Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Jaki obiektyw do portretów

  1. #31

    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Cz Dz
    Posty
    11

    Domyślnie

    50mm 1.8 na początek wystarczy. Nieduży wydatek, dostrzeżesz wady i zalety, a potem jak Cię wkręci na maksa to można dalej próbować z innymi :wink:

  2. #32
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie

    Mam 50/1.8 i focę nim dziecko. Owszem jak trafi super, ale żeby trafił to trzeba mieć trochę wprawy, szcześcia i dobre warunki oświtleniowe. Ze wspomaganiem z lampy zewnętrznej jest zdecydowanie lepiej z trafianiem.
    Generalanie ja też bym Ci sugerował 50 / 1.8 na poczatek. Ja używkę kupiłem za niecałe 300 zł (w ciemno i nie ma żadnych BF/FF).
    Ostanio zaczałem się zastanwiać na 85 / 1.8 ale to jednak chyba zdecydowanie za wąsko. Robię trochę fotek w pomieszczeniach i z 50 mm jest cięzko, a z 85 to sobie już nie wyobrażam (może mam za małe mieszkanie ).
    Poza tym nie wiem czu nie lepiej jeśli już brnąć w dłuższą ogniskową to nie kupić sobie 100 mm macro, które i tu porttretów i do macro można wykorzystać.
    Tak czy owak wybór należy do Ciebie.

  3. #33
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2011
    Miasto
    A, A
    Wiek
    46
    Posty
    116

    Domyślnie

    50 1,8 to naprawde dobry opbiektyw za niewielka kase. Nie przejmuj sie opiniami o jego kruchosci i plastikowatosci bo przy odrobinie szacunku dla sprzetu da najlepszy stosunek jakosci do ceny.
    Na cropie to ladna portretówka ale w mieszkaniu moze byc czasem za waska.

    Nieco szerzej i budzetowo na cropa to jeszcze 35 2,0 (800-1k PLN)

  4. #34
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzech Zobacz posta
    (...)Nie przejmuj sie opiniami o jego kruchosci i plastikowatosci bo przy odrobinie szacunku dla sprzetu da najlepszy stosunek jakosci do ceny (...)
    dokładnie tak! mimo, że kupiłem używkę to była zadbana, a że ja też dbam to mi służy

  5. #35

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do portretów

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Zacznij od obiektywu 50 mm. Jest to tzw. klasyczna ogniskowa portretowa dla formatu APS-C (taki jak Twój aparat). Akurat nie mam obiektywu canon 50/1,8, ale na forum ludzie mówią o nim pozytywne rzeczy. A później sama dojdziesz do tego, co jeszcze byś chciała.
    50mm dla FF to klasyczna ogniskowa ,która odpowiada kątowi widzenia ludzkiego oka, a dla aps-c 35mm...

  6. #36
    Bywalec Awatar ds74
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Suchedniów
    Posty
    241

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do portretów

    Canoni, czytaj/sprawdzaj daty postów zanim coś napiszesz.

  7. #37
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do portretów

    To tylko 4 lata... może pytający jeszcze nie podjął decyzji
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do portretów

    Cytat Zamieszczone przez Canoni Zobacz posta
    50mm dla FF to klasyczna ogniskowa ,która odpowiada kątowi widzenia ludzkiego oka, a dla aps-c 35mm...
    Umknęło Ci słówko "portretowa".

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do portretów

    Tak, widzę datę ostatniego postu ale poniższy link będzie idealnie pasował do tytułu wątku.

    http://blog.juliatrotti.com/pictures...-85mm-vs-135mm

    Ludzie ją błagają żeby zrobiła to samo podpinając te obiektywy pod jakiś aparat z matrycą APS-C więc jak to zrobi a ja nie zapomnę to podrzucę kolejny link.

    W środku oprócz zdjęć znajduje się filmik gdzie doskonale widać na jaką odległość trzeba odejść od pojedynczej osoby żeby zrobić różne rodzaje zdjęć portretowych w zależności od ogniskowej używanego obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 21-06-2019 o 11:07

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •