Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: program do wybierania nieostrych zdjęć

  1. #1
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie program do wybierania nieostrych zdjęć

    Witam!
    Czy spotkaliście się z oprogramowaniem, które z wielu zdjęć jest zdolne automatycznie wybrać te całkowicie nieostre? Jest coś takiego?
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

  2. #2
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie

    Chyba kazda przegladarka ma podobna funkcje klawisza DEL.
    Automat pewnie usunalby te zdjecia: jeden, dwa.
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie

    Mnie nie chodzi o usuwanie ale o np. raport .... zdjęcia nr 1, 2, 15v .. itd nieostre (wg jakiegoś kryterium) co miałoby wstępnie "odśmiecić" archiwa. Usuwaniem "del" zajmowałbym się sam.
    Team Lightroom/Photoshop nie ma jeszcze takich możliwości?
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

  4. #4
    Bywalec Awatar Hom_er
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    191

    Domyślnie

    tylko, że niektóre nieostrości mogą być zamierzeniem autora zdjęć - pozwoliłbyś "głupiemu" programowi wywalić zdjęcia, które on "uzna" za nieostre? Ja osobiście - nie dziękuję!

    A swoją drogą ile czasu potrzeba do przejżenia choćby 1000 zdjęć i wywalenia całkowicie nieostrych? Mi bardzo mało - tym bardziej, że robię to w zasadzie w puszce po serii zdjęć

    A dokładnie odpowiadając na pytanie - ja nie znam takiego programu (ale ja w ogóle mało wiem).
    Fiu fiu

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    61

    Domyślnie

    A w ogóle jest taki program, czy tylko tak sobie rozważasz. Coś takiego mogło by się przydać w fotografii produktowej, katalogowej. W granicach rozsądku oczywiście i z manualnym kasowanie, bo czarno widzę taką opcję automatyczną.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie

    Programy tego typu są ale w dziedzinie nauki/techniki (jak widziałem opracowywane są specjalne procedury do określania czy dane zdjęcie jest rozmyte czy też nie). Zastanawia mnie więc, czy tego typu rozwiązania mogłyby trafić "pod strzechy".
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Clare
    Posty
    126

    Domyślnie

    Nie słyszałem, ale spróbuj Capture One, jest tam taka fajna opcja, która Ci pokaże gdzie jest ostro. Ręcznie polecisz sobie te o które pytasz, co?

  8. #8

    Domyślnie

    Pytanie bardzo dobre. Taka funkcjonalność by się pewnie przydała wielu osobom. To ,ze usuwanie zdjec musi być ręczne jest w sumie oczywiste.
    canon, olympus

  9. #9
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lMl Zobacz posta
    Pytanie bardzo dobre. Taka funkcjonalność by się pewnie przydała wielu osobom. To ,ze usuwanie zdjec musi być ręczne jest w sumie oczywiste.
    Dokładnie o to mi chodzi. Tak jak lightroom ma możliwość oznaczania zdjęć przy przeglądzie tak samo program mógłby znaczkami/kolorem oznaczać te zdjęcia gdzie nie jest wystarczająco ostro (to wystarczająco ostro mogłoby być definiowane przez użytkownika).
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •