Strona 23 z 134 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #221
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Żaden.
    Za 250 złotych, to sobie kup flaszkę i paczkę fajek. Wypij cała flaszke i wypal wszystkie fajki. Jak rano się obudzisz, to bedziesz się czuł dokładnie tak, jak bedziesz się czuł, kiedy Ci aparat razem obiektywem i gripem - który jest do statywu potrzebny jak przyczepa do bolidu F1 - spadnie z 165 cm na beton. Taka przygode miał kiedyś zbanowany na tym forum kolega, który również chciał przyoszczędzić na statywie. Zapiął do niego 5D z 85L, naprawa obiektywu kosztowała coś około tysiaka. Szczęście, że tylko obiektywu.
    Odpuść sobie statyw, jeśli nie możesz wydac dzisiaj więcej i dozbieraj. Jak będziesz miał tak z 800 to wtedy można pogadać.
    Miałem podobnie. Czterdziestke z gripem, Tamrona 200-500 i 580EX II podłączyłem do jakiegoś taniego statywu. Skończyło upadkiem w piasek, ale i tak wyrwało stopkę z lampy a Tamron po prostu przestał działać. Dlatego przestroga dla wszystkich: Nie ma oszczędności na statywie.

  2. #222
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Żaden.
    Za 250 złotych, to sobie kup flaszkę i paczkę fajek. Wypij cała flaszke i wypal wszystkie fajki. Jak rano się obudzisz, to bedziesz się czuł dokładnie tak, jak bedziesz się czuł, kiedy Ci aparat razem obiektywem i gripem - który jest do statywu potrzebny jak przyczepa do bolidu F1 - spadnie z 165 cm na beton. Taka przygode miał kiedyś zbanowany na tym forum kolega, który również chciał przyoszczędzić na statywie. Zapiął do niego 5D z 85L, naprawa obiektywu kosztowała coś około tysiaka. Szczęście, że tylko obiektywu.
    Odpuść sobie statyw, jeśli nie możesz wydac dzisiaj więcej i dozbieraj. Jak będziesz miał tak z 800 to wtedy można pogadać.
    Dinderi lepiej bym sam tego nie ujął

  3. #223
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    247

    Domyślnie Dobry statyw (z głowicą) za 500-750zł Co możecie polecić?

    Cześć wam !!
    Szykuje się do zakupu mojego 1 statywu ( z głowicą). Jak na razie nie dysponuje ciężkim sprzętem... Zaledwie Canon 450D i Tamron 17-50 2.8... Za jakiś czas pewnie zmienię zestaw na wyższą klasę.
    Chciałbym kupić dobry statyw, aby służył te kilka lat (też z nowym aparatem (cięższym). Chciałbym kupić coś w granicach 500-750... może coś się znajdzie w tym segmencie cenowym...
    Nie wiem jaką wysokość będę potrzebował... Chciałbym aby statyw był uniwersalny max wysokość 165cm myślę, że będzie dobrym rozwiązaniem... jeśli zmieszczę, się w budżecie...

    Co możecie polecić??

  4. #224
    Bywalec Awatar McMelassa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Chodzież
    Wiek
    46
    Posty
    201

    Domyślnie Odp: Dobry statyw (z głowicą) za 500-750zł Co możecie polecić?

    Znajomy używa Fotopro MGA-684 (na niego montuje jeszcze głowicę panoramiczną i Nikony D90 lub D80) - jest zadowolony - cena około 560zł - dobre wyposażenie i możliwość zrobienia monopodu. Ja również chciałem go zakupić (niestety wtedy dostawca miał tylko jedną sztukę). Teraz rozważam jeszcze Manfrotto (na razie planuję 055prob) myślę, że model 190 z głowicą byłby w cenie do 750. Mankament gorsze wyposażenie dodatkowe (czyli jego brak). Plus dla mnie, troszeczkę lepszej jakości głowice (np. 496RC2) - lepiej rozwiązana szybkozłączka.
    Ostatnio edytowane przez McMelassa ; 05-11-2012 o 16:47
    Rozwijam się... jeszcze tylko nie wiem w co.

  5. #225
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    44
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta

    Ja ostatecznie zamówiłem T-1204x, dla mnie 300g różnicy to bardzo dużo i szybko się zwróci na dopłatach na lotniskach. Do tego Triopo-RS1.
    .
    Ja mam takie pytanko. Jak się sprawuję generalnie w podróży taki statyw bo sam stoję przed zmianą a wybór oczywiście ciężki jak diabli. Ciężar to oczywiście istotna zaleta podczas wędrówek. A 3 tyg z plecakiem wypchanym sprzętem i rzeczami daje w kość. A może ktoś podobną alternatywę w podobnej cenie poleci.
    CANON Laik

  6. #226
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Ja jestem w 100% zadowolony. W życiu nie myślałem, że statyw kupię, a teraz dość często zabieram go ze sobą z powodu fotografii jaką robię aktualnie. Lekki, mały i poręczny!

  7. #227
    Początki nałogu Awatar artd4
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    307

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Żaden.
    Za 250 złotych, to sobie kup flaszkę i paczkę fajek. Wypij cała flaszke i wypal wszystkie fajki. Jak rano się obudzisz, to bedziesz się czuł dokładnie tak, jak bedziesz się czuł, kiedy Ci aparat razem obiektywem i gripem - który jest do statywu potrzebny jak przyczepa do bolidu F1 - spadnie z 165 cm na beton. Taka przygode miał kiedyś zbanowany na tym forum kolega, który również chciał przyoszczędzić na statywie. Zapiął do niego 5D z 85L, naprawa obiektywu kosztowała coś około tysiaka. Szczęście, że tylko obiektywu.
    Odpuść sobie statyw, jeśli nie możesz wydac dzisiaj więcej i dozbieraj. Jak będziesz miał tak z 800 to wtedy można pogadać.
    Dokładnie TAK
    Głupotą jest oszczędzanie na statywie.
    Statyw jest najrzadziej wymienianym sprzętem przez fotografa
    Dobry mocny statyw przeżyje nie jedno body
    Im lepszy kupisz tym na dłużej Ci starczy a przede wszystkim Twój sprzęt będzie bezpieczniejszy.
    Na statywie za 250 zł można postawić kompakt i to taki którego nie będzie żal
    Ostatnio edytowane przez artd4 ; 06-11-2012 o 20:49
    ZaawansowanyAMATOR! ! ! NIE FANATYK !!!
    2x dSLR (Canon)

  8. #228
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Żaden.
    Za 250 złotych, to sobie kup flaszkę i paczkę fajek. Wypij cała flaszke i wypal wszystkie fajki. Jak rano się obudzisz, to bedziesz się czuł dokładnie tak, jak bedziesz się czuł, kiedy Ci aparat razem obiektywem i gripem - który jest do statywu potrzebny jak przyczepa do bolidu F1 - spadnie z 165 cm na beton. Taka przygode miał kiedyś zbanowany na tym forum kolega, który również chciał przyoszczędzić na statywie. Zapiął do niego 5D z 85L, naprawa obiektywu kosztowała coś około tysiaka. Szczęście, że tylko obiektywu.
    Odpuść sobie statyw, jeśli nie możesz wydac dzisiaj więcej i dozbieraj. Jak będziesz miał tak z 800 to wtedy można pogadać.
    I to jest to co wszyscy myślimy ale już znudziło się nam powtarzać. Hasło o gripie też obrazowe.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  9. #229
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez Gregolius Zobacz posta
    A może ktoś podobną alternatywę w podobnej cenie poleci.
    Mam Sirui T-1005x z głowicą Tripo RS-1. Nogi o rząd solidniejsze od tej głowicy. Statyw miał być krótki i jest. Jakość wykonania-super.
    Sama głowica bardzo lekka i niezbyt wygodna (brak płytki) no ale to wiadomo - masa.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #230
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    A co myślicie o takim zestawie Sirui T-005 z głowicą C-10 np: http://allegro.pl/statyw-sirui-t-005...2771833040.htm , da radę do tego co mam w stopce ? Ktoś może używa, jak wrażenia ?
    5D, C100/2.0, SMC55/1.8, C50/1.4, C28/1.8, Z16/2.8

Strona 23 z 134 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •