Strona 41 z 119 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #401
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    70

    Domyślnie -

    A ja zamierzam nabyć statyw gł. do celów makrofotografii (czasem może do ptaków i jakieś zdjęcia architektury),

    póki co zestawem moim będzie:

    C50D
    C 70-300 IS
    oraz Sigma 150 Macro.

    Czy Velbon Sherpa 600R będzie wystarczającym/dobrym zestawem?


    Wiem, że Frotki są lepsze, ale też mają lepszą cenę, a żadnych Benro czy Gold Photo nie zamierzam kupować i się denerwować.

    Czytałem, że sporo osób używało tego VS i było zadowolonych.. Tylko zastanawiam się czy już potrzebuję czegoś lepszego czy jednak Velbon Sherpa 600R wystarczy mi na pewien przynajmniej czas, przy nie używaniu dużych "luf", a wymienionych przeze mnie "szkieł" ;> ..
    Ostatnio edytowane przez Introverder ; 18-02-2010 o 02:16

  2. #402
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    300mm na cropie to długo

    MZ powinien wystarczyć, ale to tak od biedy. I koniecznie do tego dokup sznur spustowy.

    Ewentualnie pomyśl nad jakimś Slikiem PRO, używam jako małego statywu 330DX i zestaw 40D plus 70-200/4 jest na tyle stabilny, że 30s ekspozycje na 200mm są ostre.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez profi666 Zobacz posta
    Witam, moze i mi ktos podpowie. Od pewnego czasu przymierzam sie do statywu - cos z serii 055 ale ze wzgledu na fundusze troche sie to przeciaga. I wlasnie trafia mi sie mozliwosc niedrogiego (tak mysle) zakupu Manfrotto 190XDB z glowica 486RC2 - za 470zl. Na poczatku serii 190 nie bralem pod uwage, ale teraz mysle ze moze seria 055 bylaby zbyt na wyrost a 190 w sam raz? Do tego mniejszy i lzejszy to pewnie czesciej go zabiore. Na ogol robie zdjecia portretowe, mam 170cm wzrostu a najciezszy zestaw jak powedruje na statyw to 30D+ 24-70f2.8L lub 70-200f4L. Czy to dobry wybor, czy raczej dalej cisnac do 055?
    Mam nogi 190 z prostą głowicą 3D, z 40'ką i 70-200 radzi to sobie bez problemów, najmniejszych
    Ostatnio edytowane przez _igi ; 18-02-2010 o 18:10 Powód: Automerged Doublepost
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  3. #403
    Awatar Miłosz G.
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    przeważnie Olsztyn/Białuty
    Wiek
    36
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    Ewentualnie pomyśl nad jakimś Slikiem PRO, używam jako małego statywu 330DX
    dziś też właśnie nabyłem tego slika (+"kit'owa" głowica Slik SH-705E)...wygląda w miarę solidnie, raczej się nie "telepie"-no i leciutka 350-tka siedzi na nim pewnie. niedługo pierwsze wieczorno-nocne próby

    a tak przy okazji w Olsztynie nie można od ręki dostać Velbonów(wszędzie First/Hama/Goldphoto - pojedyńcze, tak jak było z moim Sliki) byłem w 2 sporych marketach i w sklepie foto przy markecie myśląc o sherpie...a tu zonk dziura;-)

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    300mm na cropie to długo

    MZ powinien wystarczyć, ale to tak od biedy. I koniecznie do tego dokup sznur spustowy.

    Ewentualnie pomyśl nad jakimś Slikiem PRO, używam jako małego statywu 330DX i zestaw 40D plus 70-200/4 jest na tyle stabilny, że 30s ekspozycje na 200mm są ostre.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

    Mam nogi 190 z prostą głowicą 3D, z 40'ką i 70-200 radzi to sobie bez problemów, najmniejszych
    _igi, a ile masz wzrostu?
    Ciekawi mnie jak Ci się pracuje ze 190-ką, nie jest zbyt niska (z opuszczoną kolumną)?
    Czytając, post profi666, to jak bym czytał o swoich wątpliwościach - ten sam dylemat (190 czy 055), podobny sprzęt, wzrost i tylko o innej głowicy myślałem, bo o 496RC2

  5. #405

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katharsis Zobacz posta
    Forum znalazłam kilka dni temu i od tego czasu "wsiąkłam". Z góry zastrzegam, że korzystanie z wyszukiwarki nie jest mi obce, acz po przeczytaniu kilkudziesięciu stron n/t wyboru statywu mam jeszcze większy mętlik, dlatego ośmielam się prosić o pomoc.

    Potrzebuję statywu pod C 40D, z podpiętym EF 28-135 bo na razie takim zestawem dysponuję.

    Focę głównie portrety, trochę architektury i krajobrazów, street kiedy mam okazję i nastrój, więc w perspektywie muszę wkalkulować noszenie całego sprzętu na własnych plecach. A - co tu dużo mówić - siłaczką to ja nie jestem Nie potrzebuję też specjalnie wysokiego statywu - mierzę 170 cm.

    Po lekturze forum wysnułam wniosek, że albo niższa waga albo lepsza stabilność - jak znaleźć między nimi optymalny kompromis? Utkwiło mi tez w pamięci przeczytane zdanie, że statyw to inwestycja na lata, więc warto od razu zainwestować w niego tyle, ile trzeba. Powiedzmy, że początkowo chciałam się zamknąć w 500 zł, ale jeśli podpowiedzielibyście mi coś wartego większych pieniędzy to też jakoś przeżyję. Aha, oczywiście chodzi mi o trójnóg.
    Czytałam wiele pochlebnych opinii o Velbon Sherpa 600, ale te 2 kg mnie zniechęcają - wolałabym coś lżejszego, ok. 1,5 kg.

    pomożecie?
    katharsis, tak z ciekawości, co w końcu kupiłaś?
    i jak się sprawuje?

  6. #406
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    70

    Domyślnie -

    Trochę myślałem na temat statywów i być może przyjmę zasadę "kup raz, a dobrze i ciesz się latami, a nie narzekaj potem, że zaoszczędziłeś" ...

    Co powiecie więc na taki zestaw do makro:

    nogi: Frotka 055XPROB + głowica kulowa MF 498RC2 (jestem zdecydowany na kulę i mam 1.82 wzrostu..) --> ta głowica podoba mi się, gdyż oferuje opcję panningu oraz ma regulowany opór..

    Ale jeśli ktoś zna jeszcze inne głowice kulowe (Manfrotto), jego zdaniem "ciekawsze"/lepiej rozwiązane (do 1.000 zł łączna pula nogi MF + głowica kulowa MF), to chętnie obejrzę inne(ciekawsze?) modele ..

    Deklarowany udźwig nóg to 7 kg, a głowicy 8.. Czyli rozumiem, że przyjmując zasadę max. udźwig/2, to na tym zestawie spokojnie postawię zestaw o wadze do 4 kg bez ryzyka, że coś się będzie wyginać lub gdy zawieje, iż zestaw się przewróci (co mi zapewni jeszcze jakiś "zapas", gdybym chciał np. za jakiś czas dokupić np. 100-400 4.5-5.6L lub 400/5.6L) (w końcu nogi + kula ważą też swoje - 3 kg razem..) - mniemam zresztą, że dobry statyw (nie licząc tych węglowych, ale droższych zdecydowanie..) w takich warunkach MUSI swoje ważyć..

    Jedyny minus to cena - ok. 1000 zł, to już spory wydatek i raczej więcej przeznaczyć na ten cel nie mogę..

    Wiem, że np. Markins i paru innych producentów robi może lepsze głowice, ale gdy przyjdzie do ceny, to też jest odpowiednio lepsza . A moim skromnym zdaniem Frotka mi "styknie" :P; ).


    P.S. Ograniczam się do tego jednego producenta, gdyż z Benro czy GP (zwł. z tym drugim, bo czytałem wiele opinii świadczących, że kupno GP to jak kupno bomby ze spóźnionym zapłonem, która nie wiadomo kiedy wybuchnie ) nie chcę się denerwować, że mi np. zestaw poleci, gdy będę robił zdjęcie na moście, a na dole będzie płynąć rzeka , że nagle coś się poluzuje/głowica pęknie i zestaw "made in china" wraz z aparatem i obiektywem polecą na dno rzeki - wiadomo w różnych warunkach się robi nieraz zdjęcia, a gdy statyw jest lichej jakości, to cały czas może się coś stać, a nie zawsze będzie ktoś pod ręką, żeby go łapać, gdy ten już poleci..

    Wyznaję zasadę, że jeśli kupujesz już zestaw - aparat i obiektywy, które kosztują (co najmniej) kilka tys. zł razem.., to oszczędzanie np. na statywie (kupując GP) jest co najmniej nieroztropne.. Później będę np. 4 razy kupował nowe nogi (np. GP) ryzykując ZA KAŻDYM RAZEM, że zestaw, który na nim "stoi" ulegnie uszkodzeniu czy wręcz permanentnemu zniszczeniu (jako efekt po prostu tandetnej konstrukcji oraz użytych materiałów).. Może ktoś będzie miał szczęście i się nic nie stanie, ale po co się denerwować kupując "podróbę"? Lepiej chyba kupić "raz a dobrze" ; ).
    Ostatnio edytowane przez Introverder ; 19-02-2010 o 02:37

  7. #407
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elsi Zobacz posta
    katharsis, tak z ciekawości, co w końcu kupiłaś?
    i jak się sprawuje?
    widzę, że mój stary wątek nagle wypłynął z odmętów
    Elsi, kupiłam w końcu Velbona Sherpę 600 i... nie używam go jakoś przesadnie często. Na pewno był to kompromis między wagą a ceną - jak będę jeszcze kiedyś obrzydliwie bogata, albo nie będę miała ma co wydawać kasy, to pewnie kupię jakieś lekkie cudo z włókna węglowego, na razie, przy moim użytkowaniu, Sherpa wystarcza. To jeśli chodzi o tripody. Natomiast karierę, jakiej bym się nigdy nie spodziewała, zrobił u mnie monopod. Kupiłam Manfrotto 680B z głowicą 486rc2 i jestem nim zachwycona. Tzn. w pierwszej kolejności monopodem i jego funkcjonalnością, bo jeśli chodzi o głowicę, to trochę przedobrzyłam, tzn. zwykła statywowa byłaby zupełnie wystarczająca i ... lżejsza A ja się uparłam na kulową, to te kilka dkg doszło. Wspomniany monopod przypinam do plecaka Lowepro Flipside 300 i idę, zabieram mój zestaw dokąd chcę.
    Oczywiście z całą świadomością, że monopod nie przyda się miłośnikom zdjęć z długimi czasami naświetlania, etc. ale w przypadku długiego fotografowania z jednego miejsca i body z ciężkimi szkłami - doskonale stabilizuje.

  8. #408
    Pełne uzależnienie Awatar canis_lupus
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 252

    Domyślnie

    Tez mam Sherpę 600r i jestem bardzo zadowolony. Solidny statyw za bardzo rozsądną cenę.
    "I love You Cię" Różyczko...
    Galeria ,
    Druga galeria,

  9. #409
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elsi Zobacz posta
    _igi, a ile masz wzrostu?
    Ciekawi mnie jak Ci się pracuje ze 190-ką, nie jest zbyt niska (z opuszczoną kolumną)?
    Czytając, post profi666, to jak bym czytał o swoich wątpliwościach - ten sam dylemat (190 czy 055), podobny sprzęt, wzrost i tylko o innej głowicy myślałem, bo o 496RC2
    Około 190 właśnie Problemu nie ma generalnie, ale zazwyczaj focę z 40D i LV.

    A, nie doczytałem o tym, że ma być nie wypuszczona. Na maksymalnie podniesionej sprzęt sięga mi do oczu prawie, stabilność jest taka, że z szerokiego kąta spokojnie się naświetli, z opuszczoną kolumną mam w okolicach klatki piersiowej, czyli już nieco gorzej. Ogólnie zestawik mi się bardzo podoba, jak na razie starczy bez problemu najmniejszego. Ciekawe strasznie jestem, jak się będzie spisywać z tilt-shiftem (nareszcie będę miał okazję jej poużywać )
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  10. #410
    Dopiero zaczyna Awatar profi666
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Zdecydowalem sie na 190XDB. Solidnie sie trzyma i bez obawy podpinam pod to sprzet Wcale nie jest taki maly jak sie wydawalo na poczatku. Przy wysunietej do konca kolumnie statyw ma 146cm + glowica (10cm) + aparat kolejne kilkanascie centymetrow - wiec konstrukcja jest na tyle wysoka ze przy moim wzroscie (170) musze stanac lekko na palcach zeby spojrzec w wizjer. Wiec juz przy kolumne wysunietej do polowy wygodnie obsluguje sie aparat (400D). Przy 30D gdzie maly wyswietlacz jest usytuowany u gory, wygodniej bylo mi nawet wcale nie wysuwac kolumny.

Strona 41 z 119 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •