Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Wątek: [masterkey] przyroda wokól miasta

  1. #1

    Domyślnie [masterkey] przyroda wokól miasta

    Moje pierwsze próby zdjęć przyrody, a że moje fotowyprawy nie są dalekie, dlatego "wokół miasta"
    1
    2
    3
    Ostatnio edytowane przez masterkey ; 18-04-2012 o 12:51

  2. #2

    Domyślnie

    Najpierw były romantyczne kolacyjki....

    4

    pierwsze kłótnie...
    5

    a potem smutne rozstanie.
    6

  3. #3
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie

    Jedynka fajna, chociaż bez szału. Trójka by była świetna gdyby ptaszek wyszedł ostry, szkoda 4. jeszcze mi się podoba.

    Jakim obiektywem to robiłeś?
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Obiektyw to Canon 100-400, ale masz racje sam widzę ze to nie jest to, generalnie większość zdjęć mydło

  5. #5
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie

    4-6 fajne jako seria (przedstawienie jakiegoś wydarzenia).
    3 - ta sama uwaga co szymkowski.
    1, 2 dla mnie ok - spoko światło, spoko tło.

    100-400 nie jest łatwym szkłem do ptaków, ale ja się go powoli uczę wyczuwać. Myślę, że z czasem będziesz robił coraz lepsze.
    Jeśli chodzi o lekkie mydło, to można sobie z nim poradzić lekkim wyostrzeniem lokalnym w PS. Tylko podkreślam słowo "lekkim", bo przegięte wyostrzanie wygląda porażkowo. Czemu lokalnie? Żeby nie wyostrzać tła, gdzie mógłby przez to wzmocnić się efekt szumu.
    Powodzenia w dalszych łowach.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  6. #6

    Domyślnie

    Spotkanie z Czaplą siwą.
    7

    Masz rację tryton, nie jest łatwo. Używam go pół roku i mogę powiedzieć,że jednak do ptaków to nie ta jakość, może do bardzo statycznych ujęć czasem się uda super, ale większości zdjęć jednak brakuje ostrości.Tym bardziej, ze używa się najczęściej 400mm, a co do obróbki używam narazie tylko DPP.
    Ostatnio edytowane przez masterkey ; 28-04-2012 o 12:14

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez masterkey Zobacz posta
    Masz rację tryton, nie jest łatwo. Używam go pół roku i mogę powiedzieć,że jednak do ptaków to nie ta jakość, może do bardzo statycznych ujęć czasem się uda super, ale większości zdjęć jednak brakuje ostrości.Tym bardziej, ze używa się najczęściej 400mm, a co do obróbki używam narazie tylko DPP.
    mnie się bardzo podoba ta modra sikorka startująca. nawet nie wadzi mi odrobina braku ostrości.
    czapla bardzo fajna. pozrolilem sobie ciut poprawić obróbkę. nie wiem czy dobrze ale tak po mojemu. http://jezyor.serwer-topart.pl/cb/czaplasiwa7g.jpg

    pozdrawiam
    mam aparat, zamknę świat w pudełeczku...
    www.barwnie.com

  8. #8

    Domyślnie

    jezyzor ..o! dużo lepiej, możesz zdradzić co poprawiłeś poza ostrością ?
    Zimorodek
    8
    9
    10

  9. #9
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie

    Strzelam, ale wg mnie balans bieli i trochę rozjaśnione zdjęcie. Dla mnie jaśniejsze też zdecydowanie lepsze, chociaż "głowa" chyba też trochę nieostra, ale nie przeszkadza to bardzo.

    Z ostatniej serii chyba jakaś trawa przeszkadzała Ci "ustrzelić" ptaszka ? 8 i 10 chyba też trochę wypada z ostrości, ale znowu tragedii nie ma. W związku z tym chyba 9 najfajniejsze chociaż też bym obrobił trochę jaśniej i podciągnął kolorki trochę.

    Generalnie jak dla mnie to spoko zdjęcia, tylko szkoda trochę ostrości. Robisz zdjęcia "z ręki"?
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  10. #10

    Domyślnie

    ...seria 4-6 tez mi sie podoba...poza tym nr 1 i 8...

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •