Strona 51 z 134 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #501
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Ja używam Manfrotto BeFree (6d, 60d, canon 50 1.4 oraz canon 100 2.8 L). Plus lampa. Bardzo fajny: stabilny i lekki ale wydatek o 200zł więcej niż budżet twórcy wątku (ale piszę, bo w końcu można tez do Mikołaja pisać).

  2. #502
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez sniper88 Zobacz posta
    Myślałem o tym GX-ie, ale niestety długość po złożeniu go dyskwalifikuje. Jakby to miał być statyw stacjonarny, to ok, ale nie ma szans żeby mi jakkolwiek wszedł do plecaka, a już się nie piszę na troczenie statywu na zewnątrz, bo po kilku próbach stwierdzam że to katorga
    A w plecaku już nosiłeś? Bo moim zdaniem to jest jeszcze gorsze rozwiązanie...

    A jak Ci się spisuje MT-228, jeśli chodzi o trwałość w czasie i stabilność? Z tego co widzę parametrami z mt-3228X8C faktycznie zbliżone, więc pewnie i te cechy będą podobne.

    Tak wiem, ale oba przeze mnie wymienione, i z tego co widzę Twój MT-228 też, mają możliwość złożenia z nogami obróconymi o 180* do góry, co chyba niweluje tę różnicę?
    Mam go już 2,5 roku i ciągle daje radę. Ale używam go wyłącznie "stacjonarnie".
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #503
    Pełne uzależnienie Awatar sniper88
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 155

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Tak. Wyciąganie i wkładanie jest nużące, ale jak mam ze statywem na plecach iść kilka(naście) kilometrów, nie zawsze po płaskim, to jednak wolę go mieć nieruchomo i w okolicach środka, a nie boku pleców
    WWW | 500px | IG
    Semper in altum

  4. #504
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Wątek dość długi to raz, a dwa technologie i materiały zmieniają się. Większość tutaj szuka statywów od ok 350zł w wzwyż.

    Ja jednak chciałbym się zapytać o coś w granicy 250zł, czy w tej cenie można dostać coś w miarę sensownego? Tylko bym był wdzięczny o konkrety a nie odpowiedzi typu"lepiej odłożyć i kupić coś lepszego".
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  5. #505
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Wątek dość długi to raz, a dwa technologie i materiały zmieniają się. Większość tutaj szuka statywów od ok 350zł w wzwyż.

    Ja jednak chciałbym się zapytać o coś w granicy 250zł, czy w tej cenie można dostać coś w miarę sensownego? Tylko bym był wdzięczny o konkrety a nie odpowiedzi typu"lepiej odłożyć i kupić coś lepszego".
    ja to przerabiałem opcji nie ma dużo ja dodatkowo mam 2metry wzrostu więc szukałem czegoś wysokiegooo.
    Doszedłem do:
    hama traveller compact pro - 199zł, ale w końcu nie miałem gdzie pomacać więc odpuściłem
    velbon sherpa 600r - chyba koło 300zł
    velbon sherpa 800r - około 250zł - to kupiłem i mogę polecić, nie wiem czy w tej kasie da się kupić coś lepszego. Najcięższe co u mnie trzymał to 60d z tamim 70-300 vc usd i dawał radę
    Jak masz możliwość to pomacaj gdzieś ten statyw hama

  6. #506
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    No właśnie myślę o tym modelu HAMA, ale jeszcze się wstrzymuję i dlatego dałem ten wpis na forum, bo być może ktoś podsunie jakiś inny pomysł

    A i zapomniałem dodać, że podpięte będzie pod to: 50D z gripem + stałki lub mały zoom max do 150mm i ewentualnie lampa.
    Ostatnio edytowane przez 5pirit ; 11-11-2013 o 01:05
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  7. #507

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    A może FOTOPRO MGA-584 + głowica FPH-52Q? Mam takowy i bardzo sobie chwalę, ponieważ:

    - jakość wykonania - na najwyższym poziomie, 6-letnia polska gwarancja; zaryzykuje nawet stwierdzenie, że jakość jest wyższa niż w Benro czy Manfrotto (miałem porównanie),
    - model wystaczająco wysoki, a przy tym mały po złożeniu (funkcja traveller) i stosunkowo lekki - a więc, przynajmniej dla mnie, optymalny. Można go używać jako stabilnego statywu w studio, jak i wziąć na długą pieszą wycieczkę w góry,
    - wielofunkcyjna głowica o gładkim ruchu, wyposażona w 3 poziomiczki i podziałkę 360"; płytka wyposażona jest w gumę na zewnątrz co powoduje mocne jej przylgnięcie do korpusu, zakręcana jest ręcznie lub za pomocą monety,
    - funkcja monopodu - jedna noga jest odkręcana i przekształca się w monopod,
    - stabilnośc - elementy sa perfekcyjnie dopasowane do siebie dzięki czemu całośc bardzo dobrze się składa i rozkłada a zaciski spełniają swoją funckję; mimo, że noga składa się z 4 sekcji, to stablinośc na tym nie ucierpiała,
    - bogato wyposażony zestaw - oprócz statywu otrzymujemy solidny futerał z oddzielną kieszenią na akcesoria, a wśród nich: klucz imbusowy do przekrecania podstawy głowicy, klucz do odkręcenia śruby mocującej tripod z głowicą, hak, dodatkowe gumowe zakończenia nóg statywu oraz maly pokrowiec na rzepy z karabińczykim - nie wiem do czego służy, być może ułatwia mocowanie statywu do toreb, plecaków,
    - niska cena - na ile się orientuje nie ma na rynku statywu tej jakości, który posiadalby powyższe funkcje i parametry techniczne. Jest co prawda podobny, również ciekawy, tańszy model TRIOPO MT-128 + NB1S, ale jest jednak delikatnie gorzej wykonany i jedna z nóg nie przekształca sie w monpod.
    Ostatnio edytowane przez Maarten ; 13-11-2013 o 15:39

  8. #508
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Jeżeli to kontra na mój post, to trochę nie w temacie, bo jednak budżet, mocno przekroczony o jakieś 300zł.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  9. #509
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    Witajcie

    Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze statywu. Budżet taki mam do wykorzystania to 500 zł na całość.
    Mocowany na nim będzie maksymalny zestaw składający się z 60D + C 70-200 4F + EX430

    Fajnie gdyby posiadał funkcję monopodu ale nie jest to konieczne czy też niezbędne wolę stabilniejszy zestaw kosztem braku monopodu.

    Z góry dziękuję wam za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Dvr ; 19-11-2013 o 00:03

  10. #510
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2013

    nikt nie pomoże naradę? liczyłem że z takim tematem porad będzie kilkanaście a tu nic ...

    to może inaczej

    co powiecie na

    Statyw MGA-584 z głowicą kulową FPH-52Q - FotoproŽ

    ??
    Ostatnio edytowane przez Dvr ; 26-11-2013 o 19:38

Strona 51 z 134 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •