Strona 50 z 119 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #491
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    bandit pamiętaj, że statyw jest zwykle używany przez długi czas. Warto zainwestować. W przyszłości może zmienisz body i szkła, a statyw będzie jak znalazł. Sam używam Benro. Jeśli zależy Ci na solidnych konstrukcjach to musisz się liczyć z wydatkiem od 500zł za statyw i nawet od 500zł za głowicę.
    Osobiście nie noszę statywu często z sobą, ale gdybym miał go targać z sobą, wolałbym kupić drugi - karbonowy. Weź pod uwagę funkcjonalność narzędzia pracy i osobiste preferencje, wtedy szybciej coś wybierzesz
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  2. #492
    Początki nałogu Awatar sirlukas
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Caversham
    Posty
    301

    Domyślnie

    Nic dodać, nic ująć sebfoto. Totalnie się zgadzam z Twoją opinią, że na statyw się raczej nie żałuje, bo to jest jakby inwestycja, nie wydatek, i tak na to trzeba patrzeć.
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...

  3. #493

    Domyślnie

    Co osoba to opinia
    Ale sporko, skoro dobre te statywy to kupujcie, ja tam przy goldphoto obstaje

    w ogóleeee..... jakie macie głowice do swoich statywów? tej samej firmy co statyw czy inne?
    Bo ja długo sie zastanawiałam czy kipic goldphoto czy manfrotto.

  4. #494
    Początki nałogu Awatar sirlukas
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Caversham
    Posty
    301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smigaczka Zobacz posta
    w ogóleeee..... jakie macie głowice do swoich statywów? tej samej firmy co statyw czy inne?
    Bo ja długo sie zastanawiałam czy kipic goldphoto czy manfrotto.
    Ja niestety kupiłem Manfrotto kulową, jakbym teraz kupował, to pewnie wziąłbym Benro!
    Nogi mam Manfrotto 055CX3PRO + 488RC2, ale czytając opinie innych wolałbym głowicę, która nie leci na łeb na szyję tylko ma kontrolowany docisk.
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...

  5. #495
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smigaczka Zobacz posta
    w ogóleeee..... jakie macie głowice do swoich statywów? tej samej firmy co statyw czy inne?
    Bo ja długo sie zastanawiałam czy kipic goldphoto czy manfrotto.
    Tutaj też osobiste preferencje wchodzą w grę.
    Jak chcesz mieć kontrolę nad np. siłą tarcia, to potrzebujesz dodatkowego pokrętła. Jak korzystasz z długiego i ciężkiego tele, to przyda się głowica sidekick, a do panoram już zupełnie inna. ;]
    Ja używam Benro, ale przy kupowaniu głęboko się zastanawiałem nad Gitzo. Niestety mój portfel stanowczo się przeciwstawił.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  6. #496
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smigaczka Zobacz posta
    Co osoba to opinia
    Ale sporko, skoro dobre te statywy to kupujcie, ja tam przy goldphoto obstaje

    w ogóleeee..... jakie macie głowice do swoich statywów? tej samej firmy co statyw czy inne?
    Bo ja długo sie zastanawiałam czy kipic goldphoto czy manfrotto.
    Goldphoto to straszny shit; nie ma co porównywać GP do MF... Zdecydowanie Manfrotto polecam z tych dwóch, bądź Benro

  7. #497
    Coś już napisał Awatar droog
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    kraków
    Posty
    88

    Domyślnie

    ktoś poleci jakiś solidny statyw wraz z głowicą powiedzmy za 500zł max 600 ?
    WeddingPhoto.pl | MagicznySlub.pl | Slub360.pl | NiezwyklySlub.pl | Film-Slubny.pl | Foto-Slub.pl | FotoPodroz.pl | FotografSlubny.net.pl | Fotograf-Kielce.pl

  8. #498

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników Manfrotto 190XProB: jaka jest jego wysokość, bez wyciągania kolumny, PRZY NIEZAŁOŻONEJ GŁOWICY?

    Mógłby ktoś na szybko zmierzyć?

    Bo zastanawiam się miedzy tym modelem, a 055XPROB. Przedtem miałem Goldphoto yh324 i nigdy nie wyciągałem z niego kolumny w góre, wystarczało mi te 150 cm. Jeśli 190XPROB z założoną głowicą i z nie wyciąganą kolumną osiągnie te ok.~ 155 cm to chyba się na niego zdecyduję.


    I jeszcze jedno: jak wygląda sprawa zatrzasków w tych modelach? Po czasie się wycierają/zużywają? (ponoć są plastikowe) Z tego właśnie powodu wymieniam Goldphoto, bo przez rozpinanie/zapinanie, plastik został "przegryziony" i nogi się nie blokują...

  9. #499

  10. #500
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smigaczka Zobacz posta
    Co osoba to opinia
    Ale sporko, skoro dobre te statywy to kupujcie, ja tam przy goldphoto obstaje

    w ogóleeee..... jakie macie głowice do swoich statywów? tej samej firmy co statyw czy inne?
    Bo ja długo sie zastanawiałam czy kipic goldphoto czy manfrotto.
    Co do głowic GoldPhoto, to fizycznego kontaktu z nimi nie miałem.
    Podczas przedzakupowego "castingu" brałem pod uwagę tylko głowice kulowe.
    Na placu boju pozostały dwie:

    -GoldPhoto YH430
    -Manfrotto 488RC2

    Byłem nawet mocno zainteresowany YH430 (o krok od zakupu),
    tylko brakowało mi w niej dodatkowej osi obrotu do panoram, Manfrotto ją ma - ale ta cena
    Pisałem nawet do dystrybutorów i przedstawicieli handlowych i była tylko jedna odpowiedź
    "Goldphoto niestety nie posiada w swojej ofercie odpowiednika Manfrotto 488RC2".

    W końcu moja luba, widząc moje rozterki rzekła że lepiej zainwestować raz, a dobrze i być zadowolonym.
    W sumie racja. I tak nabyłem Manfrotto 488RC2.

    Reszta historii - TUTAJ-klik lub TUTAJ-klik

    Cytat Zamieszczone przez jeklaskaMM Zobacz posta
    Goldphoto to straszny shit; nie ma co porównywać GP do MF... Zdecydowanie Manfrotto polecam z tych dwóch, bądź Benro
    A sądzisz na podstawie...???

    Zacznijmy od tego , że jest to wierna kopia statywu Manfrotto 055CL (Classic) wycofanego z produkcji.
    No i zgadza się – tak się składa że tenże Manfrotto 055CL stał sobie w jednym z Dublińskich sklepów, gdzie dokonałem konfrontacji obu i… są jak dwie krople wody - poza kolcami, kolorem, nazwą i ceną (185 Euro sobie zań życzyli otrzymać LOL).
    Wszystkie pozostałe parametry identyczne
    Więcej szczegółów na www.foto7.com.pl>Manfrotto>wycofane z produkcji>055CL,
    lub po prostu wpisz w Google Manfrotto 055CL.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

Strona 50 z 119 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •