Strona 52 z 119 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #511
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jedrzej79 Zobacz posta
    Chyba nie miałeś szczęścia. Mam manfrotto 496 RC2 (upgrade 486) i uważam, że jest to rewelacyjna głowica...
    Fajnie, tylko że seria 49x to już nowa ulepszona generacja.
    To nie to samo co 48x...

    Pozdrówka!
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ...(Benro ma 3 galy, ktore daja wieksza wygode)...
    No właśnie te nowe Frotki też już mają 3 gały.
    Ostatnio edytowane przez dziobolek ; 22-06-2010 o 23:44 Powód: Automerged Doublepost
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  2. #512
    Początki nałogu Awatar artd4
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    307

    Domyślnie

    Może i ja ie zapytam o coś co mnie ciekawi
    Mam statyw,glowice i monopod firmy "Bogen by Manfrotto"
    Wiem że pod nazwą "Bogen" swoje produkty sprzedaje "Manfrotto" w USA
    Powiem szczerze że i z jakości wykonania i jakości materialu jestem bardzo zadowolony
    Po wielu statywach zdecydowalem sie w koncu na taki zakup by mieć spokój.
    I naprawde warto,

    Bogen kontra Manfrotto
    Na pierwszy rzut oka różnią sie tylko zaciskami na nogach i kolorem.
    Moim zdaniem rozwiązanie Bogen-a jest pewniejsze i mniej plastikowe
    Za to w jednej z moich Bogen-owskich glowic brak jest dodatkowej bokady wypięcia.
    W statywie Bogen-a brak jest pianek na nogach
    Czy ktoś wie jakie części po selekcji lądują w Europie. a jakie w USA?
    I czy wogóle jest jakaś selekcja jakości?

    Wiem .że nigdy nie zamienie tego sprzętu na inny.
    Nawet jak zapinam Sigme 135-400 jestem suprspokojny o sprzęt
    Jedyne co mnie w tych firmach irytuje to fakt, że trzeba dokupić takie rzeczy jak
    Kolce czy talerzyki.A wszystko co ma w nazwie loga tych firm jest sporo droższe

    Zastanawiam sie tylko które z produktów "Bogen" czy "Manfrotto" jest lepszy?
    Czy ktoś wie jakie części po selekcji lądują w Europie. a jakie w USA?
    I czy wogóle jest jakaś selekcja jakości?
    ZaawansowanyAMATOR! ! ! NIE FANATYK !!!
    2x dSLR (Canon)

  3. #513
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jedrzej79 Zobacz posta
    Chyba nie miałeś szczęścia. Mam manfrotto 496 RC2 (upgrade 486) i uważam, że jest to rewelacyjna głowica. Baaardzo stabilna, chodzi bardzo ładnie i na pewno nie piszczy. Do tego Manfrotto 190XPROB i na prawde super zestaw z wieloma możliwościami. Wiadomo, że statyw mógłby być trochę stabilniejszy jak sie go maksymalnie rozłoży i do tego wieje, ale ja sporo chodze ze statywem i plecakiem, więc cięższego bym już nie zniósł ;-)
    Nie wiem co na niej stawiasz ale 486 RC2 to była załamka jakaś - nie potrafiła sensownie utrzymać 350D z 70-200 f/4 więc dość lekki zestaw... 496RC2 wygląda lepiej na oko, ale tak jak Akustyk pisze - nie tykaj lepszych głowic a już broń Boże prawdziwych kulowych czyli jakiejś Arci, RRSa czy choćby Markinsa...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  4. #514
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    No właśnie te nowe Frotki też już mają 3 gały.
    OK, nie wiedzialem. zastanawia mnie w tym wypadku, na ile to jest uzyteczne, bo przy luzach na zacisku RC2 korzysc z rozdzielenia galki docisku od galki blokady jest ograniczona. inna kwestia, to czy cos przy samej kulce poprawili, czy to jest nadal ordynarnie odlana stal(?) wytarzana w brudzacym rece smarze.
    nomen omen, przy Benro to te 486 wyglada jak jakis tani chinski produkt. i to naprawde, naprawde, brzmi kuriozalnie, kiedy sie czyta komentarze uzytkownikow tanich glowic Manfrotto na temat tego, ze jakies Goldphoto czy Bilora to "tani chinczyk" albo ze zobaczymy jak jest z trwaloscia...


    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    Nie wiem co na niej stawiasz ale 486 RC2 to była załamka jakaś - nie potrafiła sensownie utrzymać 350D z 70-200 f/4 więc dość lekki zestaw...
    a na to akurat nie narzekam - to sie u mnie nawet przyzwoicie trzymalo, z tym ze z uchwytem statywowym na szkle. podobnie 300/4. mowie o zastosowaniach landszaftowych, czyli: ustawic, podwiesic plecak, pozwolic chwile ustac i potem odpalic z MLU.

    dla mnie glownym powodem zmiany byl akurat komfort pracy, bo statyw to u mnie srednio z 5-6 godzin tygodniowo. i tutaj roznica jest kolosalna. sama stabilnosc/sztywnosc jest lepsza przy bialych rurkach (zwlaszcza z korpusem z 300/4 obroconym do kadru pionowego), ale MF tez sie dalo zrobic fote.
    www albo tez flickr

  5. #515
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a na to akurat nie narzekam - to sie u mnie nawet przyzwoicie trzymalo, z tym ze z uchwytem statywowym na szkle. podobnie 300/4. mowie o zastosowaniach landszaftowych, czyli: ustawic, podwiesic plecak, pozwolic chwile ustac i potem odpalic z MLU.
    Ja próbowałem jakiś ciasny kadr zrobić i co nie dokręciłem wajchy to wszystko opadało i 2 minuty misternego ustawiania w p***du... Oddałem tą głowicę koledze za darmo...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  6. #516
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    Ja próbowałem jakiś ciasny kadr zrobić i co nie dokręciłem wajchy to wszystko opadało i 2 minuty misternego ustawiania w p***du... Oddałem tą głowicę koledze za darmo...
    a no, to ze opada to fakt. nie przeszkadzalo mi ogolnie dlatego, ze nauczylem sie jakis czas temu nie kadrowac za ciasno, zeby miec luz na prostowanie horyzontow - bo ja nawet majac matowke z kratka, statyw i wasserwage w sankach potrafie spartolic prosty horyzont. taki defekt fabryczny fotografa
    www albo tez flickr

  7. #517
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Głowice kulowe Manfrotto po operacji plastycznej
    492, 494, 494 RC2, 486, 496 RC2, 498, 498 RC2 i 498 RC4


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ...inna kwestia, to czy cos przy samej kulce poprawili, czy to jest nadal ordynarnie odlana stal(?)...
    @akustyk, jesteś pewny że kula jest ze stali???
    Kiedyś tam zasłyszałem informację, że to są kule polimerowe
    Już nie pamiętam, ale chyba to próbowałem sprawdzić w swojej,
    i zdaje się że się zgadzało.
    Nie mam w tej chwili pod ręką by sprawdzić.

    Notabene, ja ze swojej zadowolony jestem, ale ja wybrałem 488RC2
    ze względu na dodatkową oś obrotu do panoram.
    Dopiero po zakupie zauważyłem, że 486 ma sporo mniejszą kulę.
    Może tu jest "pies pogrzebany"???

    Pozdrówka!

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  8. #518
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    @akustyk, jesteś pewny że kula jest ze stali???
    no wlasnie nie, dlatego tam znak zapytania zrobilem.

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Dopiero po zakupie zauważyłem, że 486 ma sporo mniejszą kulę.
    Może tu jest "pies pogrzebany"???
    rozmiar kuli ma glownie wplyw na stabilnosc, a tutaj 486RC2 mi specjalnie nie dokuczal. natomiast nie wydaje mi sie, zeby jakos znaczaco odbijalo sie to na plynnosci pracy.


    jakby nie patrzyl... mam teraz Benro i uzytkowo jest to niebo a ziemia. pod wzgledem wrazen organoleptycznych tez, bo to i stabilne jest i plynniutko chodzi i sztywne odpowiednio, ma pewne mocowanie plytki i samo wykonczenie zewnetrzne jest eleganckie (486RC2 naprawde wyglada przy tym jak dziadostwo odlewane u wujka Zenka w garazu), choc akurat wyglad nie ma tu wiekszego znaczenia.

    co mi sie podoba bardzo: po dokreceniu galy docisku mozna krecic sprzetem na kuli recznie a po zatrzymaniu stoi, prawie jak na tym video:
    http://www.youtube.com/watch?v=FjJ_T0vOxds
    z tym ze akurat B-1 az tak nie trzyma 5D + 300/4 jednak potrafi siasc bez dokrecenia blokady.
    www albo tez flickr

  9. #519
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    rozmiar kuli ma glownie wplyw na stabilnosc, a tutaj 486RC2 mi specjalnie nie dokuczal. natomiast nie wydaje mi sie, zeby jakos znaczaco odbijalo sie to na plynnosci pracy.
    Stabilność i trzymanie na pewno. Czyli to o czym pisał m.in. Krzychu.
    Mniejszą kulę trzeba dużo mocniej dokręcać by dobrze trzymała - fizyka

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    co mi sie podoba bardzo: po dokreceniu galy docisku mozna krecic sprzetem na kuli recznie a po zatrzymaniu stoi, prawie jak na tym video:
    http://www.youtube.com/watch?v=FjJ_T0vOxds
    z tym ze akurat B-1 az tak nie trzyma 5D + 300/4 jednak potrafi siasc bez dokrecenia blokady.
    Nie, no... bajka. Ale do tego właśnie potrzeba trzeciej "gały".
    Tego gadżetu to mi trochę brakuje.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  10. #520
    Coś już napisał Awatar Jedrzej79
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    45
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    Nie wiem co na niej stawiasz ale 486 RC2 to była załamka jakaś - nie potrafiła sensownie utrzymać 350D z 70-200 f/4 więc dość lekki zestaw... 496RC2 wygląda lepiej na oko, ale tak jak Akustyk pisze - nie tykaj lepszych głowic a już broń Boże prawdziwych kulowych czyli jakiejś Arci, RRSa czy choćby Markinsa...
    Stawiałem 400D z gripem i 70-200 F4 (nawet nie używałem uchwytu statutywoego, mimo, ze go mam) + lampa. Teraz stawiam 5d i też jest git. W moim odczuciu im wiecej na niego wloze (do pewnego stopnia oczywiscie) tym bardziej sie robi stabilny. No i tak jak mowie, glowica jak na moj gust jest tutaj najbardziej stabilnym ogniwem. Używałem wcześniej dosyć słabych statywów co prawda (w tym od znajomych i "chińskich") i to co mam teraz na prawde jest dla mnie rewelacyjne - zwłaszcza praca z głowicą jest super komfortowa - jeden, niewielki ruch lewą ręką i możesz wymachiwać aparatem we wszystkie strony i bardzo dokładnie kadrować. Później lekko zakręcasz i "skała", wczesniej praca ze stawywem to była męka i skrzypienie (trzeba było kadrować z nawiązką w górę na obniżenie się szkła, hehe), teraz zabieram go prawie wszedzie i gdzie mi warunki czasowe pozwalają korzystać z funkcji "lustra podniesionego" i pilota/samowyzwalacza.
    Canon, Sigma, Tamron, Manfrotto ...

    Sprzedam: Sigma 18-50 2.8 EX DC Macro, Grip BG-E3 do 400D.

Strona 52 z 119 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •