Strona 12 z 134 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #111
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie

    .. a to zwracam honor, dzięki za update...
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  2. #112
    Bywalec Awatar Czapa
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Poznań
    Posty
    179

    Domyślnie

    Podejrzewam, że większość ślęczy przed telewizorem lub wydziera sie na stadionie, ale potrzebuję informacji na gwałt apropo głowicy manfrotto 804RC2, kogoś najlepiej kto użytkował, użytkuje a przynajmniej miał w rękach przez chwile - mianowicie czy ta głowica chodzi gładko i płynnie, czy da się ją chociaż w taki pół profesjonalny sposób używać do kręcenia filmów
    ...Ja tu tylko sprzątam C 5D II :: C 6D :: s 14mm 2.8 :: c 35 1.4mm :: c 40mm 2.8 :: c 85mm 1.8 :: c 70-200mm 2.8 :: Y 565ex :: rf-603 :: 055xprob x2:: 804cr2 :: 701 HDV

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czapa Zobacz posta
    Podejrzewam, że większość ślęczy przed telewizorem lub wydziera sie na stadionie, ale potrzebuję informacji na gwałt apropo głowicy manfrotto 804RC2, kogoś najlepiej kto użytkował, użytkuje a przynajmniej miał w rękach przez chwile - mianowicie czy ta głowica chodzi gładko i płynnie, czy da się ją chociaż w taki pół profesjonalny sposób używać do kręcenia filmów
    Miałem do czynienia z ta głowicą przed 2 laty (starsza wersja) teraz mam sirui K20X i wiem, że do manfrotto już nie wrócę .
    Do płynnej, profesjonalnej i gładkiej regulacji polecam K20X :-D.
    Z mojego doświadczenia z 804RC2 to lepsza jest już głowica triopo.

  4. #114
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    Miałem do czynienia z ta głowicą przed 2 laty (starsza wersja) teraz mam sirui K20X i wiem, że do manfrotto już nie wrócę .
    Do płynnej, profesjonalnej i gładkiej regulacji polecam K20X :-D.
    Z mojego doświadczenia z 804RC2 to lepsza jest już głowica triopo.
    to chyba kazdy tak ma, kto mial okazje porownywac ordynarnie wykute kulki Manfrotto (zwlaszcza z plytka RC2) do solidnie wykonanych arkowych chinczykow...

    jak dlugo masz to Sirui? szukam, mianowicie, opinii na temat trwalosci osob, ktore glowic Sirui/Benro/Feisol uzywaja intensywnie dluzej niz rok. moje Benro (B-1) po 2 latach pracuje mniej plynnie niz na poczatku i zastanawiam sie na ile to jest nieuniknione, na ile kwestia mniejszej precyzji wykonania niz RRS/Arca/Markins a na ile po prostu zbyt nieostroznego traktowania przeze mnie
    www albo tez flickr

  5. #115
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Temat poruszany już tyle razy, że kompletnie nie rozumiem zdziwienia.
    Czym innym jest udźwig deklarowany przez producenta (maksymalny), a czym innym realny udźwig (taki, żeby było stabilnie).
    Ktoś kiedyś na forum napisał, że trzeba wagę sprzętu pomnożyć przez trzy i taki statyw kupić i ja się z tym zgadzam.
    Potwierdzam przy szerokim kącie to każda głowica się sprawdzi przy tele w szczególności 2.8 czy 100-400 to można sobie te udźwigi między bajki wsadzić - średnio markowy do manfrotto włącznie trzeba wymnożyć conajmniej przez 2 dodatkowo należy sprawdzić jak głowica działa z konkretnym obciążeniem częste przypadki to delikatna zmiana kadru takie opadnięcie o milimetr przy blokowaniu kuli czy rączki w manfrotto (3D) jeśli ktoś kadruje na styk to jest to szczególnie wpie.... i przedłuża czas kadrowania - można oczywiście tego problemu nie zauważać wszystko zależy od powiedziałbym "świadomości kadru" - to są moje doświadczenia ze sprzętem średniomarkowym - manfrotto i podobne, pewnego dnia się ....... i kupię głowicę gitzo czy rrs-a bo statywu używam intensywnie i lubię jak rzeczy działają dobrze a nie prawie dobrze.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #116
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie

    No ja się zaopatrzyłem ostatnio w Benro (do 6kg) i raczej jest ok. Przy zaciśnięciu nawet nie do końca, w uchwycie pionowym trzyma mocno bez mrugnięcia... Tak się przeraziłem informacją o przeliczeniu 3x, że nawet lampę założyłem i ustawiłem aparat w pion... Na szczęście trzyma, ale macie rację, jest to na styk i chyba kupię w niedalekiej przyszłości coś (głowicę) cięższego kalibru...
    Mój z obiektywem waży jakieś 2kg z kawałkiem... może nawet ze 2,5kg
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  7. #117
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to chyba kazdy tak ma, kto mial okazje porownywac ordynarnie wykute kulki Manfrotto (zwlaszcza z plytka RC2) do solidnie wykonanych arkowych chinczykow...

    jak dlugo masz to Sirui? szukam, mianowicie, opinii na temat trwalosci osob, ktore glowic Sirui/Benro/Feisol uzywaja intensywnie dluzej niz rok.
    Zestaw sirui mam od 2 m-cy, ale już po samych oględzinach i pracy głowicy jak również doświadczeniu z innymi zestawami (velbon, manfrotto, gitzo, triopo) można wiele powiedzieć o przewidywanej trwałości ;-). Sirui jest bardzo porządnie i trwale wykonane do tego z dobrych materiałów, jak do tego dołączysz jeszcze dokładność wykonania głowicy na poziomie 0,01 mm to masz pewien obraz. Myślę, że za jakiś czas napiszę to samo o użytkowaniu tego sprzętu :grin:.

  8. #118
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    Elbląg
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cześć,
    Udało mi się zakupić statyw z głowicą Triopo, tak więc podzielę się opinią.
    statyw: Triopo MT-3232X8C
    głowica: Triopo NB-3S

    Pierwotnie zamówiłem Triopo MT-3228X8C, ale sklep nie miał na stanie i jak się okazuje czekają na ich dostawę dość długi czas i nie zapowiada się, że prędko dostaną. Więc zaproponowali mi droższy za dopłatą i ceną obniżoną o 40zł. Zgodziłem się i nie żałuje. W sumie chciałem niewysoki statyw bo sam nie mam 2m więc nie czułem potrzeby kupowania wysokiego statywu. Teraz uważam inaczej, bo w celu podwyższenia sprzętu (np. do fotki ptaków na drzewie) mogę wydłużyć nogi statywu co jest bardziej stabilne od podwyższania kolumny centralnej na której jest głowica. A teraz krótka opinia:

    Plusy:
    - stabilność jest ok po podłączeniu sprzętu tele (60D, grip, Sigma 150-500)
    - statyw rozkłada się bardzo szybko
    - bardzo dobry pokrowiec z paskiem na ramię i uchwytami do noszenia w ręku
    - wydaje się być solidnie wykonany
    - nie ma luzu w kolumnie centralnej jak to się zdarzało w Triopo GT-228
    - fajnie wykonane zabezpieczenie przed złożeniem się nóg w górnej części statywu
    - rozkładanie nóg/teleskopów wymaga tylko niewielkiego obrotu pierścieniami, pomimo to raczej nie ma możliwości aby się złożyły po dokręceniu bez używania większej siły
    - hak na dociążenie statywu
    - możliwość zrobienia z niego monopodu
    - możliwość odwrócenia kolumny centralnej do zdjęć macro
    Minusy:
    - niby seria traveler ale wcale nie jest taki "mega" zgrabny (w parametrach wszystko jest podane więc wiedziałem co biorę ale do czegoś zawsze można się przyczepić
    - trzy stopnie rozstawienia nóg; może kiedyś by się przydało pośrednie rozstawienie pomiędzy najwęższym a średnim rozstawem
    - co jakiś czas trzeba skręcić imbusem (dołączonym do statywu) śruby od nóg, co prawda dzięki temu sami regulujemy opór rozkładania nóg więc to też taki mały plus
    Krótko o głowicy:
    Plusy:
    - dość zgrabna
    - porządnie wykonana
    - bardzo łatwo i przyjemnie się nią operuje
    - dobrze sobie radzi z większym obciążeniem
    Minusy:
    - jedyny minus to taki, że po dokręceniu śruby od obracania w poziomie całej głowicy, głowica się lekko przekręca w prawo więc przy ustawianiu trzeba brać pewną korektę. Częściej kręci się samą kulą więc można na to przymknąć oko i się przyzwyczaić (ja już zdążyłem

    Pozdrawiam.
    Pasek z doczepionym aparatem.

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 338

    Domyślnie

    Czy ktoś miał do czynienia ze statywem Triopo MX-1327?
    Wg danych producenta:
    - nośność 14 kg - jak rzeczywiście jest ze sztywnością, solidnością zamków/gwintów na nogach itp.,
    - wysokość 178 cm - czy to jest z wyciągniętą kolumną?
    I inne uwagi lub wrażenia mile widziane.

  10. #120
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Witam!

    Potrzebuję kupić statyw - co chyba nie jest niczym nowym w tym wątku

    Nie mam dużych wymagań, bo statywu będę używał bardzo rzadko. Nie chcę wydać na niego fortuny, bo zwyczajnie nie opłaci mi się to.

    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że statyw za 50 zł nie ma sensu, bo szkoda sprzętu itd itd. Ale, po pierwsze do czego NIE BĘDĘ używał statywu, otóż do fotografowania w górach (a tam stabilność najważniejsza chyba).

    Ot czasami po prostu muszę wykonać zdjęcie wieczorem na filmie (lekkie aparaty, a przynajmniej lżejsze niż jedynka z 70-200/2.8IS) i z ręki wyjdzie poruszone, a na kamyku nie jest taki kadr jakbym ja chciał.

    Statyw musi być bardzo lekko i mały. Tak, abym mógł go włożyć do plecaka, którego używam np. jako bagaż podręczny w RyanAir.

    Nie potrzebuję dwustu głowic i nie wiadomo czego. Przeżyję bez tego. Ważne, żeby dało się ustawić kadr w osiach XYZ i był wyższy niż 1 metr. 2 metry - idealnie, ale może być mniej.


    Czy coś możecie polecić? Bo mam wrażenie, że w Media Markt mogę kupić jakieś dziadostwo, które spełni moje wymagania, ale może jednak warto wziąć coś innego?

    Zdaję sobie sprawę, że tutaj większość interesuje się super głowicami i jedyna firma to Manfrotto, ale może coś ktoś ten tego?

Strona 12 z 134 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •