Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Czy ty już masz telewizor od Canona? ;)

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Tylko co na to Torbicka?
    Będzie miała w kontrakcie soft-focus
    Jak słynna niegdyś Irena Dziedzic w Tele-Echu (talk-show w czasach czerwonego "Ancien Régime" - to info dla młodszych)...
    Więcej o OLEDach: http://www.oled-info.com/news
    Ostatnio edytowane przez Bahrd ; 16-04-2012 o 15:36
    EOS - conditio sine Kwanon...

  2. #12
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Jedno z drugim jest powiązane, imho.
    Zależy jak na to patrzeć i do jakich celów to ma być. Wg. mnie jeśli mowa o monitorze to 4K jak najbardziej się przyda. W TV natomiast już nie koniecznie (chociaż znajdą się pewnie i tacy, którzy będą potrzebować)!
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Oczywiście.
    No nie wiem czy tak oczywiście, bo po kiego grzyba komu 4K w telewizorze ?

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Zależy jak na to patrzeć i do jakich celów to ma być. Wg. mnie jeśli mowa o monitorze to 4K jak najbardziej się przyda. W TV natomiast już nie koniecznie (chociaż znajdą się pewnie i tacy, którzy będą potrzebować)!
    Dokładnie. Tylko pozornie jest to powiązane. W TV obraz ma być możliwie jak najmilszy dla oka z pewnej odległości na monitorze ma być najmożliwiej prawdziwy. Trudno to połączyć w jednym urządzeniu i pewnie dlatego się tego nie robi.

    To chyba będzie monitor do podglądu obrazu dla filmowców. Raczej nie będzie to TV.
    Ciekawe jaka technologia? Na pewno nie SED, bo na tym to już lagę położyli jakiś czas temu. Więc albo LED/LCD albo OLED. Podejrzewam że to pierwsze z podświetleniem punkt w punkt (krawędziowe raczej wyklucza wysoką jakość).
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No nie wiem czy tak oczywiście, bo po kiego grzyba komu 4K w telewizorze ?
    I ja tego rowniez nie ogarniam, tym bardziej ze to tylko 30'' wiec trzeba by usiasc bardzo blisko zeby zobaczyc roznice w stosunku do BD.

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Działyń
    Posty
    725

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artubi Zobacz posta
    Jeśli z ceną wyskoczą jak EIZO za FDH3601 2,9 mln jenów, to 5dmkIII będą dodawać gratis.
    Takim o to cudem dojdzie do tego, że canon jak sony zabierze się za produkcję empetrójek, odtwarzaczy dvd itd


    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Apple też szykuje się do wejścia na rynek z telewizorami
    Ten producent, to już 10 lat temu kombinował nad wypuszczeniem telewizora. Były projekty. Wymysły Jobsa, ale coś się okazało, że technologia nie taka jak trzeba. Poza tym to im się nie opłaca w obecnej chwili, bo wyszło nowe apple TV czy nowy ekran 27" do obróbki. Dla nich, to nie ma większego sensu.


    Ekran, to ekran. 30" to w obecnych standardach zbyt mała wielkość by ucieszyć nawet kowalskiego. Cena jaką sobie zażyczą będzie na pewno wysoka, a samo zastosowanie inne niż przypuszczamy. Na pewno będzie cechował się trafieniem w grupę filmowców.
    |600D|7D|17-40|24-105|70-200|120-400|

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie

    To jest niechybnie SED. Czyli ladny jak CRT ale plaski i bez dystorsyj jak LCD.


    http://www.canon.com/technology/cano...play_tech.html

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie

    Byłoby super - masz jakiejś info . Bo póki co to niestety Canon oficjalnie w 2010 potwierdził wstrzymanie prac nad tą technologią i mimo, że "zamierzają prowadzić badania to nie planują wprowadzać produktów wykorzystujących tę technologię".
    Główną przyczyną tego stanu rzeczy były zbyt wysokie koszty produkcji przy lawinowo wręcz spadających cenach telewizorów i wyświetlaczy opartych na technologii LED. Nadzieją dla SEDów był jeszcze rynek telewizorów o dużych przekątnych 50' i więcej ale tu z kolei załatwiły ich taniejące plazmy. Zresztą decyzja marketingowo okazała się trafna, bo rynek telewizorów jest coraz trudniejszy i coraz więcej firm się z niego wycofuje.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie

    Nie mam dowodow, ale wydaje sie, ze to jedyna mozliwosc.

    Telewizorow sie ta metoda nie da chyba robic, bo w tej chwili roznica jakosci jest nieistotna dla tego rynku, a cena wysoka. Ale w niszy super monitorow do produkcji video i foto w cenie x 10 k$ gdzie grasuje Eizo, moze byc jakis tam pomniejszy interes.

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie

    Póki co pokazali ekran nad którym się wszyscy (co widzieli) ślinią ale nie ma słowa o technologii. Ciekawe z jakiego powodu. Podejrzewam że gdyby to był SED to by o tym trąbili.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    61

    Domyślnie

    Ciekawe czy trzeba będzie porównać kilka egzemplarzy, żeby wybrać ten który jest najostrzejszy :-)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •