Strona 111 z 119 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 101 do 1 110 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #1101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p0lish Zobacz posta
    Bogdan, dzięki za info. Ten Sirui nie mieści się w moim budżecie.
    Gdybyś obok tego, którego masz postawił Triopo i jeszcze obok nich Sirui, nie miałbyś żadnych wątpliwości, który wybrać. :-)
    zapraszam do mego Bloga ...
    | 6D | 16 | 40 | 100L IS | 400L | 17-40L | 70-200L IS |

  2. #1102
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie

    Sirui to nie ten budżet.

  3. #1103

    Domyślnie

    Wytłumaczcie mi proszę jak to jest. Czy każdy swój ogonek chwali ?

    Mam na myśłi stabilność statywów.
    Mam goldphoto 314c. Niestety zakończył swój żywot.

    Zawsze uważałem frotkę 055 za punkt odniesienia w dziedzinie stabilności i pewności konstrukcji w klasie statywów wysokich w cenie kilkaset zł. Wiadomo jaką ma wadę - swoje waży. Pomyślałem może jednak coś lżejszego. W końcu świat idzie do przodu.
    Wpadłem do sklepu i rozłożyłem wszystko co tam było. Benro, Triopo, Velbon. Statywy stały na terakocie czyli twardym, śliskim i prostym podłożu. Na statyw szła moja głowica 488RC2 oraz 50D+100-400L.

    Nawet sprzedawca stwierdził, że nie zdawał sobie sprawy, że to tak wygląda. Żaden statyw karbonowy z zakręcanymi zaciskami o wysokości 170-180 cm z takim obciażeniem nie był w stanie konkurować z 055XPROB. Nogi rozłozone na całą długość przedstawiają poprostu zupełnie inną sztywność. Było kilka osób w sklepie i wszyscy byli zaskoczeni - różnica w cenie najdroższego statywu w stosunku do frotki była ponad dwukrotna.

    No i jak to jest - tutaj własciciele niedrogich karbonów zachwalają ich stabilność. Przestrzegam wszystkich chcących stawiać cięższe zestawy na wysokich nogach. Przy rozłożeniu na maksa chyba jednak statywy typu 055 dalej rządzą.

  4. #1104
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Wytłumaczcie mi proszę jak to jest. Czy każdy swój ogonek chwali ?
    Statywy z włókna węglowego to zawsze jest kompromis pomiędzy wagą a stabilnością. Chcesz mieć stabilnie(j), to musisz dociążyć statyw np. plecakiem.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #1105
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Statywy z włókna węglowego to zawsze jest kompromis pomiędzy wagą a stabilnością. Chcesz mieć stabilnie(j), to musisz dociążyć statyw np. plecakiem.
    Kolega testował nogi z głowicą MN488, miałem ta głowicę i niestety nie należy ona do stabilnych ??:. Mało tego miałem rownież frotkę 055 + MN 488 Rc2 i wymieniłem na Triopo carbon (8kg nośności) + triopo B-2, gdyż zależało mi na małym ciężarze. Nowy zestaw sprawdza się bardzo dobrze ze stabilnością, tak do 2,0-2,5 kg obciążenia (mi to wytarcza). Głowice triopo: B-2, B-3 są dużo lepsze od MN 488 pod względem stabilności. Same nogi frotki 055 są bardzo stabilne ale niestety swoje też ważą, co nie wszyscy akceptują.
    Jak zauważył merde nie ma idealnego rozwiązania jeżeli ma być bardzo stabilnie to zestaw musi ważyć, jeżeli lekko i stabilnie to lekki zestaw trzeba dociążać.

  6. #1106
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie

    Używam głowicy Troppo B2 i mogę potwierdzić to co napisał o niej koraf - przy obciążeniu ok.2,5kg się sprawdziła :smile:

  7. #1107

    Domyślnie

    Czyli generalnie widzę, że są osoby świadome tego co mają. Merde, koraf - dzięki za potwierdzenie. Dziwi mnie tylko, że często pojawiają się opinie wprowadzające w błąd typu mam statyw 4/5 sekcyjny, waży 1,5 kg, ma 190cm i jest stabilny z teleobiektywem lub coś w tym stylu.


    488 u mnie sprawuje się dobrze. Jakichś większych zastrzeżeń chyba nie mam poza tym, że jest ciężka. Zamieniłbym też miejscami rodzaje pokręteł. Doskonała do fotografowania z czatowni z uwagi na oddzielną blokadę panoramowania. Do strzelania w krzakach wolę głowicę z jednym pokrętłem. A co macie lepszego w podobnej klasie? Niektóre BENRO wzbudzają pozytywne odczucia ale znam tylko osoby z niższymi modelami głowic.

    Triopo przyznam szczerze mnie nie przekonuje. Do tej pory kilka lat używałem głowicy Goldphoto. Klasa niska ale żyje do dzisiaj a była mocno jechana od nawet -20 do ponad +40 stopni. Żyje do dzisiaj. Kupiłem używaną 488 - czołg. Znam kilkanaście osób mających tą głowice od lat i oczywiście nie wszystkim ona pasuje ale nie znam nikogo, kto by tą głowicę uszkodził. Natomiast jeśli chodzi o TRIOPO to znam dwie osoby z głowicą B-2 , które ukręciły pokrętło, z gimballem, w którym pękła śruba mocująca, oraz B-3, która poprostu nie trzyma ciężaru SIGMY 150-500 po rocznym użytkowaniu. Może tak trafiłem ale jak dla mnie to już jest wystarczająca antyreklama.
    Ostatnio edytowane przez miszak ; 24-10-2011 o 11:32

  8. #1108
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Natomiast jeśli chodzi o TRIOPO to znam dwie osoby z głowicą B-2 , które ukręciły pokrętło, z gimballem, w którym pękła śruba mocująca, oraz B-3, która poprostu nie trzyma ciężaru SIGMY 150-500 po rocznym użytkowaniu. Może tak trafiłem ale jak dla mnie to już jest wystarczająca antyreklama.
    Miszak, to nie jest antyreklama ale niewłaściwie dobrana głowica, do tego co piszesz, czyli sigmy 150-500+ puszka jest nie B-3 ale B-4 z 20 kg nośności :grin:.
    Ludzie sądzą, że jeżeli jest napisane 10 kg to tyle można obciążyć ;-), można, ale nie będzie stabilnie, aby było stabilnie (z praktyki) to nośność trzeba dzielić przez ok. 4 , czyli dla 10 kg nośności będzie raptem ok. 2,5 kg.

  9. #1109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    Miszak, to nie jest antyreklama ale niewłaściwie dobrana głowica, do tego co piszesz, czyli sigmy 150-500+ puszka jest nie B-3 ale B-4 z 20 kg nośności :grin:.
    Ludzie sądzą, że jeżeli jest napisane 10 kg to tyle można obciążyć ;-), można, ale nie będzie stabilnie, aby było stabilnie (z praktyki) to nośność trzeba dzielić przez ok. 4 , czyli dla 10 kg nośności będzie raptem ok. 2,5 kg.
    Racja ale ja miałem SIGMĘ 150-500+PENTAX K20D+GRIP na głowicy GOLDPHOTO i ona to przeżyła niezły hardcore w terenie. Potem 50d+100-400 i też dawała radę. A sigma 150-500 z puszką to waży chyba ok. 2,5 kg czyli akuratna obciążalność 10kg



    A przy okazji to warto zauważyć, że firmy typu BENRO, TRIOPO, PHOTTIX podają dosyć optymistycznie obciążalność i katalogowo wydają się lepsze od FROTEK ale czy tak jest naprawdę to mam wątpliwości. Ja przyjmuję, mocno subiektywnie, że jeżeli głowica/statyw kosztuje podobne pieniądze i ma podobne rozmiary i przeznaczenie to ma też podobną wytrzymałość. Nie piszę, że frotka jest lepsza ale jeżeli na przykład frotka o wys. 180 kosztuje 500zł i wytrzymuje 7 kg to nie wierzą, że statyw XXX ma też 180cm i kosztuje 500 zł a wytrzyma 15 kg. Nie mówię, że jest gorszy tylko, że prawdopodobnie nie jest wytrzymalszy tak jak napisano w instrukcji.

    Mam zamiar kupić frotkę 055XB - jeśli znacie wady lub lepsze rozwiązanie przy założeniu wykorzystywania pełnej lub prawie pełnej wysokości to mówcie zanim wydam kasę

  10. #1110
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Mam zamiar kupić frotkę 055XB - jeśli znacie wady lub lepsze rozwiązanie przy założeniu wykorzystywania pełnej lub prawie pełnej wysokości to mówcie zanim wydam kasę
    Jeżeli ciężar nie przeszkadza to tylko brać a lepsze a jakże są ... gitzo , ale to inna półka .
    Mam również gitzo GT 3540 XLS, to jest dopiero stabilny dryblas .

Strona 111 z 119 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •