Strona 5 z 134 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #41
    Bywalec Awatar Canonierzysta
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    185

    Domyślnie

    Witajcie,
    Widzę, że wątki o statywach wciąż żywe i dobrze bo i na mnie przyszedł ten czas aby się rozejrzeć za takim cudeńkiem.

    Co prawda jestem już w 90% zdecydowany, ale mimo wszystko chciałbym się Was podpytać... Mój cel to Sherpa 600R...wiele czytałem na jej temat i tyle opinii co na jej temat to nie ma żaden inny statyw. Przyznam się, że nie przeczytałem tego wątku od początku ( zaczyna się gdzieś koło 2007 roku i ma już 122 strony więc możecie zrozumieć), ale te opinie do których dotarłem są sprzed kilku lat...w tym czasie napewno pojawiły się w sprzedaży równie ciekawe pozycje i tu pytanie do Was kieruję.

    Czy możecie polecić jakiś statyw w podobnej cenie ( do 500PLN z głowicą) który jest tak wychwalany, stabilny i dobry jakościowo jak Sherpa?

    I jeszcze jedno pytanko. Widziałem też Sherpę 803R...ona ma taką fajną rzecz jak imadełko...zastanawiam się czy to imadełko pasowałoby do kolumny z Sherpy 600R? Jeśli tak to czy jest szansa na jej oddzielny zakup? Bardzo mi się spodobało to imadło, więc jeśli się zdecyduję na 600R to to imadełko chciałbym także sobie załatwić...lubię robić zdjęcia z dziwnych ujęć i strasznie mnie rajcuje ta rzecz

    Dodam jeszcze, że na statywie chciałbym umieścić to co mam najcięższe (narazie) czyli puszka 50D, 18-200 kitowy i lampa 430EXII.

    Bardzo proszę o porady, tylko bardzo proszę nie pisać abym poczekał, odłożył trochę kasy i kupił manfrotto

    Z góry dzięki

    P.S. Proszę o konkretne propozycje...pisanie "kup triopo, manfrotto sirui" mnie nie urządza..jak możecie to podajcie tez modele...
    Ostatnio edytowane przez Canonierzysta ; 02-02-2012 o 10:25

  2. #42
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Canonierzysta Zobacz posta
    Mój cel to Sherpa 600R...wiele czytałem na jej temat i tyle opinii co na jej temat to nie ma żaden inny statyw. Przyznam się, że nie przeczytałem tego wątku od początku ( zaczyna się gdzieś koło 2007 roku i ma już 122 strony więc możecie zrozumieć), ale te opinie do których dotarłem są sprzed kilku lat...w tym czasie napewno pojawiły się w sprzedaży równie ciekawe pozycje i tu pytanie do Was kieruję.
    bardzo celna uwaga i inspiracja dla forumowego zomo (tzn. moderacji).
    tak wiec... witam w nowym watku o statywach

    EDIT: poprzedni watek o statywach: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=834

    Cytat Zamieszczone przez Canonierzysta Zobacz posta
    Czy możecie polecić jakiś statyw w podobnej cenie ( do 500PLN z głowicą) który jest tak wychwalany, stabilny i dobry jakościowo jak Sherpa?
    wszystko rozbija sie o
    1. twoj wzrost i/lub chec do schylania
    2. czy potrzebujesz glowice 3D (do filmowania), czy moze byc kulka?
    www albo tez flickr

  3. #43
    Bywalec Awatar Canonierzysta
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta


    wszystko rozbija sie o
    1. twoj wzrost i/lub chec do schylania
    2. czy potrzebujesz glowice 3D (do filmowania), czy moze byc kulka?
    Re 1. Mam 183cm i szukam czegoś aby nie musieć się schylać. Z prezentacji bodajże cyfrowe.pl na YT widać jak gościu rozkłada statyw do maksimum i głowica sięga mu głowy ( nie wiem ile ma wzrostu :P). Mogę się ukłonić przed statywem, ale wypinać się też nie zamierzam :P

    Re 2. Co do kulki albo 3D....rozważałem to, ale po chwili namysłu....zdarza mi się robić panoramy a tu kulka odpada...dodatkowo statywu będę używał na spokojnie bez pośpiechu więc szybkość ustawienia jaką daje kulka nie jest tak ważna...dlatego w podsumowaniu skłaniam sie do 3D.
    EDIT: Zwłaszcza, że w Sherpie 600R jest jeden uchwyt zwalniający wszystkie osie obrotu i jest to "prawie" jak kulka
    Ostatnio edytowane przez Canonierzysta ; 02-02-2012 o 12:04

  4. #44
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Canonierzysta Zobacz posta
    Re 1. Mam 183cm i szukam czegoś aby nie musieć się schylać. Z prezentacji bodajże cyfrowe.pl na YT widać jak gościu rozkłada statyw do maksimum i głowica sięga mu głowy ( nie wiem ile ma wzrostu :P). Mogę się ukłonić przed statywem, ale wypinać się też nie zamierzam :P
    no to z 600R moze Ci sie nie udac. mialem ten statyw i przy nim trzeba sie bylo pochylic. a mam tylko 172

    Cytat Zamieszczone przez Canonierzysta Zobacz posta
    Re 2. Co do kulki albo 3D....rozważałem to, ale po chwili namysłu....zdarza mi się robić panoramy a tu kulka odpada...dodatkowo statywu będę używał na spokojnie bez pośpiechu więc szybkość ustawienia jaką daje kulka nie jest tak ważna...dlatego w podsumowaniu skłaniam sie do 3D.
    EDIT: Zwłaszcza, że w Sherpie 600R jest jeden uchwyt zwalniający wszystkie osie obrotu i jest to "prawie" jak kulka
    prawie robi wielka roznice

    koncepcyjnie Sherpa 600R to fajny statyw. niedrogi, solidny, dajacy niezle mozliwosci. z tym ze na 183cm szukalbym jakiegos wyzszego modelu z tej serii. do 500 PLN sie zmiesci, a zapas centymetrow sie przyda...

    ciezko tak naprawde dobrac cos innego w cenie do 500 PLN, zwlaszcza z glowica panoramiczna.
    www albo tez flickr

  5. #45
    Bywalec Awatar Canonierzysta
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no to z 600R moze Ci sie nie udac. mialem ten statyw i przy nim trzeba sie bylo pochylic. a mam tylko 172
    Rozumiem, że odnosisz się do wysokości maksymalnej, a nie do wysokości przy której sprzęt jest superhiperextra stabilny?
    Jeśli radzisz wyższe statywy, to na jaką wysokość mam zwrócić uwagę? Według tej strony wyższa od 600R-ki jest tylko 450R i to o zaledwie 3cm czyli 173cm...czy to tak wielka różnica? Śmiem wątpić...
    Wysokość wizjera aparatu od płytki (czytaj od podstawy aparatu) to na oko 10cm więc maxymalna wysokość jaką uzyskam to około 180cm...to chyba nie jest tak nisko aby się nie wiem jak schylać...



    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    koncepcyjnie Sherpa 600R to fajny statyw. niedrogi, solidny, dajacy niezle mozliwosci. z tym ze na 183cm szukalbym jakiegos wyzszego modelu z tej serii. do 500 PLN sie zmiesci, a zapas centymetrow sie przyda...
    Tak jak pisałem wyżej, wyższy model z tej serii to tylko 450R i ma 173cm wg ww podanej stronki...ale ten model już nie robi szpagatów jak 600R...no i ma korbkę...
    Nie chciałbym wchodzić w szczegóły bo zaraz zacznie się niepotrzebna dyskusja na temat co jest przydatne albo czego tak naprawdę oczekuję od statywu...Ma on być prosty, wysoki i wytrzymały i nie gorszy od Sherpy 600R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ciezko tak naprawde dobrac cos innego w cenie do 500 PLN, zwlaszcza z glowica panoramiczna.
    Hmmm....tutaj nie bardzo rozumiem....głowica panoramiczna to jakiś specjalny typ głowic?

  6. #46
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Hmmm....tutaj nie bardzo rozumiem....głowica panoramiczna to jakiś specjalny typ głowic?
    Służy do robienia panoram.Pozwala na wykorzystanie punktu nodalnego,jest kilka rodzajów głowic np. do panoram przestrzennych czy 180 stopni,są różne pomoce,wykorzystaj google.Popatrz na allegro.

  7. #47
    Bywalec Awatar Canonierzysta
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    185

    Domyślnie

    No właśnie...i już widzę, że to trochę za daleko poszło...

    Nie chcę specjalnej głowicy do panoram...

    Chciałbym prostą ( nie wiem jak to fachowo jest rozróżniane 3D? 2D?). W tańszych modelach taka głowica posiada z reguły dwie rączki - pokrętła którymi regulujemy ustawienie w pionie lub poziomie. Wymieniana Sherpa 600R ma jedną która jednocześnie odblokowuje obie płaszczyzny...

    Skupmy się na prostych rozwiązaniach
    EOS R|EOS 50D|C24-105L|50mm 1,8STM|Samyang 8mm|Stroboss 60evo|430EXII|Nieustanny rozwój w pakiecie z nieustanną pasją;-)

    --==<<Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią>>==--

  8. #48
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Canonierzysta Zobacz posta
    Rozumiem, że odnosisz się do wysokości maksymalnej, a nie do wysokości przy której sprzęt jest superhiperextra stabilny?
    mam na mysli mniej wiecej tyle, ze po rozlozeniu nog gorna platforma statywu (bez wyciagania kolumny) jest w Twoim wypadku mniej wiecej okolo 150 cm nad ziemia. wtedy po zalozeniu glowicy (8-10cm) i aparatu (kolejne 8cm) celownik laduje Ci kilka centymetrow (ale nie kilkanascie) ponizej oka. to zapewnia wygodna prace na plaskim terenie, a jednoczesnie nie jest to za duzy statyw (a wielkosc bardzo zauwazalnie przeklada sie na wage).

    wyciagania kolumny, dopoki to mozliwe, unikam.


    nie znam dokladnie pelnej linii Sherp, zwlaszcza, ze to na przestrzeni lat sie zmienia. zerknij w katalog, czy jest jeszcze cos innego niz 600R i 450R

    Cytat Zamieszczone przez Canonierzysta Zobacz posta
    Tak jak pisałem wyżej, wyższy model z tej serii to tylko 450R i ma 173cm wg ww podanej stronki...ale ten model już nie robi szpagatów jak 600R...no i ma korbkę...
    korbka to IMHO nie problem. ale szpagat sie przydaje.

    Cytat Zamieszczone przez Canonierzysta Zobacz posta
    Hmmm....tutaj nie bardzo rozumiem....głowica panoramiczna to jakiś specjalny typ głowic?
    chodzilo mi o taka glowice jak jest standardowo do 600R.



    co do decyzji - 600R to szczesliwie bardzo popularny statyw i latwo go w sklepach znalezc. przejedz sie, rozstaw i zobacz, ile brakuje Ci do wygodnej pracy bez rozciagnietej kolumny. nie mam 600R od prawie 4 lat, ale o ile pamietam, na moje niewielkie 1,72 to ten statyw byl OK, jak sie do niego lekko schylilo. no, dla Ciebie to pewnie bedzie troche mniej lekko...
    www albo tez flickr

  9. #49
    Bywalec Awatar Canonierzysta
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    185

    Domyślnie

    No właśnie i chyba jednak Sherpa 600R będzie moim pierwszym porządnym statywem....

    Jestem jeszcze w kontakcie z firmą foto-technika i wyjaśniam wątek pominięty przez Was, a mianowicie to imadełko...co prawda pierwsza odpowiedź jaka przyszła to pytanie o co mi tak właściwie chodzi

    Cytuję:
    Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem określenie imadełko !
    Czy to oznacza dźwignie blokady szybkozłączki ?


    W odpowiedzi musiałem tylko załączyć poniższe zdjęcie:

    i teraz czekam na odpowedź. Jak tylko będę coś miał wrzucę na forum bo być może taka opcja też kiedyś kogoś zainteresuje

    Co do obmacania sprzętu to tu mam duży problem. W Olsztynie gdzie mieszkam, jedyne miejsce gdzie znalazłem statywy tej firmy to RTVEuroAGD....na sklepie oczywiście tego akurat nie mieli, więc sprzedawca polecił mi zamówić/zarezerwować ten statyw przez ich stronkę. Tak też zrobiłem, ale dziś dostałem mejla, że sprawdzają możliwości sprowadzenia go do sklepu...a to zajmuje im do 28 dni i obawiam się że będę musiał kupić statyw bez macania bo niedługo wybieram się na szkolenie i nie mam aż tyle czasu....

    Dla kontynuacji tematu zapytam. Czy naprawdę nie ma tak dobrego statywu w cenie do 500 złociszy jak ta 600R? Chodzi mi o komplet = głowica+nogi.

    Abstrahując od moich wymagań co do głowicy, konstrukcji, bajerów...jest coś godnego polecenia w tym budżecie do 500 PLN?
    EOS R|EOS 50D|C24-105L|50mm 1,8STM|Samyang 8mm|Stroboss 60evo|430EXII|Nieustanny rozwój w pakiecie z nieustanną pasją;-)

    --==<<Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią>>==--

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Kilka dni temu kupiłem VELBON SHERPA 603RF (jeszcze za 278 zł) http://sklep.e-alpro.home.pl/pl/p/VE...ica-kulowa/733
    Mam 182 cm wzrostu. Po rozłożeniu na max. i założeniu 500D jest nawet za wysoko. Statyw jest stabilny, jednak po wysunięci kolumny centralnej traci na swej sztywności, więc raczej jej nie wysuwam. Wtedy wizjer aparatu jest na wysokości troszkę poniżej obojczyka.
    Możesz zerknąć jeszcze tu: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=80498
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

Strona 5 z 134 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •