Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Samyang 85mm + 5D

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Samyang 85mm + 5D

    Kazdy obiektyw, doslownie kazdy wymaga dokladnej justacji AF do konkretnej puszki , jesli chcemy miec mozliwie najlepszy wynik.
    wysylka do regulacjhi nie ma sensu .
    co kilkanascie / paredziesiat tysiecy wyzwolen , puszka ulega dejustacji i tak nalezy dokonac rekalibracji.
    Bedziesz co Jakis czas wysylal , ze wzgledu na ten obiektyw ?
    nie wierze , ze mikrotuning AF nie dziala z tym obiektywem . Sprawdz, winien Dzialac z kazdym , z ktorym dziala AF.

  2. #22

    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Wejherowo
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Samyang 85mm + 5D

    No i oświeciłeś mnie troszkę,mikrotuning AF nie działa bo to manual on nie ma AF. ale to nie zmienia faktu .że przez wizjer jest ostro a na zdjęciu mydło. Pozostane przy LV ze statywu jak do tej pory. Ma światło 1,4 i na LV dobrze ostrzy. Na zdjęcia z wizjera zjade z przysłoną do 2,8 będzie większa głębia

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Samyang 85mm + 5D

    przez chwile sie zastanowilem czy nie zadac pytania , czy aby nie poslugujesz sie obiektywem MF ale pomyslalem , ze mozesz sie obrazic.
    wiec nie zapytalem.
    wszystkie uwagi odnosnie FF jakie poczyniles sa bez sensu.

    na matowce aparatu we wspolczesnych dslr nie da sie ustawic odleglosci z duzym prawdopodobienstwie dokladniej niz na 80% prawidlowej nastawy ( mierzac spadkiem rozdzielczosci) .

    to dzala tak , ze prawdopodobienstow uzyskania dobrej ostrosci jest male.
    im chcesz ostrzej tym coraz mniejsze prawdopodobienstwo .
    Na matowce jest zawsze jakas interpolacja , na wyczcie i jesli ma sie szczescie przy bardzo starannej pracy trafisz z ostroscia tak dobrze, ze sie mysli , ze to idealnie , choc najczesciej moznaby jeszcze lepiej.

    Rozdzielczosc matowki i oka sa zbyt niskie by stwierdzic nieostrosc mniejsza od dozwolonej wielkoscia krazka rozproszenia.
    To jest zawsze jakas loteria. Minimalna nieostrosc zostanie zarejestrowana przez matryce , a na matowce jej sie nie da zobaczyc- myslisz ze jest ostro , a tak byc na zdjeciu nie musi.
    w dslrach sa wbudowane matowki do kadrowania , bez pomocy do ostrzenia.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Samyang 85mm + 5D

    Cytat Zamieszczone przez AdameN Zobacz posta
    No i oświeciłeś mnie troszkę,mikrotuning AF nie działa bo to manual on nie ma AF. ale to nie zmienia faktu .że przez wizjer jest ostro a na zdjęciu mydło. Pozostane przy LV ze statywu jak do tej pory. Ma światło 1,4 i na LV dobrze ostrzy. Na zdjęcia z wizjera zjade z przysłoną do 2,8 będzie większa głębia
    Co do wizjera optycznego w 5D... Na standardowej matówce Ee-D i Ee-A zawsze będzie mydło z manualem Po chłopsku ma za dużą GO

    Trzeba zmienić na Ee-S https://www.fotoaparaciki.pl/pl/p/Ma...anon-Ee-S/1187

    Trzeba też wprowadzić zmianę matówki w funkcjach indywidualnych

    Jedyna właściwa opcja to ostrzenie na LV. Innej opcji nie ma.

    MZ - wymiana matówki to skórka nie warta wyprawki (ćwiczyłem to właśnie na 5D i mi przeszło

    ps.
    5D classic z tego co pamiętam chyba nie ma LV (LV było od 5D mark II). Ale może się mylę.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-10-2019 o 09:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Samyang 85mm + 5D

    dokladnie tak jest.
    te matowki do ostrzenia sa ciemne ( to sa wlasciwie kawalki plastiku , nie jak kiedys zmatowione szklo optyczne ).
    to bardziej przeszkadza w pozostalych obiektywach z AF niz pomaga z jednym obiektywem MF.
    Tez uwazam , ze calkowity bilans jest negatywny.

  6. #26

    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Wejherowo
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Samyang 85mm + 5D

    Panowie bardzo dziękuję za te wypowiedzi, człowiek się całe życie uczy ) Kupiłem kiedyś ten obiektyw do innej puszki na APS-C bo miał dobre światło i żeby robić zdjęcia w rodzinie z rozmazanym tłem jak candar swoje portrety od początku robie na LV i jestem zadowolony. Zaintrygywał mnie wątek o wizjerze dlatego sprawdziłem na moim obiektywie i na FF 6d mk II przy pełnym otworze jest pergaminowa głębia z racji tego nie robię z reki bo wyjdą nie ostre bardziej z poruszenia niż z ogniskowania. Bechamot masz racje bilans jest negatywny aby robić tyle zabiegów dla jednego obiektywu, gdzie większość zdjęć robie innymi z AF jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie problemu

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Samyang 85mm + 5D

    Nie wiem czy obiektyw ktorym sie poslugujesz ma elektroniczne potwierdzenie ostrosci mimo, ze jest MF.

    Jesli ma , to w takim przypadku moze wystapic FF/BF ale nie w stosunku do obrazu jaki widzisz na matowce , a w stosunku do potwierdzenia ostrosci .

    detekcja ostrosci odbywa sie tak samo jak w AF , jedynie brak jest silnika czyli mechanizmu wykonawczego , ktory zastepujemy ruchem reki.

    w takim wypadku mictotunig dziala. TZn jesli mimo potwierdzenia ostrosci ( zielona dioda w celowniku ) , nie jest ostro i wystepuje zawsze Taki sam blad systematyczny ( pomijamy bledy przypadkowe) , to wprowadza sie poprawke w korpusie aparatu .

    ale nie wiem dokladnie jakim obiektywem sie poslugujesz.

    --- Kolejny post ---

    Nie wiem czy obiektyw ktorym sie poslugujesz ma elektroniczne potwierdzenie ostrosci mimo, ze jest MF.

    Jesli ma , to w takim przypadku moze wystapic FF/BF ale nie w stosunku do obrazu jaki widzisz na matowce , a w stosunku do potwierdzenia ostrosci .

    detekcja ostrosci odbywa sie tak samo jak w AF , jedynie brak jest silnika czyli mechanizmu wykonawczego , ktory zastepujemy ruchem reki.

    w takim wypadku mictotunig dziala. TZn jesli mimo potwierdzenia ostrosci ( zielona dioda w celowniku ) , nie jest ostro i wystepuje zawsze Taki sam blad systematyczny ( pomijamy bledy przypadkowe) , to wprowadza sie poprawke w korpusie aparatu .

    ale nie wiem dokladnie jakim obiektywem sie poslugujesz.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •