Strona 2 z 119 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #11
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Hmm, czy uważasz że głowica Sherpy przypomina choć trochę kulową?

    [ Dodano: 03-09-2004, 22:32 ]
    Chodziło mi o głowicę "telewizyjną", ale regulowaną samą wajchą - dokładnie tak ma Sherpa 250.
    Zasada dzialania jest podobna do kulowej: jedna raczka obracasz we wszystkie prawie strony, choc wygladem moze nie przypominac. Moj CX-440 ma prawie taka glowice, wmontowana na stale, ze jedna raczka moze obrocic prawo-lewo i gora-dol, obrot aparatu do kadrowania pionowego odbywa sie juz inaczej , no i w przeciwienstwie do glowic kulowych nie da sie dowolnie ustawic glowicy, stad taki wyglad i budowa... Podejrzewam ze chodzi ci o taka wlacnie glowice co ten CX-440 , jesli nie o kulowa (ale i tak jesli ktos chce miec dowolnosc ruchu polecam kulowa, ktora jednak jest mniej stabilna i precyzyjna).

  2. #12
    Początki nałogu Awatar krecio
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Piastów
    Wiek
    62
    Posty
    470

    Domyślnie

    Mlody tu jestem ( ) , ale troche doswiadczenia w tym wzgledzie juz mam. Statyw chyba niestety musi byc ciężki. Inaczej sa problemy z jego stabilnościa. Nawet jak juz kupisz manfrotto z kompozytów (lekki) to głowica do niego już swoje waży. Ja kupiłem manfrotto 055NAT3. Wysoki - 190 cm, stabilny i prosty w obsłudze. Do tego głowica 029 z podwójna poziomica. Razem to troche waży ale można dokupić pasek i wtedy noszenie tego troche mniej komplikuje poruszanie się. Ja jestem zadowolony.
    pozdr.
    krecio

    [ Dodano: 04-09-2004 ]
    Zapomniałbym. Osobiście kulowych nie polecam. Wbrew obiegowym opiniom nie sa tak precyzyjne i proste w obsłudze. Zwłaszcza jeśli taka głowica ma na sobie kilka kilogramów. A przeważnie ma.
    pozdr.
    krecio

    5D + 5D Mk III

  3. #13
    Bywalec Awatar Marfackib
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Leszno
    Posty
    169

    Domyślnie Jaki statyw 55Pro czy 190Pro

    Nie mogę się zdecydować który z tych statywów kupić. Może jakieś sugestie ?
    Czy nosząc statyw (np.w górach) da się odczuć róznicę w wadze 0.5 kg. Do tej pory miałem noname (1kg z głowicą). Głowicę kupię 141RC. Aparat z obiektywem raczej nie przekroczy 2 kg.
    A może Slick 700DX z głowicą 700DX - (waga razem 3.2 kg)
    Pozdrawiam !!!
    Ostatnio edytowane przez Marfackib ; 16-06-2005 o 11:21
    20D / 17-40 f4 L / 50 f1.4 / 70-200 f4 L

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marfackib
    Czy nosząc statyw (np.w górach) da się odczuć róznicę w wadze 0.5 kg.
    Marku, jak wiesz w górach to kolarze wyrzucają nawet puste bidony. A słyszałem jak kiedyś Lang obrazowo powiedział, że jak mu na podjeździe motyl siadł na ramieniu, to myślał, że już dalej nie pojedzie

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    im ciezszy statyw tym lepiej dla zdjec i rownoczesnie tym gorzej do noszenia :-) sam musisz zdecydowac... ja sie scigac z nikim nie zamierzalem a chcialem miec statyw 'wysoki' i kupilem 055

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marfackib
    Nie mogę się zdecydować który z tych statywów kupić. Może jakieś sugestie ?
    Czy nosząc statyw (np.w górach) da się odczuć róznicę w wadze 0.5 kg. Do tej pory miałem noname (1kg z głowicą). Głowicę kupię 141RC. Aparat z obiektywem raczej nie przekroczy 2 kg.
    A może Slick 700DX z głowicą 700DX - (waga razem 3.2 kg)
    Pozdrawiam !!!
    Roznica miedzy tymi 2-ma statywami to nie tylko ciezar !! Wysokosc tez jest bardzo wazna. Dla mnie 190 jest za niska, za to 055 jest idealny (oczywiscie oba bez wyciagania srodkowej kolumny). Teraz mam Velbona i glownie przez jego wysokosc chce go zmienic na 055.

    Moze jest tam jakis sklep w Lesznie gdzie mozna poroznac oba modele, wtedy zobaczysz o czym mowie...

    Ps.: W inne firmy bym sie raczej nie pakowal...
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Hmm, wszystko zależy jaki jest charakter Twoich wycieczek w góry. Jeśli są to "wyprawy foto" w pełnym tego słowa znaczeniu - bierz jak najlepszy statyw, różnicy i tak nie poczujesz w porównaniu do body i armii stałek ;-) - a różnica w stabilności zestawu np. przy wietrze na szczycie wynagrodzi Ci cięzary.

    Natomiast ma to być "normalna" wycieczka w góry - ja bym się zastanawiał w ogóle nad braniem nawet 190. Szukaj czegoś lżejszego (byle nie najtańsze badziewie za 100PLN), albo zostaw sobie aktualny.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Hmm, wszystko zależy jaki jest charakter Twoich wycieczek w góry. Jeśli są to "wyprawy foto" w pełnym tego słowa znaczeniu - bierz jak najlepszy statyw, różnicy i tak nie poczujesz w porównaniu do body i armii stałek ;-) - a różnica w stabilności zestawu np. przy wietrze na szczycie wynagrodzi Ci cięzary.
    Jaka armia stalek jak napisalal ze sprzet foto to max 2 KG ? Co do stabilnosci sie zgadzam w 100% i wlasnie dlatego nie bralbym "jakiegokolwiek" statywu, szkoda sprzetu, a jak bedzie wiatr i sie zestawik przewroci ? Chyba lepiej troche wiecej wniesc niz potem zalowac...
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Macalem obydwa statywy w wersji ProB z glowicami i roznica w wadze byla jednak wyczuwalna. 055 wydal mi sie jednak zbyt ciezki zeby go sobie nosic na jakies dluzsze wycieczki (o gorach nie wspomne). Kupilem wiec 190ProB i pomimo mniejszej stabilnosci nie zaluje. Wole jednak miec slabszy statyw ale ze soba niz lepszy w domu.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polaco
    Jaka armia stalek jak napisalal ze sprzet foto to max 2 KG ?
    To był ma się rozumieć żart - ale sugerujący właściwe podejście do problemu

    Cytat Zamieszczone przez Polaco
    szkoda sprzetu, a jak bedzie wiatr i sie zestawik przewroci ? Chyba lepiej troche wiecej wniesc niz potem zalowac...
    Tak, ale jak już McKane napisał: nawet najlepszy statyw nic nie da, jeśli zostaje w domu. Nie wiem o jakich górach mowa, ale ja podchodząc powiedzmy 1500m w górę myślę czasem, że może lepiej było nie sprzedawać starej plastikowej Hamy

Strona 2 z 119 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •