Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Prototyp nowego CMOSa

  1. #1
    Uzależniony Awatar -=Festyk=-
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    33
    Posty
    666

    Domyślnie Prototyp nowego CMOSa

    Znalazłem przypadkiem taką nowinkę techniczną.Z tego co zrozumiałem to dwóch naukowców z uniwersytetu w Nowym Yorku stworzyło nowy typ matrycy CMOS,która zużywa ok.50 razy mniej prądu,a do tego ma stukrotnie większą rozpiętość tonalną!Chyba,że coś źle zrozumiałem:wink:

    Link jest tutaj:
    http://www.rochester.edu/news/show.php?id=2367

    EDIT:Nie za bardzo wiedziałem gdzie to zamieścić.Jeśli nie ten dział to sorry.
    Ostatnio edytowane przez -=Festyk=- ; 19-01-2006 o 21:21
    D300s,Nikkor 18-55mm f:3,5-5,6,Tamron 55-200mm f:4,0-5,6,Jupiter 37A 135mm f:3,5,SB-800,Fancier WB1626
    plfoto||Galeria

  2. #2
    Bywalec Awatar osasa
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Lubartów PL/Newport News VA
    Wiek
    42
    Posty
    131

    Domyślnie

    Fajna rzecz Producenci accu będą płakać
    Camera Obscura/ Szkło powiększające x 2/ bambusowy statyw/ świczka+odblask z "pazłotka" - od czegoś trzeba zacząć :rolleyes:

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Nieźle. Ładujesz aku i wyjeżdzasz na tygodniowe wakacje. Jeszcze tylko karty pamięci 10 GB zużywające równie mało prądu + baterie słoneczne i jesteś samowystarczalny ;-)

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar Maciek_DDA
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Aberdeen
    Wiek
    49
    Posty
    45

    Domyślnie

    Nie wydaje mi sie, aby takie rozwiazanie mialoby sie szybko upowszechnic canon/nikon...(wstawic odpowiednie) musialby wyrzucic na smietnik cale linie produkcyjne tradycyjnych matryc. IMO firma, ktora zakupi patent na produkcje spokojnie schowa to do szuflady zeby tego nikt nie widzial i bedzie czerpac zyski z tradycyjnych modeli tak dlugo jak sie da.
    20d

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek_DDA
    Nie wydaje mi sie, aby takie rozwiazanie mialoby sie szybko upowszechnic canon/nikon...(wstawic odpowiednie) musialby wyrzucic na smietnik cale linie produkcyjne tradycyjnych matryc. IMO firma, ktora zakupi patent na produkcje spokojnie schowa to do szuflady zeby tego nikt nie widzial i bedzie czerpac zyski z tradycyjnych modeli tak dlugo jak sie da.
    A mnie się wydaję że może się pojawic jakaś mało znana tajwańska/chińska czy inna azjatycka firma która włoży tą matrycę do jakiegoś kompaktu i jeśli szkło nie bedzie jakąś zupełną katastrofą to rozpiętości tonalne i szumy takiego aparatu moga nieźle namieszać wśród innych producentów...
    Canon 20d + Tamron 28-75/2.8 + Canon 70-200/4L + Speedlite 550ex

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    416

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirhon
    A mnie się wydaję że może się pojawic jakaś mało znana tajwańska/chińska czy inna azjatycka firma która włoży tą matrycę do jakiegoś kompaktu i jeśli szkło nie bedzie jakąś zupełną katastrofą to rozpiętości tonalne i szumy takiego aparatu moga nieźle namieszać wśród innych producentów...
    Nie sądzę.
    Kogo interesuje rozpiętość tonalna i szumy ;-)
    Na tym rynku najważniejsze są megapiksele, megazoomy i mega LCD z tyłu :-)

    Pobór prądu przez matrycę też nie ma znaczenia w kompaktach - (podświetlenie) LCD i tak pobiera wielokrotnie więcej.

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Deep Space 9
    Wiek
    46
    Posty
    185

    Domyślnie

    @Cyborg
    w kompaktach ma pon. tam matryca pracuje całyczas a nie tylko ułamek sekundy podczas robienia zdjęcia w dslr....
    Czysta pieńdziesiątka + siakieś szkiełka..... + LowePro Nova 1AW + Velbon DF50 + całkowity brak czasu + coś tam jeszcze

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    416

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VANT
    @Cyborg
    w kompaktach ma pon. tam matryca pracuje całyczas a nie tylko ułamek sekundy podczas robienia zdjęcia w dslr....
    Ok, ale porównaj pobór prądu takiego kompakta przy używaniu lub nie LCD.

  9. #9
    krii
    Guest

    Domyślnie

    podobna sytuacja byla z OLEDami, ktore mialy i maja zastapic LCD... na razie sporadycznie pojaiwja sie czasem w jakis urzadzeniach przenosnych... lobby lcd nie che na razie rewolucji, zreszta to im sie nie oplaca... bo przestarzała technologia LCD sprzedaje sie coraz lepiej... ale wciaz mozna kupic tv w CRT a ile ona ma lat?? 100?? 80?? poczekamy zobaczymy

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    rzeczywistosc jest brutalna, korporacje zawsze musza wykorzystac technologie do samego konca i czerpac na niej zyski.

    tak jest nie tylko w elektronice, podobnie jest np z samochodami, mozna robic samochody na wodór (czyli na wode z domieszka) ale na tym stracilo by pol swiata. Bo pol swiata opiera swoja gospodarke na ropie.
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •