Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Samyang 85mm + 5D

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    35

    Domyślnie

    Zrób zdjęcie ostrząc na lcd (live view). Czy efekt bedzie taki sam?
    co nieco Canona

  2. #12

    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Katowice
    Posty
    4

    Domyślnie

    na 5d chyba nie ma live view

  3. #13

    Domyślnie

    bardzo przedziwne zjawisko, szczególnie że na innych szkłach na tym body jest OK a szkło jest OK na innym body :/ nie sądzę żeby na żytniej rozwiązali tą zagadkę... za trudne

  4. #14
    Bywalec Awatar filharmoniusz
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    155

    Domyślnie

    Przetestujcie innego Samyanga

  5. #15
    Początki nałogu Awatar roofman
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojteketjow Zobacz posta
    Zrób zdjęcie ostrząc na lcd (live view). Czy efekt bedzie taki sam?
    Ano właśnie... 5D mkI nie ma LiveView.
    Innego takiego szkła w okolicy nie ma niestety. Powałkuję temat jeszcze trochę a jak nic nie wydumam to może odkupię Samyanga od niego.
    W końcu na mojej starej puszce dobrze ostrzy.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Twoje testy wykazały, że zarówno puszka 5D jak i i szkło same w sobie są OK. Nie potrafią tylko współgrać ze sobą. IMHO nie pozostaje zatem nic innego jak tylko kalibracja zestawu.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  7. #17
    Początki nałogu Awatar roofman
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Twoje testy wykazały, że zarówno puszka 5D jak i i szkło same w sobie są OK. Nie potrafią tylko współgrać ze sobą. IMHO nie pozostaje zatem nic innego jak tylko kalibracja zestawu.
    No tak... ale:
    ruszę puszkę to inne szkła przestaną trafiać,
    ruszę szkło (kto robi kalibracje Samyanga w Polsce?) to na innych puszkach przestanie działać,
    ruszę zestaw puszka-szkło to już w ogóle cuda na kiju wyjdą z innymi szkłami.

    W ogóle to ma ktoś taki zestaw 5D mkI i Samyanga 85mm 1.4 ?
    Może ten zestaw po prostu sam z siebie się nie lubi i niepotrzebnie się tym martwię...

    Kalibrował ktoś na Żytniej samą puszkę pod ich szkło 'wzorcowe'?
    Jaki był efekt z własnymi szkłami? Coś się ogólnie poprawiło?
    (no bo jak szkło 'wzorcowe' to chyba nie zacznę mieć nagle na własnych szkłach FF/BF kilku centymetrowego...)

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roofman Zobacz posta
    kto robi kalibracje Samyanga w Polsce?
    Teoretycznie Fototip ponieważ jest to dystrybutor, ale tu kalibracja sprowadza się do ustalenia zgodności skali na pierścieniu ostrości do faktycznego ostrzenia jednak w tym przypadku nawet gdyby to wymagało naprawy, to nie powodowałoby takiego efektu jak na Twoich zdjęciach. Jakaś czarna magia

  9. #19
    Początki nałogu Awatar roofman
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    386

    Domyślnie

    Ciąg dalszy sprawy.
    Po przemyśleniu, przeanalizowaniu za i przeciw (będzie dalej krajobraz na mocno domkniętym szkle czy jednak też portrety na mocno otwartym) decyzja zapadła.
    Aparat wysłany do serwisu na Żytnią. I tak:
    kontakt super, ogólne wrażenie obsługi też (wysyłka kurierem, kontakt przez formularze serwisu, kontakt ze strony serwisu).
    Jako zakres prac wpisany regulacja układu AF do obiektywu wzorcowego i odczyt przebiegu migawki.
    Przyszedł kosztorys i... palpitacja serca.
    Aparat ma luz w układzie lustra co powoduje problemy z celnym ostrzeniem.
    Wymiana zespołu mirror box + regulacja. Szacowany koszt około 1.300zł.
    Portki mi spadły... podjąłem się prowadzenia tej sprawy.
    I teraz kwestia: niech próbują regulacji na tym luźnym układzie lustra czy jednak kosztowna wymiana mirror boxa? Jak układ luźny to pewnie prędzej czy później znowu się spindoli cała regulacja...?
    Przebieg puszki nieco ponad 30k klapnięć... i już jakieś luzy dostał :-(
    No ale przynajmniej teraz wiem co jest grane z tą magią która się dzieje...

  10. #20

    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Wejherowo
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Samyang 85mm + 5D

    Witam
    Chciałbym się podpiąć do wątku, mam ten sam problem tylko tyle ,że body to canon 6d mk II. Do tej pory używałem tego obiektywu na statywie i LV i ostrzy jak powinien tym bardziej że na LV można obraz przybliżyć i wyostrzyć. Zaintrygował mnie ten wątek przy robieniu zdjęć przez wizjer i mam to samo nie ostrzy tzn w wizjerze jest ostro a na zdjęciu mydło. zrobiłem krótki test na miarę taśmową z gwoździem i gdy ostrzyłem na gwóźdź ostrość jest 10 cm bliżej czyli FF. Mikro regulacja w puszce nic nie da bo Body widzi tylko obiektywy canona. Podejrzewa ,że luz w układzie lustra odpada bo to nowy aparat i nie ma więcej niż 1k zdjęć. Inne obiektywy z AF trafiają przez wizjer tak jak widzę przez niego. Mam pytanie czy jest sens wysyłać go do kalibracji ?? w sumie jest na gwarancji. Albo pozostawić go tak jak jest na LV i nie pchać się w inne obiektywy niż Canon ?/

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •