Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Mini studio- fotografia produktowa

  1. #1
    Awatar Wicoor
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie Mini studio- fotografia produktowa

    Witam serdecznie, jestem początkujący jeśli chodzi o fotografię, do tej pory pory robiłem amatorskie zdjęcia do sklepu internetowego miałem do dyspozycji w miarę dobry sprzęt, ale teraz chciałbym zrobić sobie w mieszkaniu takie mini studio, żeby móc robić zdjęcia chociaż takie jak do tej pory:


    pomóżcie mi proszę dobrać do tego sprzęt. Chodzi mi o to żeby udało mi się zrobić to naprawdę po kosztach. Szukam cały czas na allegro różnych lamp z parasolkami itd, ale nie chce się potem nadziać i kupić mega szajs, którym nie zrobię dobrze oświetlonego produktu.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    ile chcesz wydać $ ?
    i co już masz ?
    5D, 15-30 3.5-4.5, 28 1.8, 50 1.4, 85 1.8, 180 2.8

  3. #3
    Awatar Wicoor
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie mam nic. Niestety do tej pory robiłem zdjęcia nie na swoim sprzęcie, a teraz nie będę mógł już z niego korzystać. Nie mam nawet statywu:P Moim body 40D i Canonem 50mm f1,8 mam nadzieję narazie się posiłkować. Ponieważ potrzebuję sprzętu na mieszkaniu od 1 marca to na już mogę skołować kwotę około 1000zł. Potem najwyżej dokupię coś lepszego ale rozumiesz, potrzebuję czegoś na już dlatego taki ograniczony mam budżet. Mam nadzieję że w moim krytycznym przypadku da się coś poradzić
    Ostatnio edytowane przez Wicoor ; 19-02-2012 o 12:13

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    17

    Domyślnie

    Jak szukasz czegoś taniego to zobacz link poniżej:

    http://multifoto.pl/category/studio-...ia-bezcieniowa

    T.

  5. #5
    Awatar Wicoor
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    No dobrze, ale dałeś mi link do całego sklepu a nie do konkretnego zestawu. Co powiecie o zakupie czarnej plexi i do tego 2x światło ciągłe, coś takiego:
    http://allegro.pl/softbox-lampa-stoz...104016076.html

    Da radę?

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć dobrze i wygodnie to 2x Quantuum pt-200 (ok 720zł) + 2 srebrne parasolki (50zł) + 2 statywy np W803 z trzpieniem 16mm (100zł). Zestaw taki wystarczy na dłuuuugo. Można zawsze budżetowo np żarówki błyskowe ale nie masz wtedy regulacji mocy no i po kilku sesjach może okazać się, że przepalą CI się odbłyśniki i ****...

    Na temat światła stałego już kiedyś toczyła się tutaj zacięta dyskusja. Podtrzymuje swoje zdanie, że co prawda da się ale po co się męczyć. Aby uzyskać dużą głębię jak na 1 foto to przy ogniskowej 50mm trzeba użyć sporej przysłony więc światło ciągłe może nie wystarczyć. Trzeba wydłużać czas i stawiać na statywie (którego nie masz :-) ) co powoduje dodatkowe koszta.... Dochodzi tu jeszcze kwestia światła słonecznego (jak to w pokoju) wiec nie warto się męczyć.

    Plekse kupisz w sklepie polimart.pl Grubość polecam nie więcej niż 2mm - grubszej nie zagniesz a jak zagniesz to pęknie. Za 70x120 mlecznej półprzezroczystej zapłaciłem 108zł brutto + wysyłka chyba 20zł.

  7. #7
    Awatar Wicoor
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    Oczywiście nie chcę polemizować z ekspertami, bo jestem jeszcze laikiem, ale myślę że statyw i tak kupię, bo zależy mi na ostrości zdjęć. Nie wiem, kurcze wydaje mi się że łatwiej będzie mi modelować światłem jeśli miałbym lampy ze światłem stałym. Co o tym sądzicie? Jeśli chodzi o światło zewnętrzne to mogę zrobić tak żeby żadne światło zewnętrzne do pokoju nie wchodziło, także to nie jest problem.
    Ostatnio edytowane przez Wicoor ; 20-02-2012 o 12:35

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    Jaki tam ekspert ;-)
    przy statycznych ujęciach i lampach błyskowych zdjęcie nie ma prawa być poruszone. Ale statyw przydaje się do wielu innych rzeczy.

    Co do modelowania to wspomniane lampy mają tzw piloty czyli wbudowane światło ciągle, które służy właśnie do podglądu. Błysk daje tylko większa moc.
    6d / 40d / Samyang 14 / Sigma 35 / 85L / Pocket Wizard

  9. #9
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    statyw się przydaje bo daję pewną powtarzalność ujęć przy produktach.
    5D, 15-30 3.5-4.5, 28 1.8, 50 1.4, 85 1.8, 180 2.8

  10. #10
    Awatar Wicoor
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    Statyw biorę na pewno tylko dajcie znać czy nie lepsze w tym wypadku będzie światło stałe.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •