sądzicie?

  7. #1027
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    A znajdziesz gdzieś samą KJ-2, bo na Alle i Ceneo nie ma

  8. #1028
    Coś już napisał Awatar thomaslel
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    56

    Domyślnie

    Póki co czekam na znak od sklepu (wiadomość e-mail), że głowica już dotarła, a potem już tradycyjna wysyłka i opłata za pobraniem Najgorsze jest to czekanie, gdy trzeba mieć sprzęt jak najszybciej, ale cóż poradzić... Dobrze, że sam statyw już mają, teraz tylko pozostaje czekać na brakującą, ale jakże ważną część.

    PS. Jak już będę miał sprzęt to oczywiście podzielę się swoimi wypocinami w mojej galerii

  9. #1029
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    to może kup sobie KJ-1 http://allegro.pl/glowica-kulowa-tri...712508866.html trochę drożej to w sumie wyjdzie, no ale jak CI zależy na czasie, a w sumie nie mam przekonania, czy ona będzie dimaterlanie inna od KJ-2, co prawda deklarowany udźwig 6 kg, zamiast 10kg, ale przecież chyba ciężarów większych niż 3kg i tak nie będzie używać, znalzałem jeszcze taki link, ale nie nic nie wiem na temat tego sklepu http://www.fotcom.pl/statyw-triopo-c...kj2-p-280.html

  10. #1030
    Coś już napisał Awatar thomaslel
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    56

    Domyślnie

    Ech, gdyby nie to, że warto, to już dawno dałbym sobie spokój z jakimkolwiek statywem

    Wiadomości nie są najlepsze - jak można było się domyśleć, polski dystrybutor oprócz samych statywów nie ma także głowic. Ten ostatni link Bangi, to właśnie dokładnie to co anulowałem gdy dowiedziałem się o problemie niedostępności w pierwszym sklepie.

    Natomiast ten link w którym jest głowica KJ-1, na stronie internetowej tego sklepu widnieje, że produkt nie jest dostępny.

    Istnieje też inna opcja - dostępna jest głowica KJ-7 w tym sklepie z linku Bangi'ego (pierwszy link), tylko nie wiem czy pasowałaby do C-258? Zaletą jest na pewno cena w wysokości 49 złotych + koszty wysyłki. Co o tym myślicie?


    Sytuacja jest więc nieciekawa, a ja jestem już znużony dowiadywaniem się o wyczerpaniu magazynu z towaru. Który to już raz? Jakoś nie mam szczęścia do tych Triopo. Muszę teraz odpisać Panu ze sklepu, ale nie wiem co robić. Wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie zamówienie teraz tego Velbona DF-40 (który ponoć daje sobie radę nawet z tele), a w późniejszym czasie (za ok. miesiąc lub dwa) kupię tego Triopo C-258 z głowicą KJ-2

    To chyba na ten czas najlepsza opcja. Zależy mi na czasie, więc jakoś przeżyję taką niedogodność. W moim mieście mam dużo planów na nocną letnią fotografię i szykują się w tym i na początku kolejnego miesiąca ciekawe imprezy do takich zdjęć, więc odpada czekanie miesiąc na dostawę. A skoro nigdzie nie można dostać KJ-2 to jaki sens ma zamawianie samego statywu? Zapytam o możliwość anulowania tej transakcji (już w drugim sklepie, ech...) i najwyżej poproszę o informację mailową gdy C-258 będzie już z głowicą w ich magazynie i wtedy go zamówię, a Velbona uda się sprzedać za połowę lub choćby 30 złotych.

Strona 103 z 119 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •