Strona 52 z 134 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #511
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez Dvr Zobacz posta
    nikt nie pomoże naradę? liczyłem że z takim tematem porad będzie kilkanaście a tu nic ...

    to może inaczej

    co powiecie na

    Statyw MGA-584 z głowicą kulową FPH-52Q - FotoproŽ

    ??
    Wpierw radzę Ci (najlepiej spisać) zrobić listę (Specyfikację Wymagań) tego co ma spełniać, np :

    - jaka wysokość po rozłożeniu zupełnym (ile masz wzrostu, akceptujesz nachylanie do wizjera itd.)
    - jaka wysokość przy kolumnie środkowej "na dole", bo jak np. wiatr to gdy wyciągnięta ... to porażka
    - jaka wysokość po złożeniu (bo na plecaku, w bagażu samolotu, bagażu podręcznym,...)
    - jaki maksymalny ciężar (koło domu, po mieście, kilka dni trasa w górach. ....)
    - jaka głowica (tylko normalne zdjęcia czy panoramy, czy filmowanie itd.
    - jaki w przyszłości przewidujesz maksymalny ciężar sprzętu, i pamiętaj że :
    -- dobrym zwyczajem jest kupować nośność statywu x2 w stosunku do Twojego maksymalnego ciężaru sprzętu
    -- zaleca się wieszanie plecaka by dociążyć/dostablizować statyw gdy wiatr a plecak też waży

    i jak się z tym oswoisz to pozwoli Ci NIE kupować za 1-2 lata nowego statywu.
    Na prawdę warto o tym pomyśleć/zapisać i dołożyć kasę na dobry statyw gdyż będzie Ci służył wiele lat

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 26-11-2013 o 19:56
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #512
    Bywalec Awatar Jasper
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    65
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez Dvr Zobacz posta
    co powiecie na Statyw MGA-584 z głowicą kulową FPH-52Q - FotoproŽ
    ??
    Świetny statyw. Sprawdzałem i porównywałem w "zaprzyjaźnionym" sklepie i uważam, że na pewno nie jest gorszy ( jeśli nie lepszy) od podobnych Triopo, Benro czy Sirui. Za tą cenę uważam, że obecnie nie ma lepszego. Nota bene sprzedający rozpytany z lekka stwierdził, że sam taki właśnie wybrał ( z wielu innych możliwych sobie)

  3. #513
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez Jasper Zobacz posta
    Świetny statyw. Sprawdzałem i porównywałem w "zaprzyjaźnionym" sklepie i uważam, że na pewno nie jest gorszy ( jeśli nie lepszy) od podobnych Triopo, Benro czy Sirui. Za tą cenę uważam, że obecnie nie ma lepszego. Nota bene sprzedający rozpytany z lekka stwierdził, że sam taki właśnie wybrał ( z wielu innych możliwych sobie)
    Chciałbym jednak "wylać trochę zimnej wody" na tą oceną statywu Fotopro.
    Podchodziłbym z rezerwą do prezentowanych ocen

    1.
    Nie mam statywu Fotopro, nie jestem fanem/przedstawicielem żadnej firmy produkującej statywy.
    W swoim życiu miałem kilka różnych statywów, obecnie mam 4 (do różnych celów )

    2.
    Strona internetowa Fotopro wygląda ładnie graficznie i profesjonalnie ale np. dlaczego brak jest kluczowej informacji o wysokości roboczej przy "schowanej" kolumnie środkowej. To jest przecież najczęściej stosowana pozycja przez tych co wiedzą "wszystko" o statywach. Brak tej informacji źle świadczy o kompetencjach firmy.

    3.
    Statyw ma nam służyć długie lata w różnych sytuacjach (deszcz, piasek, kurz, brud, muszki, mróz, wysokie temperatury, uderzenia, upadki, ...)
    O klasie statywu świadczy to jak będzie się sprawował (składał, rozkładał, był stabilny) po kilku latach.

    Nie oceniałbym że jest nie gorszy/lepszy od podobnych Triopo, Benro czy Sirui na podstawie oględzin w warunkach sklepowych czy jednorazowych w domu

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #514
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nie oceniałbym że jest nie gorszy/lepszy od podobnych Triopo, Benro czy Sirui na podstawie oględzin w warunkach sklepowych czy jednorazowych w domu
    zwlaszcza tego bym wlasnie nie robil, skoro ocena jest "na oko"... to cos ma sluzyc latami, nie ladnie wygladac i tam znaczenie ma trwalosc i solidnosc wykonania. to nie ma dzialac
    wybitnie pieknie pierwszego dnia w sklepie, tylko dobrze po 2-3 latach katowania...


    nie stawialbym tez znaku rownosci miedzy Triopo, Benro i Sirui. z doswiadczenia na pewno moge powiedziec, ze Sirui jest trwalsze niz Benro (glowice! statywu Benro nie mialem),
    co do Triopo nie powiem, mam tylko RS-1 i to jest ciezko porownywac...
    www albo tez flickr

  5. #515
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Kolega ma fotopro i bardzo sobie chwali. Jakość i wykonanie zbliżone do triopo.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #516
    Bywalec Awatar Jasper
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    65
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Kolega ma fotopro i bardzo sobie chwali. Jakość i wykonanie zbliżone do triopo.
    Ja także opierałem się na osobach , które sprawdziły ten statyw ( chociaż sam miałem 684, a teraz 584 i pewien czas je używałem i używam)
    Nie rozpisywałem się mówiąc krótko o porównaniu w sklepie, bo to oczywiście jest na oko ale pewne róznice w jakości na to oko można zauważyć. Kompletnie natomiast nie pojmuję kolegi wyżej, który chce "wylać nieco zimnej wody" na coś czego nie ma, nie dotykał tylko zna ze strony internetowej.
    Takie opinie są niemiarodajne ( najdelikatniej mówiąc). Ja także z dużą ostrożnością podchodziłem do nowej i nieznanej firmy dopóki nie dotknąłem i poużywałem produktu. Żeby nie punktować jak kolega krytyk powyżej podsumuję, że sprawdzenie po wielu latach ma taki sens, iż świetne kiedyś Sherpy 600 ( także miałem ) są po prostu przestarzałe i mniej funkcjonalne od tych "nowych , niesprawdzonych".

  7. #517
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    408

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Manfrotto 190XPROB , jakaś alternatywa ?
    sam używam 055xprob, ale potrzebuje jeszcze coś mniejszego, ważne żeby można było go nisko rozłożyć. Czy tylko manfrotka ma przekładaną centralną kolumnę ?
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  8. #518
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez Jasper Zobacz posta
    Ja także opierałem się na osobach , które sprawdziły ten statyw ( chociaż sam miałem 684, a teraz 584 i pewien czas je używałem i używam)
    Nie rozpisywałem się mówiąc krótko o porównaniu w sklepie, bo to oczywiście jest na oko ale pewne róznice w jakości na to oko można zauważyć. Kompletnie natomiast nie pojmuję kolegi wyżej, który chce "wylać nieco zimnej wody" na coś czego nie ma, nie dotykał tylko zna ze strony internetowej.
    Takie opinie są niemiarodajne ( najdelikatniej mówiąc). Ja także z dużą ostrożnością podchodziłem do nowej i nieznanej firmy dopóki nie dotknąłem i poużywałem produktu. Żeby nie punktować jak kolega krytyk powyżej podsumuję, że sprawdzenie po wielu latach ma taki sens, iż świetne kiedyś Sherpy 600 ( także miałem ) są po prostu przestarzałe i mniej funkcjonalne od tych "nowych , niesprawdzonych".
    Czytaj proszę ze zrozumieniem.

    Nie pisałem że statyw Fotopro jest zły, pisałem że go nie mam.
    Tak jak i potem akustyk jedynie przestrzegałem przed porównaniem z innymi firmami i oceną że jest np. od nich lepszy/nie gorszy po sprawdzeniu w sklepie lub w domu, bez jakiś sensownych pomiarów czy wyników dłuższej eksploatacji.
    To wszystko.

    Co według Ciebie jest niemiarodajne (delikatnie mówiąc) ?

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomphoto Zobacz posta
    Manfrotto 190XPROB , jakaś alternatywa ?
    sam używam 055xprob, ale potrzebuje jeszcze coś mniejszego, ważne żeby można było go nisko rozłożyć. Czy tylko manfrotka ma przekładaną centralną kolumnę ?
    Sporo firm produkuje statywy z przekładaną centralną kolumną.
    Co ma być mniejsze: rozmiar całkowity ?, rozmiar po złożeniu ?, waga ?

    Zobacz np. Benro, Gitzo

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #519
    Bywalec Awatar Jasper
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    65
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Czytaj proszę ze zrozumieniem.
    I nawzajem.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Co według Ciebie jest niemiarodajne (delikatnie mówiąc) ?
    Krytyka czegoś, nie mając z tym czymś nawet bezpośredniego kontaktu. To chyba jasne ?
    Pisze pochlebnie o Fotopro ponieważ uważam, że są tego warte. Możliwość takiej oceny dała mi już próba porównania w sklepie. ( Jasne , że nie mam w domu kilku naraz ) Nie ma problemu To oczywiście moja subiektywna ocena. Naprawdę nie przymuszam nikogo do zakupu.

  10. #520
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez Jasper Zobacz posta
    I nawzajem.


    Krytyka czegoś, nie mając z tym czymś nawet bezpośredniego kontaktu. To chyba jasne ?
    Pisze pochlebnie o Fotopro ponieważ uważam, że są tego warte. Możliwość takiej oceny dała mi już próba porównania w sklepie. ( Jasne , że nie mam w domu kilku naraz ) Nie ma problemu To oczywiście moja subiektywna ocena. Naprawdę nie przymuszam nikogo do zakupu.
    Więc które zdanie z wypowiedzi #513 jest to .. Krytyka czegoś, nie mając z tym czymś nawet bezpośredniego kontaktu. To chyba jasne ?

    Nie ma żadnej krytyki czegoś. Natomiast łatwo dopatrzyć się przestrogi dla kogoś przed pochopnym wyciąganiem wniosków.
    Przepraszam, jeśli czułeś się urażony.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-11-2013 o 04:40
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 52 z 134 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •