Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Wątek: Fotografia studyjna - pytań kilka

  1. #51
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witold Spisz Zobacz posta
    Kłania się podstawowa wiedza z fzyki.
    Jak założysz biały materiał to on przepuszcza całe spektrum światła od 400 do 800
    Ciach... ta sama wiedza z fizyki. Nie zakladaj, ze cos tak robi, dopoki tego nie sprawdzisz.

    Biala dioda LED daje biale swiatlo, a nie generuje calego spektrum swiatla. Wiec rownie dobrze, bialy material moze przepuszczac tylko 3, stosunkowo niewielkie zakresy swiatla, z barw niebieskiego, zielonego i czerwonego i bedzie Ci sie wydawac, ze jest to bardziej biale swiatlo (w zaleznosci od proporcji przepuszczanych kolorow), jednoczesnie wiele materialow nie bedzie odpowiednio reagowac na oswietlenie takim swiatlem (poniewaz koniec koncow, wychodzace swiatlo jest mocno selektywne jezeli chodzi o dlugosc fali).


    PS biala kartka nie jest biala Za to zawiera wiele optycznych wybielaczy, czesto reagujacych z ultrafioletem

  2. #52

    Domyślnie

    Biala dioda LED daje biale swiatlo, a nie generuje calego spektrum swiatla
    Dlaczego biała dioda daje białe światło ? Dlaczego światło jest białe ?
    Ponieważ skałda się z kolorów podstawowych ( to w uproszczeniu)

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Synteza_addytywna

    A biała kartka jest biała, ponieważ odbija całe spektrum światła.
    Jest niebieska, gdy odbija tylko zakres odpowiedzialny za kolor niebieski a pozostałe kolory pochłania itd.
    Wybielacze optyczne w papierze sa po to, żeby nam użytkownikom wydawął się biały.

    Głownie chodzi oto ,ze przepuszczając kolor czerwony przez biały materiał nie poszeży się spektrum światła do białego, bo go tam nie ma. Brak pozostałych kolorów skałdowych.
    Ostatnio edytowane przez Witold Spisz ; 05-05-2012 o 14:41
    regulamin pkt. 8

  3. #53
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witold Spisz Zobacz posta
    skylight

    Kłania się podstawowa wiedza z fzyki.
    Światło widzialne ma czestotliwość 400 -800 nm .
    Światło białe jest mieszaniną wszystkich barw. Światło czerwone ma częstotliwość 620-780 nm. Jak założysz biały materiał to on przepuszcza całe spektrum światła od 400 do 800, ale świecą czerwona lampa świecisz w wspomnianmy wyżej zakresie. Materiał nie generuje brakującego zakresu od 400 do 620 nm.
    Co do wiedzy z fizyki to ja szkołę kończyłem dość dawno ale jednostki częstotliwości chyba się od tego czasu nie zmieniły. Nanometry to jednostki długości fali. Więc może jak się komuś zwraca uwagę na braki w wiedzy to warto samemu nie pisać takich andronów .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #54

    Domyślnie

    zgoda powinienem napisaś długość fali a nie czestotliwość.
    mam nadzieję, że sens mojej wypowiedzi został zrozumiany
    Ostatnio edytowane przez Witold Spisz ; 06-05-2012 o 01:30
    regulamin pkt. 8

  5. #55
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witold Spisz Zobacz posta
    Fotografia jest trudniejsza niż niektórzy myślą !?
    Akurat w tym przypadku bym sie nie zgodzil. Zamiast studiowac dlugosc fal swietlnych prosciej kupic filtr w rolce i dopasowac do wielkosci softboxa. Mozna tez kupic barn door z zestawem filtrow i uchwytem na owe filtry, o ile nie przeszkadza troche ostrzejsze swiatlo.
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  6. #56

    Domyślnie

    Pytanie brzmiało:
    Tj. jeżeli puścimy białe światło przez czerwony materiał, to światło będzie czerwone, a czy jak puścimy czerwone światło przez biały materiał, to czy to światło nie będzie bliżej białego niż gdyby tego materiału nie było?
    Wiec nie rozumiem sensu odpowiedzi. tej co kol grzegorzki napisał:

    Akurat w tym przypadku bym sie nie zgodzil. Zamiast studiowac dlugosc fal swietlnych prosciej kupic filtr w rolce i dopasowac do wielkosci softboxa. Mozna tez kupic barn door z zestawem filtrow i uchwytem na owe filtry, o ile nie przeszkadza troche ostrzejsze swiatlo.
    regulamin pkt. 8

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •