Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Tryb manualny/pomiar światła

Widok wątkowy

  1. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukas1850 Zobacz posta
    Nie blokuj AF, tylko pomiar światła (symbol gwiazdki przy przycisku), jeżeli zależy Ci na prawidłowym naświetleniu.
    Doczytales, ze dziewcze robi w TRYBIE MANUALNYM, czyli o jaka blokade pomiaru Ci chodzi? :]
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Aleximov Zobacz posta
    Standardowo autofokus ustawia ostrość po wciśnięciu spustu migawki do połowy, robi AF-lock (blokuje ostrość), naciśnięcie do końca włącza pomiar światła (EV) i uruchamia migawkę (robi zdjęcie). Ale możesz to rozdzielić, aby np. AF był uruchamiany spustem, a pomiar światła przyciskiem '*' (AE lock).

    Jeśli zatem wciśniesz spust do połowy (przy ustawionym centralnym AF), to body "zablokuje ostrość" na zmierzonej odległości, teraz przekadrowujesz i wciskasz spust do końca - body mierzy światło w miejscu, gdzie aktualnie "celuje" punkt centralny AF (a nie tam, gdzie ustawił ostrość - przy ustawionym punktowym pomiarze światła), oblicza EV i robi zdjęcie.
    Jak wyzej: po co blokowac ekspozycje, przy MANUALNYCH ustawieniach aparatu? /pomijam kwestie uzycia lampy w e-ttl'u, bo o niej nie ma tu mowy/
    Ostatnio edytowane przez sylwek2k ; 10-03-2012 o 22:28 Powód: Automerged Doublepost

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •