Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Jaki obiektyw do portretów

  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw do portretów

    Witajcie,

    mam wielką prośbę o podpowiedź. Mam Canon 350D i do niego zwykły kit 18-55. Chciałabym zacząć kupować obiektywy. Mam też lampę 580 EX II. Najbardziej interesują mnie portrety i takiego właśnie obiektywu szukam. Jestem amatorką i nie mam zbyt dużo kasy. Niestety nie dam rady kupić obiektywu Canon EF 85mm f/1.8 USM, a jak wyczytałam ten jest najlepszy. Czy możecie mi polecić coś innego? Czy ten jest jedyny i najwspanialszy ;-) i mam zbierać na niego latami?

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    kraków
    Wiek
    36
    Posty
    142

    Domyślnie

    Jeśli już tak bardzo chcesz kupić w miarę jasny obiektyw stałoogniskowy, to tylko Canon 50mm 1.8, bo jest tani (najtańszy) i mimo jego 'plastikowatości' da się nim robić dobre zdjęcia.
    Nie możesz też sugerować się tym, że gdzieś wyczytałaś lub ktoś Ci powiedział, że 'ten jest najlepszy' bo dla każdego coś innego jest lepsze i też nie każdy lubi te same ogniskowe itd :>
    A ponoć od Canona EF 85mm f/1.8 USM lepszy jest Canon EF f/1.2L II USM

    Jak już pisałem, ja bym Ci polecił 50mm f/1.8

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli masz ograniczony budżet do np.300-400zł to brał bym Canona 50/1.8 lub szukałbym jakiegoś szkiełka pod M42. Dla przykładu możesz zobaczyć w mojej galeri jakie zdjęcia można uzyskać 50/1.8 i Flektogonem 35/2.8 właśnie pod M42:
    http://mastermichal.digart.pl/

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cocodrilo Zobacz posta
    Witajcie,

    mam wielką prośbę o podpowiedź. Mam Canon 350D i do niego zwykły kit 18-55. Chciałabym zacząć kupować obiektywy. Mam też lampę 580 EX II. Najbardziej interesują mnie portrety i takiego właśnie obiektywu szukam. Jestem amatorką i nie mam zbyt dużo kasy. Niestety nie dam rady kupić obiektywu Canon EF 85mm f/1.8 USM, a jak wyczytałam ten jest najlepszy. Czy możecie mi polecić coś innego? Czy ten jest jedyny i najwspanialszy ;-) i mam zbierać na niego latami?
    Wymień lampę na 430EXII i kup 85/1.8 :P
    Tak swoją drogą to czemu 580EXII do 350D z kitem?
    (Żeby nie było, że to atak - tez swego czasu miałem 300D z kitem, 50/1.8 i 580EXII - która była warta drugie tyle co reszta )
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  5. #5
    Bywalec Awatar Joshec
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    Wymień lampę na 430EXII i kup 85/1.8
    Też mi to od razu przychodzi do głowy, IMHO najlepsza opcja.

  6. #6

    Domyślnie

    Lampę dostałam w prezencie. Mąż wiedział że chce lampę, to kupił najlepszą jaką znalazł.

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Działyń
    Posty
    725

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cocodrilo Zobacz posta
    Lampę dostałam w prezencie. Mąż wiedział że chce lampę, to kupił najlepszą jaką znalazł.
    Cytat Zamieszczone przez cocodrilo Zobacz posta
    i mam zbierać na niego latami?

    Nie rozumiem. Jak zbierać latami? Ten obiektyw jako używka buja się w granicach 900-1100, nówka to wydatek 1,5k zł. Na 50/1.8 nówkę wydasz ponad 500zł. Czy warto, nie bo nie mam do tego szkła przekonania i jakoś nigdy go nie lubiłem. Kilka sztuk przez ręce mi przeleciało, ale żadne nawet nie raczyło się zatrzymać.

    Jeśli chcesz zrobić porządnie, to wydaj te 100zł na heliosa 44 z potwierdzeniem ostrości. (będziesz musiała ostrzyć ręcznie), a resztę w skarbonkę i oszczędzaj na 85/1.8

    Tak poza tym, to mogłabyś napisać komu te portrety robisz i jakim funduszem dokładniej dysponujesz. Temat ten wiele razy był poruszany na forum.
    |600D|7D|17-40|24-105|70-200|120-400|

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    55
    Posty
    280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cocodrilo Zobacz posta
    Lampę dostałam w prezencie. Mąż wiedział że chce lampę, to kupił najlepszą jaką znalazł.
    Mogłaś zaproponować żeby kupił Ci szkło :-).
    Zgadzam się z Kolegami, masz wybór: albo 50/1,8, albo uzbierać (poprosić męża?) na 85/1,8. To nie są wielkie pieniądze, Twoja lampa kosztuje chyba więcej :-). Na pewno bez problemu znajdzie się chętny żeby zamienić na 430 z dopłatą, a wtedy niewiele dokładając kupisz sobie 85/1,8. Ja bym tak zrobił, ale to Twój wybór.
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 253

    Domyślnie

    Zacznij od obiektywu 50 mm. Jest to tzw. klasyczna ogniskowa portretowa dla formatu APS-C (taki jak Twój aparat). Akurat nie mam obiektywu canon 50/1,8, ale na forum ludzie mówią o nim pozytywne rzeczy. A później sama dojdziesz do tego, co jeszcze byś chciała.

  10. #10

    Domyślnie

    Dopiero teraz spojrzalam na te lampy, bo skoro juz mam, to sie tematem nie interesowalam. Moja lampe maz kupil co najmniej dwa lata temu. I jestem przekonana, ze kosztowala ok 900,00 zl.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •