Strona 53 z 134 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #521
    Bywalec Awatar Jasper
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    65
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Przepraszam, jeśli czułeś się urażony.
    I nawzajem
    Absolutnie nie poczułem się urażony. Przecież po to jest forum aby podyskutować. To, że upieram się przy swoim zdaniu ( i ocenie) nie ma nic wspólnego z obrażaniem się. Wręcz przeciwnie - dziękuję za podjęcie polemiki. Zawsze coś dobrego można wyciągnąć. Tak, że pozdrawiam i do następnej wymiany poglądów.

  2. #522
    Coś już napisał Awatar Boogie
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Słuchajcie szukam statywu do 7D i Tamrona 70-300 VC USD. Zastanawiam się nad dwoma statywami, podpowiedzcie czy jest sens któryś kupić czy zbierać dalej na coś lepszego. Statyw nie będzie używany podczas sztormów

    Statyw SLIK PRO 330DX MAX 5kg 29-160cm+TORBA*W-WA* (3704147029) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Velbon Sherpa 250R - 162cm - 4kg udzwig + Gratis (3694659552) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

  3. #523
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez Boogie Zobacz posta
    Słuchajcie szukam statywu do 7D i Tamrona 70-300 VC USD. Zastanawiam się nad dwoma statywami, podpowiedzcie czy jest sens któryś kupić czy zbierać dalej na coś lepszego. Statyw nie będzie używany podczas sztormów
    Nie wiem jaki jest Twój zamysł, ale najpierw lepiej przetestować to u kogoś. Rzecz w tym, że taki zestaw będzie prawdopodobnie wpadać w wibracje.

  4. #524

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Czy ktoś używał Triopo gx-1127 lub 1027?
    Chcę dokupić sobie lekki statyw bo Manfrotto 190proxb swoje waży (ponad 2,5 kg)
    W zaprzyjaźnionym sklepie polecili mi właśnie Triopo co pozwoliłoby mi zredukować masę miej więcej o połowę.
    Jestem w stanie pogodzić się z mniejszą wysokością, ale nie z drganiami albo rozpadnięciem się w rękach.
    Na statywie stanie 5Dmk3 + zazwyczaj 24-105 czyli ok 2kg

  5. #525
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez Roy P Zobacz posta
    Czy ktoś używał Triopo gx-1127 lub 1027?
    Chcę dokupić sobie lekki statyw bo Manfrotto 190proxb swoje waży (ponad 2,5 kg)
    W zaprzyjaźnionym sklepie polecili mi właśnie Triopo co pozwoliłoby mi zredukować masę miej więcej o połowę.
    Jestem w stanie pogodzić się z mniejszą wysokością, ale nie z drganiami albo rozpadnięciem się w rękach.
    Na statywie stanie 5Dmk3 + zazwyczaj 24-105 czyli ok 2kg
    Weź pod uwagę jednak że dopuszczalna wysokość bagażu podręcznego (samolot) to 56cm a nie zawsze się podróżuje z bagażem do luku.
    Są statywy o długości po złożeniu rzędu 45-48cm, co po "wsadzeniu"/przytroczeniu do plecaka mieści się w limicie.

    Sprawdzony sposób to przytroczenie z boku plecaka (wsadzenie nóg do bocznej kieszeni), nie osłanianie niczym, otwarcie klapy plecaka w którym widać body i obiektywy i położenie na taśmie do kontroli.
    Ja głowice przewożę osobno ale widziałem Japończyka (?) z BENRO i głowicą przykręconą gdy przechodził kontrolę.

    Gdyby wpadał statyw + głowica w wibracje to zawsze możesz opuścić statyw ("wsadzić" dolne nogi).
    Dobry test to LV + powiększenie.
    Gdy używam statywu to zawsze pracuję w trybie LV, widać histogram przed i sprawdzam stabilność

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-12-2013 o 14:28
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #526

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    W zaprzyjaźnionym sklepie ściągną mi do porównania 1027 (1127 już mają) i zobaczymy.
    Za 1027 przemawia mniejsza masa i cena, przeciw mniejszy udźwig i wysokość.
    Samolot to tylko wyjazdy wakacyjne z rodziną więc może iść do luku, bo właśnie pogoniłem eksport komu innemu i żadne wyloty służbowe mi już nie grożą

  7. #527
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez Roy P Zobacz posta
    W zaprzyjaźnionym sklepie ściągną mi do porównania 1027 (1127 już mają) i zobaczymy.
    Za 1027 przemawia mniejsza masa i cena, przeciw mniejszy udźwig i wysokość.
    Samolot to tylko wyjazdy wakacyjne z rodziną więc może iść do luku, bo właśnie pogoniłem eksport komu innemu i żadne wyloty służbowe mi już nie grożą
    Niedawno robiłem to samo co Ty, po dłuższym noszeniu na sobie redukowałem ciężar i rozmiar tego co noszę, też mam 5D3.
    Moje "dane wejściowe" :
    - musi się zmieścić w bagażu podręcznym
    - coraz mniej używa się, przy 5D3, statywu, tylko wtedy gdy zdecydowanie chcesz drukować powiększenia
    - musi łatwo być noszony też w zestawie bez plecaka, "tylko body z obiektywem i statyw" gdy idziesz w miasto wieczorem/nocą w określonym celu

    Niestety, w danych w internecie nie znalazłem wysokości (dla tych statywów) przy złożonej kolumnie centralnej. Jestem wysoki i ten parametr jest dla mnie istotny. Tylko na podstawie informacji z netu ja wybrałbym 1027. Przy trudnych warunkach (wiatr) składam dolny segment no i kucam, pracuję w LV (widać na powiększeniu drgania i histogram przed)
    A głowicę kupiłbym o większej nośności. Mam też (inny zestaw) głowicę BENRO gdzie jednak zamieniłem szybkozłączkę na Manfrotto z zabezpieczeniem przeciw przypadkowemu wypięciu.

    I chyba najważniejsze.
    Jeśli nie chcesz za 1-2 lata kupować nowego statywu to niech cena nie będzie najważniejszym kryterium

    jp

    PS
    Teraz mój zestaw podróżny to :
    - udźwig statywu 5 kg, głowicy 10 kg,
    - ciężar (statyw + głowica) 1,1 kg
    - wysokość (z głowicą)
    --wysunięta centralna 155cm, schowana 132cm
    --wsunięty dolny segment 104cm
    -wysokość "samolotowa" bez głowicy 47cm
    - łatwo wsuwa się do bocznej kieszeni plecaka, łatwo nosi na pasku bez plecaka
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 15-12-2013 o 04:53
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #528
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Sprawdzony sposób to przytroczenie z boku plecaka (wsadzenie nóg do bocznej kieszeni), nie osłanianie niczym, otwarcie klapy plecaka w którym widać body i obiektywy i położenie na taśmie do kontroli.
    Ja głowice przewożę osobno ale widziałem Japończyka (?) z BENRO i głowicą przykręconą gdy przechodził kontrolę.
    Przydałaby się jakaś lista lotnisk, na których jest szansa przemycić statyw w bagażu podręcznym.
    Ja nawet taki wypierdek jak moje Sirui T-1005X (30cm z głowicą) musiałem dawać do luku. Lotnisko Sofia.
    Ale to było jakieś 3 lata temu i czasy być może się zmieniają chociaż tak obserwując nie widzę ludzi ze statywami.
    W końcu coś co na pierwszy rzut oka wygląda jak 3 lufowe działko Vulkan ma ograniczone szanse na wniesienie na pokład.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #529
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    tak obserwując nie widzę ludzi ze statywami.
    W końcu coś co na pierwszy rzut oka wygląda jak 3 lufowe działko Vulkan ma ograniczone szanse na wniesienie na pokład.
    Też nie zdarzyło mi się widzieć kogoś ze statywem wnoszonym na pokład
    Sam nigdy nie próbowałem przypinać go do plecaka, wychodząc z założenia ze nie przejdzie przez kontrole. Zawsze pakuję go w bagażu głównym.

  10. #530
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Statyw mozesz przewiezc w bagazu podrecznym. Co do glowicy to juz inny problem, bo jesi kulowa to bez problemu a jesli 3D to w bagazu glownym (ze wzbledu na odkrecane raczki ktore obsludze lotniska moga kojarzyc sie z niebezpiecznym narzedziem). Wiem to z wlasnego doswiadczenia bo moja pierwsza glowica Manfrotto zostala bez tycze elementow ktore zostaly zabrane przez ochrone lotniska w Nicei

Strona 53 z 134 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •