Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Wymiana obiektywów

  1. #1

    Domyślnie Wymiana obiektywów

    Witam!!!
    Obecnie posiadam:
    Canon 400D
    Sigma 10-20 4-5.6
    Canon 50 1.8
    Canon 28-135 IS USM 3.5-5.6
    Canon 70-300 IS USM 4-5.6
    Canon 580EX II
    YN 460 II x2
    Softbox, parasolki, statywy i inne różne klamoty ))
    chcę wymienić najpierw obiektywy a poźniej body (7d albo 5dmk2 ale nie wiem czy mi się to uda w tym roku)
    Na oku mam 70-200 2.8l albo 70-200 4.0 IS i 24-70 2.8L. No chyba żeby zacząć z drugiej strony 16-35mm f2.8L USM mkII, Canon EF 50mm f1.4 USM i 70-200 (2.8 albo 4.0 IS) albo135mm f2.0 L USM.
    Fotografuje amatorsko wszystko: rodzinę w domku i na spacerach, krajobrazy, troszkę sie zaczałem bawić w mini studio w domku. We wrześniu mam wesele dobrego kolegi a z racji że nie bierze on fotografa, chciałem porobic mu parę zdjęć (od razu mu powiedziałem że nigdy tego wcześniej nie robiłem i co wyjdzie to wyjdzie )

    Pierwszy zestaw nieco tańszy ale na drugi też by mnie było stać po sprzedaży tego co mam...

    Co o tym sądzicie??

  2. #2

    Domyślnie

    wolałbym wersje nr 2 tj 16-35 + jakaś 50 + 70-200

  3. #3
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie

    Po sprzedaży tego co masz to, to wystarczy chyba tylko na jedną z wymienionych L-ek. Zacznij od wymienay tego obiektywu, który jest dla Ciebie najgorszy - cokolwiek to znaczy, i kup taki, którego najbardziej Tobie brakuje. Pozdrawiam.
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  4. #4
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    Jak sprzedasz wszystkie obiektywy co masz, zostawisz lampe i dokupisz C. 17-55/2.8. To jest szansa na poprawne efekty. Powodzenia.

  5. #5
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RomanS Zobacz posta
    Jak sprzedasz wszystkie obiektywy co masz, zostawisz lampe i dokupisz C. 17-55/2.8.
    Popieram

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    50
    Posty
    154

    Domyślnie

    Przede wszystkim określ czego Ci brakuje w zestawie, który masz w tej chwili. Dopiero wiedząc co Ci nie odpowiada, czego Ci brakuje, można określić który(e) obiektyw(y) wymienić i na jakie.

  7. #7

    Domyślnie

    Generalnie to brakuje światła C70-300 jest w słoneczny dzień jest w miare ok ale tylko do 200 powyżej tego zakresu jest za ciemno jak dla mnie.... 28-135 spacer-zoom nie jest najgorszy ( najczęściej mam go założonego ) na domowe imprezy jak założe lampę to jestem zadowolony ale ogólnie to też mi światła brakuje a dotego denerwuje mnie że się wysuwa podczas spacerów ;/ ale ponoc te typy tak mają...... lubie 50mm mimo iż jest on wolny i nie zawsze trafia i coś czasami af się mi zacina to robi naprawde ładne zdjęcia )) a sigme uzywam do fotografowania krajobrazów, architektury i często uzywam wtedy statywu...
    Tak że to głowne powody to brak światła... nowe obietywy służyły by mi do tego samego co i stare czyli robienia zdjęć Mógłbym moze spróbować sił w pstrykaniu jakis imprez jako 2-gi fotograf, w celu zdobycia doświadczenia. C. 17-55/2.8 wogóle jakos nie brałem pod uwagę.... muszę zapoznać się z tym szkiełkiem. O kase się nie martwię, wychodze z założenia że lepiej kupić coś dobrego niż jakieś półśrodki i potem pluć sobie w brodę że mozna było dołożyć trochę i kupic cos lepszego... Na obiektywy w tej chwili mam odłożone ok 9-10k nie licząc tego co dostane ze sprzedazy tamtych....

    Edit:
    Już wiem czemu c 17-55 nie brałem pod uwagę.... bo jak dobrze pójdzie to moze zmienie body na 5d2... a wtedy obiektyw musiał by iśc na sprzedaż...
    Ostatnio edytowane przez konik19 ; 17-03-2012 o 02:45

  8. #8

    Domyślnie

    Tez kiedyś miałem taki poważny dylemat z doborem szkieł i za pewną radą kolegi foto reportera kupiłem sam środek czyli EF 24-70 mm f/2.8L USM jest to świetny spacer zoom zakładam go jak Nie winem co będzie się działo. Z jednej strony na 24 mm. Na pełnej klacie jest szeroko z drugiej na 70 mm. Już jest jakiś zoom,
    Jeśli budżet by pozwolił na więcej szkieł to EF 16-35 mm f/2.8L USM świetnie szeroko idealny na rodzinne imprezy a na pełnej klacie świetny do widoczków + EF 50 mm f/1.4 USM świetny do portretów i tam gdzie jest ciemno szkło pozwoli ci poeksperymentować z przysłoną + EF 70-200 mm f/2.8L USM świetny kawałek zooma .
    W takim zestawie masz szeroko jasno w środku bardzo jasno i na końcu świetny zoom mam te szkła o prócz EF 50 mm f/1.4 USM i z czystym sumieniem polecam

  9. #9
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konik19 Zobacz posta
    [...]z drugiej strony 16-35mm f2.8L USM mkII, Canon EF 50mm f1.4 USM i 70-200 (2.8 albo 4.0 IS) albo135mm f2.0 L USM.
    Przy opcji FF wg mnie ten zestaw jest do Twoich zastosowań.
    Wszystkim tymi szkłami (poza 135L) fociłem na 5DII i jest pięknie.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi Będę polował na zestaw 2, mam nadzieje że trafie na poprawne sztuki i obejdzie się bez serwisu... )

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •