Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Jaki obiektyw do portretów

  1. #21
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .Irwusek Zobacz posta
    Janusz nie chodziło mi o to ze jest drogie tylko długie : P bo je mam już w swojej szklarni mini tylko czasami brakuje mi miejsca żeby się odsunąć.
    Nie cytowałem Cię więc moje wypociny nie są adresowane do Ciebie a do wątkodawczyni :-)

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie

    Zmienić miejsce gdzie się foci, jak się nie da odsunąć...

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    290

    Domyślnie

    A że tak zapytam, czego ci brak w kicie, że chcesz portretówkę? Za ciemny jest? Za wolny? Za szeroki? Za mało tło myje? Bo polecić można bardzo dużo szkieł. Ja osobiście bardzo lubię heliosa 58mm i pentacona 135/2,8 podpięte pod aps-c. Ale to nie musi oznaczać, że tobie te szkła równie dobrze będą służyć.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ksx Zobacz posta
    A że tak zapytam, czego ci brak w kicie, że chcesz portretówkę? Za ciemny jest? Za wolny? Za szeroki? Za mało tło myje? Bo polecić można bardzo dużo szkieł. Ja osobiście bardzo lubię heliosa 58mm i pentacona 135/2,8 podpięte pod aps-c. Ale to nie musi oznaczać, że tobie te szkła równie dobrze będą służyć.
    Przede wszystkim za ciemny i za mało tło rozmywa.

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cocodrilo Zobacz posta
    Przede wszystkim za ciemny i za mało tło rozmywa.
    T17-50, będzie jaśniej i podobnie szeroko, ale dość wolno. Jak synek ma speeda, to może nie nadążać. Niestety jasno i szybko oznacza zazwyczaj drogo.
    Do rozmywania lepsze są dłuższe ogniskowe. Nawet ciemne 100-135 bardziej wyizoluje obiekt z tła, niż jasne 18-20mm.
    Co do typowych stałek portretowych, to one dają fajny obrazek, ale są mało komfortowe w praktyce. Sporo fajnych kadrów ucieka, bo akurat przydałoby się 20mm, a jest zapięte 85, albo odwrotnie.

  6. #26
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cocodrilo Zobacz posta
    Dopiero teraz spojrzalam na te lampy, bo skoro juz mam, to sie tematem nie interesowalam. Moja lampe maz kupil co najmniej dwa lata temu. I jestem przekonana, ze kosztowala ok 900,00 zl.
    taką lampę uzywaną można sprzedać za 1100-1200 zł

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Em Es Zobacz posta
    taką lampę uzywaną można sprzedać za 1100-1200 zł
    Tylko po co, taka lampa, jeśli jest odpowiednio zadbana, może posłużyć latami. Do fotografowania ciemnymi szkłami przydaje się większa moc, z czasem może przydać się tryb "master", albo możliwość podpięcia koszyka na akumulatory.

    Jeśli chodzi o portretówki, na początek 50/1,8 jest jak najbardziej ok. Na cropie to daje typową 85-kę. Przy nieco większym budżecie można się zastanowić nad 35/2, albo 50/1,4. 85mm to bardzo fajne szkło, ale do sama ogniskowa 135mm (bo tyle wychodzi po przeliczeniu) to nieco długo, i niekoniecznie każde portretowe zdjęcie ze spłaszczoną perspektywą jest fajne. :-)
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    Tylko po co, taka lampa, jeśli jest odpowiednio zadbana, może posłużyć latami. Do fotografowania ciemnymi szkłami przydaje się większa moc, z czasem może przydać się tryb "master", albo możliwość podpięcia koszyka na akumulatory.

    Jeśli chodzi o portretówki, na początek 50/1,8 jest jak najbardziej ok. Na cropie to daje typową 85-kę. Przy nieco większym budżecie można się zastanowić nad 35/2, albo 50/1,4. 85mm to bardzo fajne szkło, ale do sama ogniskowa 135mm (bo tyle wychodzi po przeliczeniu) to nieco długo, i niekoniecznie każde portretowe zdjęcie ze spłaszczoną perspektywą jest fajne. :-)

    ja bym sie podpisal pod tym co pisze _igi.
    Mam 85mm 1.8 i jest to najrzadziej uzywane moje szklo. Nie podchodzi mi ta ogniskowa totalnie. Takie ni wypiol ni przypiol na cropie. W dodatku mam wrazenie ze moj egzemplarz nie jest ostry. Wole 50mm 1.8 (1.4 pewnie byloby lepsze) lub nawet 35mm przy szerszych portretach. Lepiej mi podchodzi 100mm badz 135mm ale 85mm NIE! Nie wiem, moze dziwny jakis jestem i zostane zjechany za nielubienie 85mm. Zastanow sie zanim wydasz kase na cos, co moze sie okazac nieprzydatne.
    Panie Boże, spraw, abym nie ględził
    i nie odzywał się póki nie jestem pewien,
    że mam coś do powiedzenia.

  9. #29
    Bywalec Awatar jeff.lebowski
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Wiek
    44
    Posty
    171

    Domyślnie

    Ja bardzo lubie 85mm ale jeszcze bardzej 50mm i na tej ogniskowej robie najwiecej portretow. Najpierw na plastik fantastik f/1.8 mk2 a obecnie na f/1.4 USM. Na poczatek 50mm 1.8 jest wedlug mnie najlepszym wyborem. Autofokus nie jest demonem predkosci i zdarza mu sie mylic ale jak juz trafi to jest miodzio. Kup i przekonaj sie sama. 85mm moze pozniej dokupisz jak sie wkrecisz.
    Canon 5D Mark II | C 28 1.8 | C 50 1.4 | C 85 1.8 | YN-565EX | Manfrotto 725B

  10. #30
    Bywalec Awatar filharmoniusz
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Ogniskowa około 50mm (na FF) jest obiektywem "neutralnym" bo kąt widzenia jest zbliżony do ludzkiego oka.
    Oj coś mi się wydaje, że kąt widzenia ludzkiego oka jest trochę większy

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •