Strona 82 z 134 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #811

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    No to nieco przesadziłeś z tą wysokością, może chodaki z wysoką cholewką ?
    Wziąłem miarkę, stanąłem pod ścianą i... się przeraziłem. Statyw bez kolumny ma 169 cm + 12,5 głowicy + 10 cm do wizjera = 191,5 cm!!! a oko na poziomie ok. 178 cm!!!

    Pierwsza myśl, lecę do komputera i zmieniam zamówienie, ale przez chwilę pomyślałem i tak mi przyszło do głowy że "kijek łatwiej pocienkować niż go potem pogrubasić". Jeśli rzeczywiście można obniżyć statyw to pewnie będę tak robił, za to przy portretowych ujęciach będzie wygodniej. Dodatkowo do zdjęć z góry lepszy będzie wyższy.

    Nie chcę żeby to zabrzmiało jak "pyta ale i tak wie lepiej", więc poświęcę niedzielę na szperanie w necie (youtube) i ostatecznie w poniedziałek podejmę decyzję.

    PS
    Szkoda że nie wiem pod jakim kątem "zatrzaskują się" nogi w pośrednich pozycjach i ile ich (tych pozycji), jest. Nie chodzi o wsuwanie jednej w drugą, tylko o ich rozcapierzanie
    Ostatnio edytowane przez GoOrange ; 05-04-2014 o 18:51

  2. #812
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Sirui powoli znika z naszego rynku i jedynie wyprzedaje się nie wiedzieć dlaczego
    Nogi w statywach nie muszą być wysuwane do końca, wystarczy tylko potem wypoziomować konstrukcję.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  3. #813
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 360

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    W terenie i tak trzeba długością poszczególnych nóg uzyskiwać pożądaną pozycję.
    Wyobraź sobie, że chcesz fotografować coś ponad głową, na przykład Księżyc , i wylicz jaki wysoki musi być statyw, żeby wygodnie przy nim pracować. Albo ustawiasz statyw na pochyłym terenie, poniżej siebie - przynajmniej jedną nogę musisz wysunąć bardziej.
    Według mnie, zapasu wysokości - tak samo jak mocy lampy błyskowej - nigdy za dużo.

  4. #814
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Wziąłem miarkę, stanąłem pod ścianą i... się przeraziłem. Statyw bez kolumny ma 169 cm + 12,5 głowicy + 10 cm do wizjera = 191,5 cm!!! a oko na poziomie ok. 178 cm!!!

    Pierwsza myśl, lecę do komputera i zmieniam zamówienie, ale przez chwilę pomyślałem i tak mi przyszło do głowy że "kijek łatwiej pocienkować niż go potem pogrubasić". Jeśli rzeczywiście można obniżyć statyw to pewnie będę tak robił, za to przy portretowych ujęciach będzie wygodniej. Dodatkowo do zdjęć z góry lepszy będzie wyższy.

    Nie chcę żeby to zabrzmiało jak "pyta ale i tak wie lepiej", więc poświęcę niedzielę na szperanie w necie (youtube) i ostatecznie w poniedziałek podejmę decyzję.

    PS
    Szkoda że nie wiem pod jakim kątem "zatrzaskują się" nogi w pośrednich pozycjach i ile ich (tych pozycji), jest. Nie chodzi o wsuwanie jednej w drugą, tylko o ich rozcapierzanie
    Kąty rozwarcia nóg statywu powinny być podane w specyfikacji, zobacz na stronie producenta.
    Zawsze możesz zapytać, tam gdzie chcesz kupić (telefon, mail) jaka jest wysokość statywu, ze schowaną centralną, przy różnych kątach rozwarcia nóg.
    Nie powinno być żadnych problemów z uzyskaniem tej informacji.

    Zawsze masz 10 dni na zmianę/zwrot.

    Za wysoki statyw to niedogodność, za niski to już, w Twoim przypadku, prawie wada

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-04-2014 o 20:08
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #815
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Tzn. że Foto-Tip nie jest już dystrybutorem?
    Dokładnie tak, sprzedają co mają ale również udzielają gwarancji 6 lat, jak skończą się części (naprawa) będę zwracać kasę.

  6. #816
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Szczerze mówiąc nie spotkałem jeszcze statywu, który byłby za wysoki a mierzę 182 cm
    Tym jednak zupełnie nie należy się przejmować, a wręcz jego skrócenie / obniżenie, to większa stabilność.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  7. #817

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Mam jeszcze taki dylemat. Rozważam statyw i głowicę Sirui, niestety głowica K-40X jest na tyle duża że średnica jej podstawy jest większa niż średnica tego "talerzyka" na górze statywu. Dodatkowo w obu tych elementach jest dziurka, zapewne do zablokowania ewentualnego odkręcania się głowicy. Czy takie niedopasowanie może być jakimś problemem?

    Znalazłem zdjęcia kogoś kto pokusił się o taki konfig.



    Więcej zdjęć i opis tutaj: Sirui M3204X Review with K40X ballhead: Accessories Talk Forum: Digital Photography Review

  8. #818
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Mam jeszcze taki dylemat. Rozważam statyw i głowicę Sirui, niestety głowica K-40X jest na tyle duża że średnica jej podstawy jest większa niż średnica tego "talerzyka" na górze statywu. Dodatkowo w obu tych elementach jest dziurka, zapewne do zablokowania ewentualnego odkręcania się głowicy. Czy takie niedopasowanie może być jakimś problemem?
    Mam podobny setup, tylko od Triopo:

    https://www.dropbox.com/s/mns5eoj5afmbydp/IMG_0197.jpg

    I nie przeszkadza to w niczym.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  9. #819

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Mam podobny setup, tylko od Triopo:

    https://www.dropbox.com/s/mns5eoj5afmbydp/IMG_0197.jpg

    I nie przeszkadza to w niczym.
    OK, dzięki za utwierdzenie mnie w przekonaniu.

    Niestety głowica Sirui K-30X rzeczywiście jest już nigdzie niedostępna a znalazłem nowy statyw Sirui M-3204 za 750 zł (normalna cena to ok. 1100 zł) więc skorzystam z tej okazji. Co prawda jest on troszkę niższy od pierwotnego pomysłu Benro, ale razem z tą głowicą i aparatem idealnie trafia w moje oko i to wystarczy.

  10. #820
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Za Merde nie przeszkadza, może nie do końca wykorzystyje potencjalny udźwig głowicy, ale kupuj i ciesz się z dobrego sprzętu.

Strona 82 z 134 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492132 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •