Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Canonier o szkłach Pentaksa

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    ...Po co amatorowi coś lepszego niż D200 czy 5D (lub ich następcy)?
    Po co amatorowi w USA samochód mający max prędkość 150 mil/h na liczniku skoro nigdzie nie wolno jeździć szybciej niż 75 mil/h, co w praktyce oznacza 80 mil/h i ani grama więcej! Tylko nie mów mi, że do bezpiecznego wyprzedzania, bo to są bajki na użytek oficjalnych magazynów motoryzacyjnych ;-)
    Po co klientowi 800 kanałów cyfrowych w kablu TV (i to HDTV!), skoro formalnie nie jest w stanie z kilkudziesięciu zaledwie (jak w PL) skorzystać. Otóż po to, że w praktyce jeden z nich masz do całkowitej dyspozycji (interaktywna komunikacja typy TV on demand).
    Itd.
    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    Jeżeli myśli się logicznie, to zwycięży zdrowy rozsądek.
    Nie zwycięży, bo zdrowy rozsądek nie sprzyja ciągłym zakupom. A gdyby nie ciągłe zakupy (których też jak i Ty nie popieram), to nie byłoby prawie w ogóle postępu, co obiektywnie musisz przyznać.
    Krótko mówiąc, na postęp nie ma się co obrażać. Oczywiście, że zawsze możesz mieszkać w 40 m^2 mieszkaniu, bez TV, jeździć do pracy 15 letnim trupem (bo wciąż jeździ, więc na co mi nowszy i "lepszy"), w wyciągniętym swetrze sprzed 20 lat (przecież dziur nie ma!), ale przez otoczenie będziesz postrzegany bardziej jako dziwak, niż pragmatyk.
    No i miejsc pracy od tego nie przybędzie

  2. #32

    Domyślnie

    A to akurat nazywa się świadomość. Jeżeli jesteś świadomy swych potrzeb, to nie dasz sobie wcisnąć bełkoty marketingowego.
    Postęp wciąż prze do przodu. Mamy obecnie możliwość wykonywania fotografii, która jeszcze niedawno wydawała sięniewykonalna (wysokie ISO - takie tam...). I co? Sorry, ale osobiście uważam, że najlepsze zdjęcia powstały przed rokiem 1990 (nie ujmując wielu współczesnym, nierzadko rewelacyjnym fotografom).
    Świetna jakość zdjęcia 5D za pięć lat również będzie robiła wrażenie. O ile ma się coś do powiedzenia.

    A to, że wyrabia się nawyk ciągłych zakupów, by istniał postęp - takie samonapędzające się błędne koło kiedyś musi pęknąć. Canon swoją agresywną polityką stawia wysoko poprzeczkę konkurencji. Zaryzykujętwierdzenie, że w chwili obecnej jest to lider na rynku. Ale jak długo to potrwa? Do gry wchodzi teraz Sony i Samsung. Dwa potężne koncerny. Za parę lat to Canon może spaść na dalszą pozycję a po kilku dalszych może zostać wchłonięty przez np. LG (przypominam, że jeszcze pięć lat temu Intel był bezdyskusyjnie liderem na rynku procesorów, Windows kontrolował 99% przeglądarek a Pentaksem robiono większość zdjęć dla kalendarza Pirreli). Ale to jest już temat na zupełnie inny post
    No i miejsc pracy od tego nie przybędzie
    Powiedz to pracownikom Konika-Minolta.


    Trochę chyba zboczyliśmy z tematu - ale nie wiem, jak Ty - ja się dobrze bawię ))
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    ...Powiedz to pracownikom Konika-Minolta.
    Ależ to jest jak najbardziej w temacie i na potwierdzenie mojej tezy!
    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    Trochę chyba zboczyliśmy z tematu - ale nie wiem, jak Ty - ja się dobrze bawię ))
    Ja też nie narzekam, ale trochę mi humor psuje, że wątek nie został przesunięty do hydeparku, bo zaraz nas ktoś opierniczy (i słusznie)!

  4. #34

    Domyślnie

    Wiesz co? To może zakończmy tę dysputę, bo rzeczywiście powinna ona toczyć się przy chłodnym browarze w pewne lipcowe popołudnie
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  5. #35

    Domyślnie

    To może - by tak już zupełnie zakończyć ten wątek - dwa artykuły Mike Johnston:
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    To może - by tak już zupełnie zakończyć ten wątek - dwa artykuły Mike Johnston:...
    Michu, fajnie się tego czyta, ale to są tzw. kombatanckie wspomnienia. Jeśli nawet uwierzyć w tą dyskusyjną hipotezę, że te szkła są najlepsze na świecie, to i tak nie ma ich do czego podczepić. To coś takiego jakby krawiec szył tylko marynarki, ale spodnie już mu nijak nie wychodzą i dlatego podpisuje umowę ze spółdzielnią, która wykonuje masówkę dla domów towarowych
    Po drugie zaś, w formacie FF i APS-C w chwili obecnej rządzi cyfra. Wymagania co do obiektywów współpracujących z matrycą są trochę inne niż w stosunku do tych, które współpracują z błoną filmową. Przekonał się o tym tak Nikon, jak i Canon, jak i wreszcie ten słynny Angenieux o którym w artykule wspomniano, a którego sztandarowym dziełem jest znany zoom 28-70 f/2.8 produkowany przez Tokinę i tak znielubiany przez cyfrowców.
    Krótko mówiąc, świat nie stoi w miejscu o czym Pentax jakiś czas temu raczył zapomnieć i czego konsekwencje (oby jak najkrócej) ponosi.
    To było moje 5 eurocentów.

  7. #37
    radek68
    Guest

    Domyślnie

    Szkiełka są naprawdę dobre,sam uzywam szkiełka pentaxa (SMC28/3,5 SHIFT) do canona i musze przyznać ,że nie widze różnicy porównując go z mowoczesnym 24/2,8 TSE,a poza tym ciekawostka ,ma wbudowane filtry

  8. #38

    Domyślnie

    Jurek - owszem - ale dla mnie, to wciąż jest okres przejściowy, Ja focę analogiem i masa moich znajomych (co dziwne, większość manualnymi korpusami). Za parę lat, sytuacja się unormuje - cyfra zagości pod strzechy i wówczas (przy wsparciu Samsunga) Pentax może pokazać lwi pazur.
    W chwili obecnej np. osobiście inwestuje w szkła - bowiem tutaj cena nie zmienia się tak, jak w przypadku puszek (właśnie zakupiłem Tokinkę ATX 80-200/2.8 - możesz rozwinąć swąmyśl o tym, że nie lubią jej "Cyfrowcy"? Z Pentaksem Ist D współpracowała rewelacyjnie - opinie z naszego forum).
    Dla mnie na dSLRa przyjdzie czas w przyszłym roku - mam nadzieję, że technologia okrzepnie a i cena stanie się bardziej przystępna dla takiego amatora, jak ja (mam nadzieje - a wszystko na to wskazuje - że będzie na rynku już odpowiednik 20D/D200 z bagnetem K).
    Reasumując - na chwile obecną mi wystarczy analog - ceny filmów jeszcze nie mordują a i zapas w lodówce trzeba opróźnić
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    ...Ja focę analogiem i masa moich znajomych (co dziwne, większość manualnymi korpusami).
    Mnie osobiście Twoja deklaracja się podoba, ale spójrzmy prawdzie w oczy - stanowicie margines fotografujących. A któżby tam na świecie zajmował się "marginesem" Na razie liczba firm wycofujących się z produkcji małoobrazkowych błon systematycznie rośnie i chyba nic tego procesu już nie powstrzyma, skoro nawet legendarny piewca analoga, kolega Dizel z pl.rec.foto spojrzał dzielnie prawdzie w oczy :wink:
    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    ...właśnie zakupiłem Tokinkę ATX 80-200/2.8 - możesz rozwinąć swąmyśl o tym, że nie lubią jej "Cyfrowcy"? Z Pentaksem Ist D współpracowała rewelacyjnie - opinie z naszego forum).
    Ta Tokina optycznie jest niezła, chociaż podobno ma bardzo wolny AF, ale to oczywiście z korpusem typu pentaksowskiego nie ma żadnego znaczenia.
    Osobiście wybrałbym o niebo lepszą Sigmę 70-200 f/2.8 z szybkim AF dzięki systemowi HSM.
    Moja negatywna opinia dotyczyła Tokiny 28-70(80) f/2.8, czyli licencyjnego odpowiednika tego legendarnego Angenieux, który to obiektyw jest niezły we współpracy z błoną, ale nie sprawdza się z matrycą z racji zjawiska telecentryczności.
    Ostatnio edytowane przez Jurek Plieth ; 03-02-2006 o 11:36

  10. #40

    Domyślnie

    Jurek - doskonale to rozumiem i całkowicie się z Tobą zgadzam. Ale na chwile obecną nie jest zauważalny boom cenowy na klisze. Dlatego też myślę, że spokojnie przez rok-półtorej będę mógł focić w taki sposób, jak do tej pory. Później oczywiście czeka dSLR. A do tego czasu - mam nadzieję na podstawie przecieków/zapowiedzi pojawi się puszka, która będzie tym, czy obecnie jest Z-1p.

    Szkło.
    Dzięki za info. Pentax rzeczywiście ma wolny AF, w dodatku nie posiada odpowiednika HSM, w związku z czym ten argument w moim systemie odpada (choć pojawiły się głosy, że być może na jesieni zobaczymy nowy bagnet KAF3 właśnie wzbogacony o tę funkcę). Z Sigmąw Pentaksie jest jeden problem. Otóż niektóre szkła tego producenta (i tylko tego!) mają BF. Dzwine jest to, że ani oryginalne szkła, ani innych producentó niezależnych nie wykazujątej przypadłości. Tylko Sigma i to "wyselekcjonowane" egzemplarze. I to, że np. jest BF z jednym egzemplarzem puszki nie dowodzi, że bęzie istniał w innym. Ot, ciekawostka.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •