Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: „Ręczna” zmiana numeracji plików na karcie pamięci.

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie „Ręczna” zmiana numeracji plików na karcie pamięci.

    Jak wiadomo po włożeniu do aparatu „obcej” karty pamięci na której znajdują się inne zdjęcia może on przejąć numeracje plików z tejże karty. Wiem też, że istnieje sposób aby zmusić aparat aby kontynuował nazwę plików od numeru, który sami wybierzemy. Np. odczytuje w programie EOSinfo przebieg migawki na 5109 i chcę aby aparat nazwał następny plik IMG_5110. Kiedyś na forum widziałem opis jak to zrobić jednak teraz po dwóch godzinach poszukiwań poddaje się, i proszę Was o pomoc. Jeśli nie jest to oczywiste to dodam, że zapisałem na karcie kilka zdjęć, nadałem im nazwy od 5105 do 5109 ale mimo to aparat konturuje numeracje po swojemu. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

  2. #2
    Bywalec Awatar bierhoff
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Kraków
    Posty
    191

    Domyślnie Odp: „Ręczna” zmiana numeracji plików na karcie pamięci.

    Odgrzeję "kotleta" - znalazł ktoś może odpowiedź w tym temacie?

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 026

    Domyślnie Odp: „Ręczna” zmiana numeracji plików na karcie pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez Daniell Zobacz posta
    zapisałem na karcie kilka zdjęć, nadałem im nazwy od 5105 do 5109 ale mimo to aparat konturuje numeracje po swojemu
    Moze dopóki to jedna karta to nie zadziała, może trzeba wachlować dwiema kartami.
    Poza tym takie zmiany nazw chyba dadzą coś tylko w sytuacji kiedy numer w nazwie zdjęcia jest większy niz licznik w aparacie - aby uniknąć nadpisania aparat zacznie od następnej wolnej.

    Osobiście mało mnie obchodzi konkretna numeracja byle była chronologiczna.
    Z tego powodu czasem hurtowo dodaję z przodu nazwy plików datę i czas aby przy pracy na 2 body się nie pogubić
    1DX + 50L

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •