Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74

Wątek: Czy w tym przypadku sredni format ma sens ?

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lok Zobacz posta
    bandit
    Świetna ta głębią. Jak ci się udało ustawić tak świetnie ostrość.
    Pewno ma flegmatycznego psa

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matti_1989 Zobacz posta
    Pewno ma flegmatycznego psa
    u mnie to wygląda zawsze tak że na 100 zdjęc z cyfry jest jedno dobre, ze średniego formatu z dwóch dwa czasem jedno


    piesek jest raczej antyflegmatyczny, po prostu czekam chwile , i widze w kominku ze mam to co chce, ciach i jest ostro

    Do tego mamiya c 330 pomimo że ciężka z ręki bardzo ładnie daje się nią robić ostre zdjęcia z nawet przy krótkich czasach , uwielbiam w niej to że robi zdjęcia bezszelestnie

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bandit Zobacz posta
    Do tego mamiya c 330 pomimo że ciężka z ręki bardzo ładnie daje się nią robić ostre zdjęcia z nawet przy krótkich czasach , uwielbiam w niej to że robi zdjęcia bezszelestnie
    No baaa. Centralna migawka robi swoje.

  4. #24
    Bywalec Awatar Dragunov
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    45
    Posty
    172

    Domyślnie

    Kupowanie pseudo średniego formatu 6x4,5 mz nie ma sensu, zabawa zaczyna się od 6x6 w górę. Czasami "biegam" z RB 67, wracam do domu, potrzepię koreksem i po godzinie mam już wywołany wysuszony negatyw. Rzadko skanuję, ewentualnie slajd. Odbitka z powiększalnika rozwala nawet najlepsze wydruki typu fine art print. Cała przyjemność
    w pracy włożonej w zdjęcie.
    7D l EOS 30 Date l sure shot WP-1 l 40/2.8 l SPEEDLITE 580EXll l MAMIYA RB67 + SEKOR 90/3.8
    http://piotrplyszewski.pl/

  5. #25
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dragunov Zobacz posta
    Kupowanie pseudo średniego formatu 6x4,5 mz nie ma sensu, zabawa zaczyna się od 6x6 w górę. Czasami "biegam" z RB 67, wracam do domu, potrzepię koreksem i po godzinie mam już wywołany wysuszony negatyw. Rzadko skanuję, ewentualnie slajd. Odbitka z powiększalnika rozwala nawet najlepsze wydruki typu fine art print. Cała przyjemność
    w pracy włożonej w zdjęcie.

    Chyba kwestia co robisz jak robisz i po co robisz, ale pisanie pierdół typu " pseudo średniego formatu " mnie rozbraja . masz plastykę i głębię średniego, co z tego ze zdjęcie 2 razy mniejsze od np 6x9 jeśli nie potrzebujesz takiego rozmiaru ? a co daje 6x6 jeśli robisz pionowe i poziome kadry ?

    psixem z sonnarem 2,8 180 możesz mieć lepsze żylety niz z wielu 6x7 czy 6x9 , sam chce przejsc na wielki format z mozliwoscia robienia na kasetkach 6x9 zeby czasem bylo ekonomiczniej, moge w tedy twierdzic ze caly sredni to miernota, a nie ze tylko 6x4,5 ;p

    Bo co z tego ze sredni 6x9 nie jest drastycznie mniejszy o 4x5 cala jak nie masz wszystkiego co daje wielki format? tak samo maly obrazek nie ma tego co daje 6x4,5 , myslalem ze to logiczne ale widac ze nie ...

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Miałem kiedyś przez chwilę 6x4,5. Sprzedałem. Dla mnie noszenie wcale nie małego klocka który nie dawał jakiejś znacznej różnicy w porównaniu do 24x36mm mijało się z celem.
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Miałem kiedyś przez chwilę 6x4,5. Sprzedałem. Dla mnie noszenie wcale nie małego klocka który nie dawał jakiejś znacznej różnicy w porównaniu do 24x36mm mijało się z celem.

    To chyba miałes RB albo RZ z kasetką 6x4,5 bo to są klocki

    przykładowo bronica etrsi z kominkiem i standardowym okiektywem to malutki i aparacik, z gripem bardzo poreczny, mamiya 645 podobnie , 6x9 fujica ma dobry sprzet ktory mozna wziac w reke i ruszyc w teren , rb czy rz to wielkie nieporeczne krowy stworzone do pracy w studio lub na statywie .


    powiedz moze w jakiej kwesti nie widziales roznicy ?

    zdjecie nie mialo o niebo lepszej plastyki? glebi, kolorow ? nie dalo sie zrobic o wiele wiekszego powiekszenia?

    moj eos 3 z gripem jest ciezszy niz nie jedno srednioformatowe 6x4,5 czy 6x6, piszesz chyba byle pisac ale nie widze argumentow .

    Ja za to nie zobacze roznicy pomiedzy 6x4,5 a 6x9 do czasu az bede chcial zrobic odbitke w bardzo duzym rozmiarze, ale to sie nie zdarza

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Skoro miałem to chyba wiem co piszę. A i tak najlepiej mi się fotografowało (i o dziwo wychodziły najfajniesze kadry) z mojego AMI 66
    Zależy co kto lubi. A i tak uważam 6x4,5 za format niewystarczający... GO jakaś taka nijaka.
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bandit Zobacz posta
    ...zdjecie nie mialo o niebo lepszej plastyki? glebi, kolorow ? nie dalo sie zrobic o wiele wiekszego powiekszenia?....
    A dlaczego głębia kolorów miałaby się różnić od tej z małego obrazka (a nawet z pocketa typ110)?
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_73 Zobacz posta
    A dlaczego głębia kolorów miałaby się różnić od tej z małego obrazka (a nawet z pocketa typ110)?
    Pytanie zle sformulowane. Powinno byc "dlaczego sie rozni" a nie "dlaczego mialoby sie roznic" a wtedy starsi koledzy moze zechca wyjasnic.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •