Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: etiuda 5dmk2

  1. #1

    Domyślnie etiuda 5dmk2

    Film "Albo szczęście" jest moją etiudą zaliczeniową do szkoły, w której studiuję operatorkę. Zapraszam do obejrzenia i wylania fali krytyki.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar sylwester Samluk
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    316

    Domyślnie

    Witam, obejrzałem cały filmik i muszę przyznać, e ciekawy choć problem alkoholu jest doś oklepany i znany. Całość bardzo pozytywnie , przekaz jest, fajnie 5D Mark II spisuje się wkręceniu poszczególnych scen.

    Czekam na jeszcze.
    |5D Mark I| |50D+BG-E2N| |400D+BG-E3| |Sigma 10-20mm f/4-5,6 EX DC HSM| |Canon EF 28mm f/1.8| |Canon EF 85mm f/1.8|
    |Canon EF 70-200mm f/4 L USM| |Canon Speedlite 430 EX II|Knight TR-332 E-TTL Trigger

  3. #3
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Ogląda się ciekawie.

    Mam uwagi:
    1. Za dużo tego gadania z radia. Zamiast tła, robi się z tego jakiś motyw w którym widz zaczyna się doszukiwać jakiegoś przekazu / znaczenia / sensu.
    2. Nie podobają mi się niestabilizowane ujęcia w pierwszej części, np. 0:44, wprowadza to jakiś niepokój. W drugiej części to już pasuje.
    4. W pierwszej części poszedłbym "na całość" i jeszcze bardziej odrealnił przekaz, dał jeszcze więcej schematu i przesady - w końcu to tylko sen więc można wszystko a widz wybaczy kiedy się już zorientuje. Domyślam się że np. ujęcie z żelazkiem i to że laska z przesadnym zadowoleniem wykonuje swoje obowiązki mają mieć właśnie taką funkcję. Dałbym początek w miarę "realnie", a później wszystko coraz bardziej przesadne i groteskowe aż widz zaczyna się krzywić że co to za ściema i wtedy ciach, gość się budzi.
    5. Wiem, że to trudne, ale druga część ma mało realizmu, za to światło super. Dialog w tle brzmi dość teatralnie :-)
    6. Puder widać ;-)

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie

    Owszem , trochę za dużo radia . To wygląda na zapoznanie widza w bohaterem - biznesmenem który jest na bieżąco ze wszystkim . Jest radio z wiadomościami , czasopisma , wykresy w laptopie jeszcze coś sprawdzał w komórce.

    Nie wiem jak innym ale mi np radio to głównie kojarzy się z muzyką i relaksem
    a nie z przekazem wiadomości stąd obecność dużej ilości gadaniny mogło trochę zaburzyć przekaz.

    Dodatkowo widz za bardzo skupia się na treści płynącej z radia a pewnie nie o to chodzi . Jeśli chodzi o fragment z laptopem to było lepiej . Zanim widz się zaczął wczytywać co te wykresy przedstawiają to już ich nie było - bo dla widza to i tak niepotrzebna wiedza .

    Czyli reasumując to pokazanie bohatera jako biznesmena można by spróbować przedstawić w ciut inny sposób.

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem autorem scenariusza i zdjęć. Montaż i efekty niesynchroniczne jak radio to zupełnie inna sprawa. Proszę o krytykę zdjęć mimo, iż niedociągnięcia montażowe są implikacją nakręconego materiału.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Ogląda się ciekawie.

    4. W pierwszej części poszedłbym "na całość" i jeszcze bardziej odrealnił przekaz, dał jeszcze więcej schematu i przesady - w końcu to tylko sen więc można wszystko a widz wybaczy kiedy się już zorientuje. Domyślam się że np. ujęcie z żelazkiem i to że laska z przesadnym zadowoleniem wykonuje swoje obowiązki mają mieć właśnie taką funkcję. Dałbym początek w miarę "realnie", a później wszystko coraz bardziej przesadne i groteskowe aż widz zaczyna się krzywić że co to za ściema i wtedy ciach, gość się budzi.
    Mam podobne zdanie. Z mało istotnych elementów, to masz literówkę w słowie "Wystąpili" na końcu :-).

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    47
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrZyChUM Zobacz posta
    Mam podobne zdanie. Z mało istotnych elementów, to masz literówkę w słowie "Wystąpili" na końcu :-).
    i "oświetlenie"
    5Dmk3, 60D, 16-35L/4, 35L, 100L/2.8, 85/1.8, 50/1.4, 24-105L, 17-85, 580EX II

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •