Strona 33 z 134 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #321
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    kupiłem velbon sherpa 800r od Cichego 250zł + przesyłka.
    Stabilny, wysoki, wygląda solidnie i na moje pstrykanie w zupełności wystarczy

  2. #322

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Przeszukałem wątki i niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Mam strasznie ciężkie zestawy do focenia (niebo albo duże makro), rzędu 4..6 kg, zgodnie zatem z zasadą x3 o której tutaj czytałęm powinienem mieć statyw wytrzymujący z 20 kg. Co więcej chce głowicę 3D, a nie kulową, która wydaje mi się masakrycznie niepraktyczna. Mój wybór padł na głowicę Manfrotto 329RC4, która leży gdzieś na Allegro. Głowica będzie na duraluminiowym statywie od zupełnie innego sprzętu (celownik artyleryjski bodajże). Czy ta głowica jest dobrym wyborem za swoją cenę? Czy jej udźwig - 9kg - jest realny? Dzięki za odpowiedź.
    Canon 30D, Canon EFS 18-55, Zeiss Biotar 58/2, Sankor 135/2.8, SMC Takumar 55/1.8, Pentacon 500/5,6, mieszek, ring-flash, statyw.

  3. #323
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez Nikodem Czechowski Zobacz posta
    Przeszukałem wątki i niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Mam strasznie ciężkie zestawy do focenia (niebo albo duże makro), rzędu 4..6 kg, zgodnie zatem z zasadą x3 o której tutaj czytałęm powinienem mieć statyw wytrzymujący z 20 kg.
    az tak mocno bym nie przesadzal...

    Cytat Zamieszczone przez Nikodem Czechowski Zobacz posta
    Co więcej chce głowicę 3D, a nie kulową, która wydaje mi się masakrycznie niepraktyczna.
    to akurat zalezy. jesli korzystasz z dluzszych szkiel macro, takich ktore maja stopke statywowa, i to wszystko dajesz rade przyzwoicie zbalansowac na tej stopce (w sensie, ze masa jest mniej wiecej rowno rozlozona z przodu i z tylu), to kulka jak najbardziej moze byc bardzo sensownym rozwiazaniem... taka porzadna kulka, arkowa, z regulacja tarcia, bo w Manfrotto to rzeczywiscie nie ma czego szukac...
    www albo tez flickr

  4. #324

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Fakt jest taki - nigdy nie korzystałem z głowicy kulowej do aparatu, może stąd moja niechęć do nich. Muszę podejść do jakiegoś sklepu i się pobawić.

    Co do balansowania to problem jest taki że nie da się tego zrobić w makro. Zdjęcia robię krótkim tele na miszku, który z kolei stoi na sankach - nie da się tego zestawu zbalansować, bo ustawia się tak żeby było dobre optycznie i tyle. Jednakże makro z tym zestawem udawało mi się robić z starym statywem bez marki za niecałe 100 zł. Gorzej z długim tele do astro - 500 mm f/5,6 - które ma montaż na 3/8", co wcale nie ułatwia jego poprawnego zamontowania na uchwycie. Może jak zmontuje jakąś dobrą przejściówkę to będzie lepiej, póki co jest tragicznie.
    Canon 30D, Canon EFS 18-55, Zeiss Biotar 58/2, Sankor 135/2.8, SMC Takumar 55/1.8, Pentacon 500/5,6, mieszek, ring-flash, statyw.

  5. #325
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez Nikodem Czechowski Zobacz posta
    Co do balansowania to problem jest taki że nie da się tego zrobić w makro. Zdjęcia robię krótkim tele na miszku, który z kolei stoi na sankach - nie da się tego zestawu zbalansować, bo ustawia się tak żeby było dobre optycznie i tyle.
    z tym zbalansowaniem to jest tak, ze jesli to sie w miare dobrze zrobi (pisze w miare, bo to nie musi byc idealnie) to kulka z regulacja tarcia bedzie sie do tego niezle sprawdzac.

    przy czym tu oczywiscie nie ma jakiejs wyraznej potrzeby, zeby to byla kulka, a wrecz ten typ glowic ma wady. nieodmiennie, zaleta jest taka, ze wybor solidnych glowic zaczyna sie przy zauwazalnie nizszej cenie niz w przypadku glowic 3D. normalnie ich zaleta jest tez niska waga, ale w Twoim przypadku to nie wydaje sie kluczowy czynnik.


    IMHO, jesli chcesz niedrogo, to moze i rzeczywiscie sprobowac to 329RC4 - a nuz sie sprawdzi.
    www albo tez flickr

  6. #326

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Waga to im większa tym lepsza w przypadku mojego statywu . A co do głowicy 3D, to może ktoś zna coś z oferty innych producentów oferującego podobny udźwig i porównywalną jakość a przy tym np. niższą cenę?
    Canon 30D, Canon EFS 18-55, Zeiss Biotar 58/2, Sankor 135/2.8, SMC Takumar 55/1.8, Pentacon 500/5,6, mieszek, ring-flash, statyw.

  7. #327

    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Witam,
    Jestem początkującym . Przymierzam się do zakupu statywu. Przeglądnąłem wiele wątków dotyczących tego tematu i nadal mam pustkę. Może doradzicie co będzie dobre? Moje zdjęcia to krajobrazy, góry (często), obiekty architektoniczne, itp. Używam c60d z różnymi szkiełkami, to też waga jest różna. Mam do wydania około 700 zł. Wysokość około 170 cm. Udźwig myślę do 6 kg.

  8. #328
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Polecam zestaw, który ja mam lub ewentualnie większą głowicę (moja jest do 6KG więc jak masz zawieszone 6 to może być za słaba. Wtedy lepiej głowicę B-1)
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  9. #329
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cześć,
    poszukuje statywu dla siebie, przeznaczenie głownie raczej studio nie planuje tego nosić na wycieczkach czy coś. Dźwigać ma 5d mkII z gripem + 135mm 2L w sumie to będzie najcięższy chyba zestaw jaki do tej pory będę mieć, nogi wybrałem Manfrotto 055XProB (3 sekcje, wysokość dobra) ale mam problem z głowicą, czytałem na forum, że płytka Manfrotto ma jakiś swój standard i nie pasuje do L-bracket, który w przyszłości chce zakupić. Dlatego rozważam zakup innej głowicy, na pewno kulowa. Pomożecie z wyborem ?
    Do wydania 800zł, te 20-30zł przeboleje jak coś będzie w tej cenie.
    - FB -
    Canon + szkła

  10. #330
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez .Irwusek Zobacz posta
    Cześć,
    poszukuje statywu dla siebie, przeznaczenie głownie raczej studio nie planuje tego nosić na wycieczkach czy coś. Dźwigać ma 5d mkII z gripem + 135mm 2L w sumie to będzie najcięższy chyba zestaw jaki do tej pory będę mieć, nogi wybrałem Manfrotto 055XProB (3 sekcje, wysokość dobra) ale mam problem z głowicą, czytałem na forum, że płytka Manfrotto ma jakiś swój standard i nie pasuje do L-bracket, który w przyszłości chce zakupić. Dlatego rozważam zakup innej głowicy, na pewno kulowa. Pomożecie z wyborem ?
    Do wydania 800zł, te 20-30zł przeboleje jak coś będzie w tej cenie.
    800 PLN na glowice czy calosc?


    niedroga kulka, zgodna z Arka: proponuje Sirui K20x. do 135mm z nawiazka wystarczy...
    www albo tez flickr

Strona 33 z 134 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383133 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •