Strona 3 z 134 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no, ale to jest stabilnosc glowic...
    .
    A głowice stały na ziemi ;-), do głowic używali o ile dobrze pamiętam jakiejś frotki http://www.traumflieger.de/desktop/b...verwackler.jpg .

  2. #22

    Domyślnie

    Witajcie, szukam taniego statywu. Przez kilka lat go w ogóle nie potrzebowałem i teraz też to zapotrzebowanie jest sporadyczne jednakże w niektórych sytuacjach okazuje się on niezbędny ;p

    Początkowo myślałem o Velbon Sherpa 803r lub 555r/f (waga z głowicą 1,2 kg?) ale różne opinie krążą.

    Potem myślałem o Vanguardzie ALTA+ 264 AO ale gdzieś wyczytałem że nie jest zbyt stabilny.

    Tutaj znowu większość osób poleca Manfrotto, ale wydatek rzędu 800+ zł (nogi 055+głowica) na chwile obecną jest dla mnie za duży, poza tym nie wiem czy jest taka potrzeba.
    Znalazłem więc nogi: MT293A3 + głowica MH293A3-RC1 (jakoś nie jestem przekonany do głowicy kulowej)

    Mój sprzęt to 5d mkII + 24-70 f/2.8L -> najczęściej z tej konfiguracji korzystam. Najcięższy obiektyw jak mam to 70-200 f/4 IS.

    Zastosowanie statywu: fotografia ślubna (ciemny kościół), portret, fotografia produktowa. Nie przewiduje spacerów po górach - więc waga nie jest najważniejsza. Być może w przyszłości chciałbym robić zdjęcia makro.

    Chciałbym też móc wykorzystać ten statyw jako statyw pod systemową lampę wyzwalaną radiowo. Zakładam, że są jakieś głowice pod takie zastosowanie (?)

    Najchętniej nie wydałbym więcej niż 500 zł
    Proszę o pomoc w podjęciu decyzji

  3. #23
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Statyw na ślubie? Powodzenia...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasniowski Zobacz posta
    Mój sprzęt to 5d mkII + 24-70 f/2.8L -> najczęściej z tej konfiguracji korzystam. Najcięższy obiektyw jak mam to 70-200 f/4 IS.
    Kup wszystko jedno jaki w kwocie, którą wymieniasz. Skoro Twój 70-200 f/4 IS L jest cięższy od 24-70L, to na pewno nie ma znaczenia, jaki statyw użyjesz w kościele na ślubie.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Kup wszystko jedno jaki w kwocie, którą wymieniasz. Skoro Twój 70-200 f/4 IS L jest cięższy od 24-70L, to na pewno nie ma znaczenia, jaki statyw użyjesz w kościele na ślubie.
    "...Bo kościół mały i nie każdy się zmieści,
    ale mają wybudować większy w naszym mieście...."


    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Kup wszystko jedno jaki w kwocie, którą wymieniasz. Skoro Twój 70-200 f/4 IS L jest cięższy od 24-70L, to na pewno nie ma znaczenia, jaki statyw użyjesz w kościele na ślubie.
    Faktycznie 70-200 jest lżejszy - jakoś tego wcześniej nie zauważyłem. Jak podpięty jest do puszki to wydaje mi się cięższy. Może dlatego że jest dłuższy, nie wiem może zmienia się środek ciężkości - nie wiem. Po prostu wydaje mi się cieższy.

    ~ Merde. Pisałem wczesniej, że dotychczas nigdy nie był mi potrzebny i nie przypuszczam, że i teraz będzie. Po prostu napisałem do czego EWENTUALNIE mógłbym go wykorzystać - stąd nie chce wydawać zbyt dużo kasy - bo uważam, że na moje potrzeby nie ma sensu.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasniowski Zobacz posta
    ...
    Zastosowanie statywu: fotografia ślubna (ciemny kościół), portret, fotografia produktowa. Nie przewiduje spacerów po górach - więc waga nie jest najważniejsza. Być może w przyszłości chciałbym robić zdjęcia makro.

    Chciałbym też móc wykorzystać ten statyw jako statyw pod systemową lampę wyzwalaną radiowo. Zakładam, że są jakieś głowice pod takie zastosowanie (?) ...
    Mały, tani a do tego wytrzymały, stabilny i dość pokaźnych rozmiarów po rozłożeniu...to nie ma

    Jeśli manfrotto jest przydrogi to może pomyśl o sliku pro 814 (pod 5Dm2 i 24-70/2.8 jak znalazł). Natomiast jeśli wyznacznikiem ma być cena...

    Pozdrawiam :smile:
    Ostatnio edytowane przez jacek_73 ; 31-12-2011 o 13:12
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Statyw na ślubie? Powodzenia...
    No faktycznie ze statywem niezbyt wygodnie - ale jak ktoś ma doświadczenie i wie kiedy są statyczne momenty to czemu nie?.

    Niektórzy korzystają z monopodów - szybko i pomaga.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_73 Zobacz posta
    Mały, tani a do tego wytrzymały, stabilny i dość pokaźnych rozmiarów po rozłożeniu...to nie ma

    Jeśli manfrotto jest przydrogi to może pomyśl o sliku pro 814 (pod 5Dm2 i 24-70/2.8 jak znalazł). Natomiast jeśli wyznacznikiem ma być cena...

    Pozdrawiam :smile:
    Nie mam wygórowanych wymagań co do statywu. Nie musi być najmniejszy ani najlżejszy...
    Być może ~dinderi ma racje - każdy z opisanych przeze mnie statywów spełni moje oczekiwania - chciałem po prostu wybrać najlepszy a nie mam nawet gdzie sprawdzić tych wszystkich modeli.

    Zawsze wiedziałem czego chce i czego potrzebuje jeśli chodzi o sprzęt foto i jakoś nie żałuję swoich decyzji. Przez 4 ostatnie lata na palcach dwóch rąk mogę policzyć ile razy potrzebowałem statywu. Widać, że zamiast prosić o pomoc na forum - lepiej będzie jak pójde do sklepu, sam pomacam, posprawdzam i kupie - mimo że wybór będzie zapewne bardzo ograniczony.
    Dziekuje, pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego w nowym roku.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasniowski Zobacz posta
    ...Przez 4 ostatnie lata na palcach dwóch rąk mogę policzyć ile razy potrzebowałem statywu....
    I pewnie nie ma widoków żeby przez najbliższe 4 lata to się zmieniło Biorąc pod uwagę wagę sprzętu to najtańszych nie ma co brać, ale w przedziale 350-450 zł każdy statyw powinien być odpowiedni.

    Także pozdrawiam i życzę fotograficznego szczęścia w nadchodzącym roku
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

Strona 3 z 134 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •