Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Canonier o szkłach Pentaksa

  1. #11

    Domyślnie

    jak on jest wykonany Tylko metal i szkło, i to żadna tam eLka, zwykły standard.
    He hehe - to u Was tak samo?
    Pierwsze szkła Pentaksa - seria "K" - nie ma sobie równych pod względem jakości odwzorowania. Późniejsze serie: "M", "A", "F", "FA" stopniowo traciły na jakości. To się chyba nazywa postęp i to o tym wspominał Kopernik w swej teorii o gorszym pieniądzu
    Nie wiem, jak w Canonie, ale Pentax daje tę możliwość, że WSZYSTKIE obiektywy wyprodukowane na bagnet Pentaksa (nawet te 30 letnie) można zamontować w nowych korpusach i mieć zarówno potwierdzenie ostrości jak i pomiar światła (tak jak i ze szkłami M42). A ceny starych szkieł w komisach, czy chociażby na Allegro jest śmieszna.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    75
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    To się chyba nazywa postęp i to o tym wspominał Kopernik w swej teorii o gorszym pieniądzu
    Dokładnie
    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    Nie wiem, jak w Canonie, ale Pentax daje tę możliwość, że WSZYSTKIE obiektywy wyprodukowane na bagnet Pentaksa (nawet te 30 letnie) można zamontować w nowych korpusach i mieć zarówno potwierdzenie ostrości jak i pomiar światła (tak jak i ze szkłami M42).
    Niestety w Canonie tak dobrze nie jest. Powiedziałbym nawet, że jest bardzo źle pod tym względem.
    Jeśli chodzi o Pentaxa, to ośmielę się zaryzykować twierdzenie, że to jedyna zaleta :wink: bo nie bardzo jest do czego te tanie szkła podłączać - vide fuzja z Samsungiem; oby tylko Pentaxowi na zdrowie wyszła.

  3. #13

    Domyślnie

    że to jedyna zaleta bo nie bardzo jest do czego te tanie szkła podłączać
    Zaczekajmy do jesieni
    A tymczasem - akurat ja focę analogami, a amatorowi cyfrówki w zupełności wystrcza Ist DS. Prawdę powiedziawszy - Czy różnica między 350D a 370D będzie tak poważna, by się przesiadać? Czy ewentualny użytkownik będzie tego POTRZEBOWAŁ rzeczywiście, czy tylko odczuje potrzebę przesiadki ze względu na marketingowy bełkot?
    Canon posiada w ofercie sporo korpusów. Ale czy wynika to z potrzeby rynku, czy też wymuszają to spece od zdobywania tegoż rynku? Mam ponad 10 letni korpus. I jak już pisałem, wolałbym tylną ściankę do niego, niż nową puszkę. Ja tam wolę energię "marnować" na focenie niż ekscytowanie się nowym sprzętem.
    A sam stary DS?
    Cóż, życzę wszystkim takiego wizjera (lepszy niż w Minolcie D7D), dokładności naświetleń, balansu bieli i solidności wykonania w tym segmencie.
    Ostatnio edytowane przez Michu (Pentax) ; 27-01-2006 o 11:44
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  4. #14
    Bywalec Awatar Canonek
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    57
    Posty
    150

    Domyślnie

    Wszystko co dzieje sie na rynku od 15 lat nie wynika z potrzeby rynku tylko wymuszają to spece od zdobywania tegoż rynku. Bo jak inaczej nazwac zwiekszenie ilosci pol matrycy do 47, podczas gdy aparatem z pomiarem centralnie wzonym tez da sie spokojnie robic zdjecia. Aparaty sa coraz bardziej plastikowe, zawodne i maja wytrzymac ok. 15 lat. Pozniej musisz kupic nastepny.

  5. #15

    Domyślnie

    15 lat - Canonek - optymista z Ciebie ))
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  6. #16
    Bywalec Awatar Canonek
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    57
    Posty
    150

    Domyślnie

    Te 15 lat to napisalem tak zeby sie nikt nie przyczepil. Dosc dobrze znam rozwoj apratu fot od XIXw poczawszy.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    75
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    ...a amatorowi cyfrówki w zupełności wystrcza Ist DS.
    Amatorowi tak, ale raczej amatorowi wagi lekkiej ;-) A co z zawodowcami? Gdzie cyfrowy odpowiednik genialnego korpusu LX, który był moim marzeniem przez lata, a który wreszcie teraz mogę sobie kupić za marne 100 GBP, ale po co?

  8. #18

    Domyślnie

    Canonek -

    Jurek - jesienią na Photokinie ma zostaćpokazany następca Ist D. Podejrzewamy, że będzie to odpowiednik D200 (czyli coś ok. 20D - może ciut wyżej). Wówczas asortyment dla amatora będzie całkowicie pokryty.
    Profi.
    Przypominam, że pojęcie to jest baaardzo względne. Tutaj celowanie w reporterów nie ma sensu - bowiem rynek podzielony jest między Canona i Nikona. Przejechała się na tym Minolta ze swoim świetnym 9D.
    Dlatego też w segmencie PRO Pentax błyszczał w średnim formacie. OKO - obecnie trochę zaspał, ale sądzę, że 645D odzyska rynek, a przynajmniej przyczyni się do małej rewolucji (cenowej) w tym segmencie.
    Nie wiem jak Ty, ale do pracy w studio wolałbym jednak średni format

    A tak poza tym: o co chodzi z tym przyrównaniem do profi? Jaki procent focących na tym forum ma sprzęt profi, a jaki amatorski? Rozumiem wszakże, że jest to jedynie argument świadczący o prestiżu.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  9. #19
    Bywalec Awatar Canonek
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    57
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    ... genialnego korpusu LX, który był moim marzeniem przez lata, a który wreszcie teraz mogę sobie kupić za marne 100 GBP, ale po co?
    Po to zeby zrealizowac swoje marzenia.
    No, bo po co kupuje sie przedwojenna Leice i jeszcze robi sie nia zdjecia ? Canonem A-1 robi sie je latwiej i szybciej, a jednak przedwojenna Leica jest ciagle drozsza od zestawu Canon A-1 + Canon 1.4/50.

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    52
    Posty
    503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    Jurek - wg. tej strony:
    http://www.geocities.com/Yosemite/8917/lensrat1.html
    Pentax o kilka dziesiątek jest lepszy. Ale czy to ma znaczenie i ktokolwiek będzie w stanie dostrzec tak na prawdę różnice? Nie sądzę. Podejrzewam, że wg. innych tresterów wynik może być odwrotny. Przy tej jakości szkieł tylko onaniści mogą dostrzegać jakąkolwiek różnice
    Prosze mi wybaczyc ale to zestawienie o d... mozna potluc, nie obejmuje najlepszego obiektywu standardowego Zeiss Planar 1.7/50, ktory oba obiektywy Canona i Pentaxa zostawia daleko w tyle i to nie o ulamki punkta...
    Czarna puszka i gruszka... www.andee.nwz.pl

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •