Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Odzyskanie zdjęcia

  1. #1

    Domyślnie Odzyskanie zdjęcia

    cześć,
    mam takie pytanie: zmniejszyłem rozmiar zdjęcia i zapisałem jako oryginał przez przypadek. czy da się jakoś wrócić do oryginału?

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    21

    Domyślnie

    Jeśli zapisałeś zdjęcie i zamknąłeś program...to nie da się.

  3. #3
    Bywalec Awatar wlodal
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Polska Skierniewice
    Posty
    198

    Domyślnie

    Jest jeszcze szansa . Jeśli to fotka , którą ostatnio robiłeś - zobacz , może odzyskasz orginał z karty , z aparatu .
    I jeszcze jedno - poza uwagą , że należy uważać z zapisem po obróbce ( o czym już wiesz ) - jeśli możesz stosuj też RAW .
    Powodzenia .
    Ostatnio edytowane przez wlodal ; 09-04-2012 o 14:27
    Mało umiejętności - dużo zacięcia .

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    43

    Domyślnie

    Jakiego programu używasz do zmniejszania zdjęć?

  5. #5
    Bywalec Awatar wlodal
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Polska Skierniewice
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Azenis Zobacz posta
    Jakiego programu używasz do zmniejszania zdjęć?
    Obróbka w PS CS4 . W zasadzie innych programów nie używam .
    Mało umiejętności - dużo zacięcia .

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie

    Krystian,
    Zazwyczaj to pozamiatane ale jest szansa w niektórych przypadkach.
    Jeżeli używasz Photoshopa, jeżeli nie zamknąłeś zdjęcia to można cofnąć ten krok i duże zdjęcie zapisać ponownie jako oryginał.
    Po zamknięciu zdjęcia w PS nie da się nic więcej zrobić.
    Nie jestem pewien co się dzieje na dysku przy zapisaniu pliku pod tą samą nazwą. Jeżeli dane są zapisane w innych sektorach istniałaby możliwość odzyskania poprzedniej wersji zdjęcia. Jeżeli jednak system nadpisze zdjęcie to nie da się nic zrobić bez zaawansowanych technologii do odzyskiwania danych.
    Jeżeli nie masz RAWa z którego możesz powtórzyć obróbkę, możesz spróbować przeszukać dysk programem do odzyskiwania danych.
    http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk to jest najlepszy program z jakim się kiedykolwiek spotkałem.
    Dla zwiększenia szans powodzenia najlepiej jest wyłączyć komputer bez zamknięcia system w jak najkrótszym czasie po popełnieniu tej pomyłki.
    Zainstalować testdisk na innym systemie. Podłączyć dysk do innego systemu i z tego poziomu przeszukać dysk.
    Każda operacja po "usunięciu" danych z dysku zwiększa szansę na nadpisanie nowych danych w miejscu w którym poprzednio były utracone dane, prowadząc do bezpowrotnej utraty danych.

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    61

    Domyślnie

    Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie nadpisał zdjęcia na to samo miejsce. Spróbuj odzyskać, nawet najprostszym programem do odzyskiwania danych.
    Nawet jak nadpisał też nie ma problemu, teraz programy do odzyskiwania poszły sporo do przodu, kilka krotne nadpisanie dopiero nie pozwala na odzyskanie. Ponadto można jeszcze odzyskać skasowane zdjęcia z karty aparatu.
    Ostatnio edytowane przez mrjq ; 09-04-2012 o 20:14

  8. #8
    Bywalec Awatar wlodal
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Polska Skierniewice
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrjq Zobacz posta
    Ponadto można jeszcze odzyskać skasowane zdjęcia z karty aparatu.
    Właśnie od tego bym zaczął .
    Mało umiejętności - dużo zacięcia .

  9. #9

    Domyślnie

    zmniejszałem w photoshopie cs3. właśnie z pośpiechu zapisałem jaki plik wejściowy na dysku przenośnym. innej kopii nie posiadam. zdjęcie zrobiłem dość dawno.

    jak się człowiek śpieszy...

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krystian Zobacz posta
    innej kopii nie posiadam. zdjęcie zrobiłem dość dawno.

    jak się człowiek śpieszy...
    Spróbuj jak koledzy radzą, można się zdziwić ile czasem da się odzyskać z karty. Ostatnio odzyskiwałem i okazało się, że były tam fotki sprzed ponad 2 lat. W międzyczasie zrobiłem z tą kartą kilka tysięcy zdjęć
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •