Strona 83 z 134 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #821
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Przez jeden sezon/wycieczkę tak miałem, większy talerz a mniejsza średnica podstawy głowicy.
    Nie przeszkadzało ale mnie "estetycznie" wk....
    "Na szczęście" Wizz Air załatwił/zadecydował za mnie.

    Dobrze że masz teraz trochę niższy statyw, mniej kłopotu, szybsze i pewniejsze rozstawianie.
    A 18kg to praktycznie ( w świecie Gitzo) nierozmyte zdjęcia dla obiektywów do 400mm

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #822
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Mam jeszcze taki dylemat. Rozważam statyw i głowicę Sirui, niestety głowica K-40X jest na tyle duża że średnica jej podstawy jest większa niż średnica tego "talerzyka" na górze statywu. Dodatkowo w obu tych elementach jest dziurka, zapewne do zablokowania ewentualnego odkręcania się głowicy. Czy takie niedopasowanie może być jakimś problemem?

    Znalazłem zdjęcia kogoś kto pokusił się o taki konfig.

    http://4.static.img-dpreview.com/fil...cd5a637b97788f

    http://2.static.img-dpreview.com/fil...598b4c12e2ff66

    Więcej zdjęć i opis tutaj: Sirui M3204X Review with K40X ballhead: Accessories Talk Forum: Digital Photography Review
    Średnica talerzyka nie ma znaczenia. Skoro podstawa głowicy jest większa, to spokojnie da się zablokować. U mnie są trzy śruby do blokowania głowicy rozmieszczone na podstawie co 120 stopni.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  3. #823

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Przez jeden sezon/wycieczkę tak miałem, większy talerz a mniejsza średnica podstawy głowicy.
    Nie przeszkadzało ale mnie "estetycznie" wk....
    "Na szczęście" Wizz Air załatwił/zadecydował za mnie.

    Dobrze że masz teraz trochę niższy statyw, mniej kłopotu, szybsze i pewniejsze rozstawianie.
    A 18kg to praktycznie ( w świecie Gitzo) nierozmyte zdjęcia dla obiektywów do 400mm

    jp
    No właśnie... Uprzedziłeś mnie Też mam tzw. tył głowy, w którym siedzi sporo rzeczy... Statyw kupiłem w firmie gdzie w cenniku figuruje też w normalnej cenie Filmgraf.pl - sklep internetowy, Aparaty cyfrowe, Kamery, Akcesoria Foto, Video Dzwoniłem i sprzedawca twierdzi że statyw pochodzi ze zwrotu przez innego klienta, a przez niego był kilka razy zaprezentowany w sklepie. Czy rozłożony statyw, pozostawiony powiedzmy na rok samemu sobie w jakiś sposób się zużywa? Chodzi mi pczywiście o zaciski, które mogą np. już tak nie trzymać... Wiadomo że nie chodzi o płowienie czy kurz

    Jak się nazywa to coś co facet z filmu trzyma w rękach pomiędzy minutą 5.45 a 6.20?

    Ostatnio edytowane przez GoOrange ; 07-04-2014 o 18:48

  4. #824
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    W mojej opinii jeżeli statyw jest po zwrocie (powinien być w stanie nie zmienionym) i był tylko prezentowany nie powinno być problemów ze zużyciem się śrub, które i tak są dokręcane (masz kluczyk w zestawie) jak stwierdzisz nadmierne zużycie zawsze możesz zwrócić do 10 dni jako zakup na odległość.

  5. #825
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 308

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Jak się nazywa to coś co facet z filmu trzyma w rękach pomiędzy minutą 5.45 a 6.20?
    To jest właśnie ten słynny talerzyk, mniejszy od głowicy, co siedzi z tyłu głowy. Dobra głowica od spodu powinna mieć koncentryczne pierścienie (2 lub 3) - któryś zawsze będzie pasował do średnicy talerzyka tylnogłowego.
    Tak nawiasem, to ciekawy fachowiec z tego faceta - to czym kręci w 8 minucie nie służy do regulacji wysokości. Wygląda, jakby pierwszy raz w życiu widział taką głowicę.

  6. #826

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    To jest właśnie ten słynny talerzyk, mniejszy od głowicy, co siedzi z tyłu głowy. Dobra głowica od spodu powinna mieć koncentryczne pierścienie (2 lub 3) - któryś zawsze będzie pasował do średnicy talerzyka tylnogłowego.
    Tak nawiasem, to ciekawy fachowiec z tego faceta - to czym kręci w 8 minucie nie służy do regulacji wysokości. Wygląda, jakby pierwszy raz w życiu widział taką głowicę.
    Pytanie czy Sirui K-40X to dobra głowica? Jak już pisałem, kupiłbym pasującą K-30X ale niestety już jest niedostępna, chyba że może o czymś nie wiem?

  7. #827
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 308

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Nie znam wyrobów Sirui, ale z tego, co piszą Koledzy, to dobra firma. Nie przejmuj się średnicami talerzyka i głowicy (patrz post Bolka) - takie rzeczy mają znaczenie przy obciążeniach w setkach kilogramów, a nie przy 5 kg w porywach (bo tyle waży duży korpus z dużym obiektywem). Zasadniczo każda normalna głowica pasuje do każdego normalnego statywu.
    Trochę za dużo dzielenia włosa w tym wątku.

  8. #828

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Nie znam wyrobów Sirui, ale z tego, co piszą Koledzy, to dobra firma. Nie przejmuj się średnicami talerzyka i głowicy (patrz post Bolka) - takie rzeczy mają znaczenie przy obciążeniach w setkach kilogramów, a nie przy 5 kg w porywach (bo tyle waży duży korpus z dużym obiektywem). Zasadniczo każda normalna głowica pasuje do każdego normalnego statywu.
    Trochę za dużo dzielenia włosa w tym wątku.
    Rzeczywiście masz rację, tylko ja naprawdę nie mam o tym pojęcia i dla mnie to wszystko nowość.

  9. #829
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 308

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Popatrzyłem na obrazki i dane techniczne - trochę duża ta głowica, kula 5 cm i nośność 35 kg to potęga. Mnie osobiście wystarcza Triopo B-3 - używam na przykład z zestawem 40D+300/4+TC1,4 i daje radę. Z mniejszymi korpusami i obiektywami tym bardziej da.
    Poszukaj postów Akustyka lub z nim pokoresponduj - facet dużo wie na temat statywów i głowic.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 07-04-2014 o 20:05

  10. #830
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    GoOrange

    Widziałeś na filmie ów talerzyk, część ważna.
    Z Twoim systemem (statyw + głowica) wszystko jest lepiej niż ok.

    Używam statywów sporadycznie, jakieś 3 godziny rocznie a pozostały czas leżą bądź w szafie bądź w plecaku, ... i tak po kilka lat.
    A jak są w plecaku to nie są traktowane komfortowo, bywa że są rzucane, mokną, brudzą, piasek, śnieg, upał, słońce itd.

    Spoko.

    Dużo przyjemności z używania statywu !! i szybkiego "przyzwyczajenia", wyrobienia nawyków.
    O jednym musisz zawsze pamiętać, przed zrobieniem pierwszego zdjęcia ze statywu musisz wszystko mocno po dokręcać, pozaciskać

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-04-2014 o 20:17
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 83 z 134 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •