Strona 10 z 134 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebel78 Zobacz posta
    Jeszcze jest jedno rozwiązanie i chyba silny konkurent w budżetowych statywach o dosyć dobrych parametrach - FOTOPRO statyw MGA-684 + głowica FPH-62Q. Czy ktoś to ma lub dotykał i może porównać do czegoś? 550 zł za takie coś wygląda bardzo dobrze - problem w tym, że nikt nic o tym nie pisze.
    Konkurentem do mojego zakupu był właśnie powyższy zestaw. Z tel. porównania sprzedawcy (miał przed sobą obydwa zestawy a ja zadawałem pytania telefonicznie ) wynikała jedna przewaga fotopro, system blokowania nóg G-lock, drugą była cena. Ogólnie jakość wykonania podobna z tym ,że głowica sirui bardziej precyzyjnie wykonana + większa płytka do mocowania.
    W moim przypadku zdecydowała waga końcowa: 2 kg zestaw sirui vs 2,4 fotopro oraz parę jeszcze innych drobiazgów dla mnie istotnych .

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    Konkurentem do mojego zakupu był właśnie powyższy zestaw.... W moim przypadku zdecydowała waga końcowa: 2 kg zestaw sirui vs 2,4 fotopro oraz parę jeszcze innych drobiazgów dla mnie istotnych .
    Ha - na 100% jesteś pewny że ten fotopro ma 2,4kg z głowicą? Pytam bo na niektórych stronach jest 2,09 jako całość, na niektórych 1,69 jako nogi lub całość. Ogólnie to sprzedawcy chyba sami nie wiedzą ile to waży, a nikt z użytkowników też się nie chwali. Jeśli by ważyło 2,4 to wtedy u mnie też ten zestaw by spadł niżej.

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebel78 Zobacz posta
    Ha - na 100% jesteś pewny że ten fotopro ma 2,4kg z głowicą? Pytam bo na niektórych stronach jest 2,09 jako całość, na niektórych 1,69 jako nogi lub całość. Ogólnie to sprzedawcy chyba sami nie wiedzą ile to waży, a nikt z użytkowników też się nie chwali. Jeśli by ważyło 2,4 to wtedy u mnie też ten zestaw by spadł niżej.
    Na 100% mogę powiedzieć na temat sirui N-2004 -1,6 kg, który mam. Wg źródła, gdzie kupowałem sirui wynika,że nogi fotopro MG-684 ważą 1,7 kg, natomiast MGC-684 - ważą 1,35 kg. Wg mnie jest tu zachowana logika carbon lżejszy od magnezu z alu. Okazuje się (wg producenta) ,że 2,09 kg waży zestaw nogi MG-684+ głowica FPH-62Q.
    Ostatnio edytowane przez koraf ; 27-04-2012 o 12:36

  4. #94
    Dopiero zaczyna Awatar Marchos87
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    24

    Domyślnie

    Mam pytanie czy ten statyw jest uniwersalny do wszystkich modeli lustrzanek canona ??

    http://www.ebay.co.uk/itm/2808671907...8#ht_733wt_952

    Pozdro

  5. #95
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marchos87 Zobacz posta
    Mam pytanie czy ten statyw jest uniwersalny do wszystkich modeli lustrzanek canona ??

    http://www.ebay.co.uk/itm/2808671907...8#ht_733wt_952

    Pozdro
    Teoretycznie tak. Ma pewnie standartową śrubę statywową 1/4 pasującą do chyba wszystkich popularnych aparatów na rynku wyposażonych w mocowanie statywowe. Ale to jest malutki statyw stołow, do ktorego można przykręcić kompakt, natomiast lustrzanka jest po prostu za ciężka i może łatwo przeważyć. Trzymałbym się od czegos takiego z daleka: bezpieczniej użyć woreczka z grochem

  6. #96
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marchos87 Zobacz posta
    Mam pytanie czy ten statyw jest uniwersalny do wszystkich modeli lustrzanek canona ??
    Tak, ale tylko do pierwszego użycia.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #97
    Dopiero zaczyna Awatar Marchos87
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ja potrzebuję coś małego co mogę włożyć do torby. Posiadam canon 1100D z Kitem więc generalnie kicha, a że aparat jest lekki chciałem coś tego typu.
    Teoretycznie seller pisze że statyw utrzymuje 1kg. Moj początkowy zestaw waży jakieś 600g wiec może się pokusić ??

  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marchos87 Zobacz posta
    Ja potrzebuję coś małego co mogę włożyć do torby. Posiadam canon 1100D z Kitem więc generalnie kicha, a że aparat jest lekki chciałem coś tego typu.
    Teoretycznie seller pisze że statyw utrzymuje 1kg. Moj początkowy zestaw waży jakieś 600g wiec może się pokusić ??
    Skuś się :-P, ale napisz koniecznie na forum od kiedy przestałeś używać tego zestawu.
    Do sprzętu o wadze 0,6 kg potrzeba realnie ok. 3 kg udźwigu zarówno od nóg jaki i głowicy aby to miało jakiś sens ;-).

  9. #99
    Dopiero zaczyna Awatar Marchos87
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ok, to w takim razie odpuszczę i pobawię się darmowym rozwiązaniem z workiem z grochem :-P

    A jak okaże się niewystarczający to pomyślę o czymś większym
    1100D+kit, Tamron 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro = bida póki co :sad:

  10. #100
    Bywalec Awatar Czapa
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Poznań
    Posty
    179

    Domyślnie

    słuchajcie, pomóżcie

    dawno nie orientowałem sie w nowościach rynkowych jezeli chodzi o statywy, ale to może lepiej dla mnie bo niestety co nowe to drogie zazwyczaj. Szukam niedrogiego zestawu statywu z głowicą która udzwignie 5d2 + 70-200 2.8 i bedzie nadawał się zarówno do zdjęć jak i filmowania, jeżeli chodzi o filmowanie to mam na myśli oczywiście momenty przekręcania samej głowicy czyli zależy mi na tym, żeby regulowało sie go płynnie.

    Mam nadzieję, że nie skomplikowałem sprawy ,)
    ...Ja tu tylko sprzątam C 5D II :: C 6D :: s 14mm 2.8 :: c 35 1.4mm :: c 40mm 2.8 :: c 85mm 1.8 :: c 70-200mm 2.8 :: Y 565ex :: rf-603 :: 055xprob x2:: 804cr2 :: 701 HDV

Strona 10 z 134 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •