Strona 4 z 134 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasniowski Zobacz posta
    Widać, że zamiast prosić o pomoc na forum - lepiej będzie jak pójde do sklepu, sam pomacam, posprawdzam i kupie - mimo że wybór będzie zapewne bardzo ograniczony.
    Myślę, że to najlepsze rozwiązanie. Wróć ewentualnie z listą tych, które Ci się najbardziej spodobały i zapytaj o nie konkretnie. Może znajdą się osoby, które mają doświadczenia z tymi, które wybrałeś i napiszą swoją opinię, co pomoże CI podjąć najlepszą decyzję.
    Ja bym równiez obejrzał produkty Triopo, Benro, Sirui.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  2. #32
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    77

    Domyślnie

    Hej
    Ma ktoś doświadczenie z statywami Sirui, chcę sobie kupić model M-2004 (lub M-3004 ale on chyba tylko na papierze istnieje) mały i w miarę wysoki no i jeszcze cena dobra. Myślałem też o Triopo ale jakoś w necie różne dane co do wysokości podają, na stronie producenta też jakieś niepewne są.
    Głowica wychodzi mi że Triopo B-2 będzie dobra lub Sirui G-20 maksymalnie co będzie na niej wisiało to 50D i 70-200
    Pytam bo u mnie w promieniu najbliższych 100km nie mam żadnego sklepu gdzie bym mógł cokolwiek zobaczyć
    pozdrawiam

  3. #33
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    chcialem sobie kupic statyw podrozny, taki do zabrania na wycieczki miejskie i/lub krotkie wyjazdy, gdzie w gre nie wchodzi glownie landszafcenie, dlatego statyw jest uzywany bardziej sporadycznie...

    nie chce na to wydac wiecej niz 130~140 EUR.
    ma dzwigac standardowo 40D + 18-135, jakby dalo rade tez z 5D + 24-105 to byloby super. nie przewiduje wieszac na tym telerurek...

    szczesliwie nie jestem za wysoki (172cm) i koniecznosc schylenia sie przy takim statywie moge spokojnie przebolec. jakby to przy zlozonej kolumnie dawalo celownik aparatu na wysokosci juz 120~125 cm, to w pelni wystarczy. schyle sie.

    priorytetem jest maly rozmiar w transporcie (<40cm wystarczy) i nieduza masa.


    jesli chodzi o nogi, to w zasadzie ograniczylem wybor do dwoch modeli
    RedGed TSA424
    http://www.cameraland.nl/product/301/14802/
    Sirui T1004X
    http://www.foto-tip.pl/sklep/sirui_t...od-p-2096.html
    ze wskazaniem chyba na Sirui, chociaz bede musial z PL sciagac Redged to holenderska marka, cieszaca sie dosc dobrymi opiniami.

    pozostaje kwestia glowicy i tu wykminilem sobie, ze kulka bez mocowania plytkowego jest dla mnie w zupelnosci wystarczajaca. wybor jest miedzy czyms takim:
    http://www.foto-tip.pl/sklep/triopo_...kg-p-1767.html
    a takim:
    http://www.cameranu.nl/nl/Statieven-...84_1072_41563/

    na oko wydaje mi sie, ze glowica bez takiego motylka moze byc ciezka do wygodnego wkrecania sruby. ale moze nieslusznie. a niestety nie widze nadmiaru takich motylkowych kulek do wyboru.


    pytanko: ktos przerabial w praktyce takie glowice? jak to funkcjonuje w praktyce?
    przegapilem jakies fajne nogi o podobnych gabarytach i cenie?


    z gory dziekuje za opinie albo podpowiedzi
    www albo tez flickr

  4. #34
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    69

    Domyślnie

    Ja na wycieczki właśnie kupiłem Sirui T005 z głowica C10, koszt 300 zł
    Podobno jest bardzo solidny i całkiem stabilny jak na takiego mikrusa.

    Priorytetem dla mnie była tutaj waga (1kg z glowica) i wielkosc po złożeniu 30 cm !!

    Za pare dni napisze jaki jest na prawdę

  5. #35
    Uzależniony Awatar suchyHc
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptekarz Zobacz posta
    Ja na wycieczki właśnie kupiłem Sirui T005 z głowica C10, koszt 300 zł
    Podobno jest bardzo solidny i całkiem stabilny jak na takiego mikrusa.

    Priorytetem dla mnie była tutaj waga (1kg z glowica) i wielkosc po złożeniu 30 cm !!

    Za pare dni napisze jaki jest na prawdę
    Jak wrazenia? Moglbys cos o nim napisac?
    Skasowali mi ;(

  6. #36
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    64
    Posty
    58

    Domyślnie

    Rozważam zakup statywu CARBON CAMROCK TYC77 (dostępny powszechnie za ok 850 zł.).
    Przeznaczenie: uniwersalny statyw wycieczkowy zarówno do zdjęć klasycznych jak i do macro i sportu (monopod).
    Ma dźwigać 7D maksymalnie z 70-200/2,8.
    Zależy mi na uniwersalności, niezawodności (nie będę jednak go "katował" gdyż foto traktuję wyłącznie jako hobby), wadze, wysokości (mam 188).
    Macie może jakieś doświadczenia z tym zestawem ? Może jakieś kontrpropozycje?
    Serdecznie wszystkich pozdrawiam
    5D III, 7D, C24-105 IS L, C100/2.8 L IS, C50.1.8, C70-300 L IS,, 550 i 580, różne M42. Zawodowo IT - sieci kompuetrowe.

  7. #37
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    jakby ktos kiedys szukal informacji na temat Sirui T-1004X i glowicy Triopo RS-1...

    nogi sa bardzo fajne. porzadnie wykonane, lekkie (IMHO w tym wypadku nie ma sie co zabijac o drozszy karbon), calkiem wysokie... z trwaloscia, to zobaczymy w praktyce.

    glowica RS-1 - bez szalenst. jednak nie przekonuje mnie to rozwiazanie, gdzie nie ma plytki, a sruba mocujaca jest jednoczesnie podstawka, za ktora sie przykreca (w odroznieniu od np. http://www.cameranu.nl/fotos/Velbon/...QHD-71-kop.jpg ). to jednak o wiele za duzo zachodu, zeby to porzadnie przykrecic...


    co do wrazen organoleptycznych z uzytkowania - stoi to sztywno, nawet 5D + 70-300L (na obreczy co prawda) sie nie boi ani 5D + 24-105. nogi statywu maja tylko gumki, ktore nie sa w pelni antyposlizgowe, wiec to jest jakis tam mankament. ale ogolnie, to bez dluzszego namyslu wybieram ten statyw zamiast mojego regularnego (Sherpa CF630 + Benro B-1) na krotkie wyjazdy, wypady miejskie czy przeloty samolotem.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 27-01-2012 o 15:30
    www albo tez flickr

  8. #38

  9. #39
    Uzależniony Awatar suchyHc
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suchyHc Zobacz posta
    Jak wrazenia? Moglbys cos o nim napisac?
    Zakupiłem właśnie Sirui T-005 w zestawie z głowicą C-10. Miałem obawy, bo to maleństwo i jest dość lekki. Miło mnie jednak rozczarował. Pierwsze wrażenie robi dobre - pokrętła pracują płynnie, nie trzeba mocno dokręcać, by zablokowały ruch. Wczoraj poszedłem z nim na miejsce wystawione na dość duży wiatr, postawiłem 5d z 16-35 i zrobiłem kilka zdjęć na czasach ok. 30 sekund, 1 minuta. Statywu nie dociążyłem nawet, bo było tak zimno, że wywiało mi to z głowy. Rezultat: foty ostre, nieporuszone, brzytwa. Sam się zdziwiłem. Statyw jest leciutki, mieści się do niewielkich toreb foto. Idealna sprawa na wycieczki piesze, czy rowerowe.
    Skasowali mi ;(

  10. #40
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    75

    Domyślnie

    Zamówiłem Sirui N-1004 z głowicą Triopo B-3. Jeżeli kogoś interesuję opinia, to po weekendzie mogę coś napisać

Strona 4 z 134 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •