Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Własnoręczny podpis jako znak wodny

  1. #1
    Coś już napisał Awatar blizzard
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    43
    Posty
    76

    Domyślnie Własnoręczny podpis jako znak wodny

    Znalazł ktoś może jakiś tutorial (ewentualnie podpowie mi) jak zrobić znak wodny z własnoręcznego podpisu?
    Szukałem w Google, ale wyskakują same tutki z wykorzystaniem czcionki.
    Najbardziej chodziło by mi o poradę na czym i czym wykonać podpis, jak go sfotografować i jak obrobić np w PhotoShopie, żeby kontury były ostre, a napis był jednolitego koloru.

    Chciałbym uzyskać podobny napis do takiego jak tutaj:
    http://www.foto-ptaki.pl/index.php?o...per&Itemid=197
    Canon 50D|Tamron AF 17-50mm 1:2.8|EFS 17-85mm 1:4-5,6 IS|Canon EF 85mm 1:1,8|Canon A-1|Vivitar 28-210mm 1:3,5-5,6 Macro 1:4x

  2. #2
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Akurat linkowany przykład wygląda jak font, nie pismo odręczne.

    Jeśli koniecznie chcesz mieć podpis odręczny, to sugeruję zrobić to po prostu w jakimś formacie wektorowym który będzie można otworzyć i zrastrować w Photoshopie.
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 06-03-2012 o 10:21
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Możesz się podpisać na tablecie. Większośc ma dołączone oprogramowanie, które zamienia podpis na rózne formaty graficzne, równiez bywa, że i wektorowe.
    Równiez można podpisac się na jednolitym, kontrastujacym tle, zrobić temu zdjęcie, lub zeskanować, usunąć tło i odpowiednio obrobić w programie graficznym.
    Fajnym rozwiązaniem jest wykonanie z takiej grafiki fontu. Można uzyc programu FontCreator, który zamienia dowolną grafike na font. To bardzo wygodne w uzyciu narzędzie.
    Nie napisze tutka, bo mi się nie chce. Wszystko jest na sieci. Swego czasu tez w ten sposób zdobywałem informacje.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  4. #4
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie

    Ze względu na specyficzne dla każdej osoby łączenie znaków przy pisaniu zrobienie porządnej czcionki będzie baaardzo trudne. Chyba, że myślisz o tym żeby wykorzystywać ją jedynie do podpisu, wtedy faktycznie rozwiązanie nieocenione
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez simon83 Zobacz posta
    Ze względu na specyficzne dla każdej osoby łączenie znaków przy pisaniu zrobienie porządnej czcionki będzie baaardzo trudne. Chyba, że myślisz o tym żeby wykorzystywać ją jedynie do podpisu, wtedy faktycznie rozwiązanie nieocenione
    Myślałem o całym podpisie, jako pojedynczym foncie.
    Oczywiście, rozbicie na poszczególne litery tak, aby zawsze grało ze sobą, to wyższa szkoła jazdy.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  6. #6
    Coś już napisał Awatar blizzard
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    43
    Posty
    76

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Nie zależy mi na pojedynczych literach (chociaż w necie znalazłem informacje jak to robić.), myślałem raczej obrazie.
    Co do tabletu, to posiadam, ale jednak tablet inaczej odwzorowuje pismo odręczne.
    Bardzo mnie przekonał Merde z tą czcionką, może rzeczywiście poszukam jakiejś fajnej czcionki "ręcznopodobnej" i ją wykorzystam.
    Canon 50D|Tamron AF 17-50mm 1:2.8|EFS 17-85mm 1:4-5,6 IS|Canon EF 85mm 1:1,8|Canon A-1|Vivitar 28-210mm 1:3,5-5,6 Macro 1:4x

  7. #7
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    59
    Posty
    434

    Domyślnie

    watermark w formie podpisu wykonałem w ps-ie na przezroczystej warstwie wpisując nazwisko za pomocą pędzla i użyciu tableta Wacom. Następnie z przerzroczystością zapisałem jako .png
    That's all Wygląda tak: [....]
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 08-03-2012 o 19:46
    regulamin pkt 8

  8. #8
    Coś już napisał Awatar blizzard
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    43
    Posty
    76

    Domyślnie

    Dzieki photographus za podpowiedź, rzeczywiście wygląda to ładnie. Spróbuję wykorzystać twoją podpowiedź, jak to zrobię to wrzucę fotkę.
    Canon 50D|Tamron AF 17-50mm 1:2.8|EFS 17-85mm 1:4-5,6 IS|Canon EF 85mm 1:1,8|Canon A-1|Vivitar 28-210mm 1:3,5-5,6 Macro 1:4x

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •