Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Dpp 3.9.3 - adobe rgb vs.srgb

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    WROCLOVE
    Wiek
    44
    Posty
    257

    Domyślnie

    czornyj, samo włączenie Adobe RGB w DPP powoduje te lepsze kolory, czyli pomijamy eksport i profile , skąd zmiana tych kolorków a może to jest to co ma być właśnie, przecież Adobe ma bogatą przestrzeń.

    W aparacie mam ustawione profil na standard, SRGB, CR2.
    Ostatnio edytowane przez Paul80 ; 18-02-2012 o 17:59

  2. #22
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Tak jak mówiłem - zmiana kolorystyki świadczy o zmianie profilu aparatu, odpowiedzialnego za sposób renderowania barw do przestrzeni edycyjnej - różne profile aparatu stworzone są dla różnych trybów, np. Standard, Neutral, Landscape itd. Nie da się pominąć wpływu profili aparatu podczas eksportu, strzałkami oznaczone konwersje:

    [RAW]->[Profil Aparatu]->[Przestrzeń Edycyjna -sRGB, AdobeRGB itd]-wyświetlanie z CMS->[Przestrzeń barwna monitora - scharakteryzowana przez profil ICC monitora przydzielony mu w systemie]

    Teoretycznie zmiana przestrzeni edycyjnej na Adobe nie powinna kompletnie nic zmienić, a skoro zmienia to widać albo jest jakoś automatycznie powiązana ze zmianą trybu, albo po prostu coś jest źle ustawione w preferencjach.

    Ew. zmian kolorystycznych, które pociąga za sobą wykorzystanie przestrzeni AdobeRGB po prostu nie widać na zwykłym monitorze o gamucie zbliżonym do sRGB.
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 18-02-2012 o 19:07

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    WROCLOVE
    Wiek
    44
    Posty
    257

    Domyślnie

    Teraz inaczej to zrobiłem, zobacz co teraz zobaczysz na tych zdjęciach>>> link do zdjęć

    Są to screeny prosto z DPP !!!, czyli to co ja widzę po zmianie profilu kolorów.
    Ostatnio edytowane przez Paul80 ; 18-02-2012 o 22:12

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •