Strona 31 z 134 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #301

  2. #302
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Takie małe zestawienie tych dwóch modeli do których doszedłem po przeczytaniu sporej ilości tematów o tanich statywach (tanich tj do około 200zł)

    Poniżej porównanie:


    Dane techniczne:

    DF 60

    Maksymalna wysokość: 162 cm + 33 cm
    Minimalna wysokość: 58 cm
    Wysokość po złożeniu: 61 cm
    Waga: 1,83 kg
    Optymalny udźwig: 2,5 kg

    Velbon statyw DF-60 + futerał - Statyw - Fotozakupy.pl

    Hama Traveller Compact Pro NEU

    Wysokość minimalna 52 cm
    Wysokość maksymalna 163 cm
    Wysokość po złożeniu 52 cm
    Ruchoma głowica tak
    Wymienna stopka nie
    Maksymalny udźwig 10 kg
    Pokrowiec tak
    Waga 1,37 kg

    OPIS PRODUCENTA KLIK

    PLUSY DLA VELBONA:
    -cena ( df 60 kupię za 150zł w Kielcach a Hama najtaniej u mnie 240zł, na allegro 200zł )
    -waga (wychodzę z założenia, że jak jest cięższy to lepiej)
    -Maksymalna wysokość: 162 cm + 33 cm - Trochę nie wiem jak to rozumieć? o co chodzi z tymi +33cm ?
    PLUSY DLA HAMA:
    -kolce przy stopkach (plus jeśli chodzi o zdjęcia w terenie - brak w velbonie )
    -wysokość po złożeniu ( około 10cm mniej )
    -maksymalny udźwig 10kg - ale nie oszukujmy się prawdopodobnie oba mają podobny i obstawiam, że jest to coś koło 2kg

    Znalazłem jeszcze coś takiego, co prawda troszeczkę droższy ale czytałem, że jest solidnie wykonany, znacznie cięższy niż dwa powyżej i w sumie też wchodzi w grę:
    Statyw 166 cm z głowicą kulową SP-FP-011T - Statywy Profesjonalne - Fripers.pl

    Który z nich najlepszy?

  3. #303
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Velbona odpuść, to szajs który się nadaje pod kompakt najwyżej.
    Tego drugiego nie znam.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #304
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Velbona odpuść, to szajs który się nadaje pod kompakt najwyżej.
    Tego drugiego nie znam.
    Ten drugi to pewnie z tych Hama co potrafią runąć pod ciężarem xxxD + coś troszkę ciężego od kitowego 18-55.

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    ...
    Który z nich najlepszy?
    Wracając do naszej jakże przyjemnej rozmowy, nie chodzi o to byś kupił super-hiper pro za miliard dolarów, tylko żeby sprzęt którym dysponujesz był w miarę bezpieczny. A statywy o które pytasz nie spełniają tego kryterium. O komforcie użytkowania zmilczę. Od siebie mogę polecić SLIK PRO 330 (ewentualnie 340) DX - moim zdaniem najtańsze sensowne i bezpieczne rozwiązanie.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  5. #305
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    slik za niski, potrzebuję 160cm w górę :c
    O tej hamie jest sporo pozytywnych opinii, filmiki na youtube i polskie wpisy na forach i jakichś tam ceneo i inne pierdoły, ale jakoś nie mam do niego przekonania.
    Czy w jakimś media markt czy coś takiego pozwalają podpiąć swój sprzęt i przetestować ? czy raczej jedynie mogę "pomacać" i obejrzeć ?

  6. #306
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    44
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Tak jak mówiłem wcześniej postaram się po powrocie z wyjazdu coś nieco napisać na temat statywu SIRUI 1204x do tego głowica k10x. Jakość wykonania statywu jest naprawdę rewelacyjna. Solidne nogi , bardzo szybko sie rozkładają. wysokość pracy idealna dla człeka o wzroście kolo 179cm. Po złożeniu go do wersji transportowej zajmuje bardzo mało miejsca.. Generalnie ostatnie 3 tyg miałem go zamocowanego non stop do plecaka ze sprzętem i mogę powiedzieć że kompletnie nie odczuwałem dodatkowego ciężaru.W porównaniu do poprzedniego to skok cywilizacyjny. Głowica wykonana jest bardzo dobrze może jedyna wadą jaką zauważyłem jest ciężkie chodzenie kulki. Generalnie jednak statyw z głowicą ładnie trzyma aparat i jest stabilny.Dla foto podróżników naprawdę mogę polecić z czystym sumieniem ten zestaw. Ja nie zawiodłem się ani razu
    CANON Laik

  7. #307
    Początki nałogu Awatar pe.en.de
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Booooożeeee!! Przebrnąłem przez dwa wątki - ten i poprzedni. Z wysiłkiem i z poczuciem marnowanego czasu, bo statywy plenerowe w ogóle mnie nie interesują.
    Wreszcie jest! :razz:
    jot - napisał :....w taki razie, może i ja zapytam o poradę.. Potrzebny mi statyw do studia (praktycznie tylko i wyłącznie)...." Ale od razu rakiem się sam z tematu wycofał.
    I znów zostałem sam ze swoim problemem.:-(
    A może jest tu ktoś, kto nie tylko ptaszki i kwiatki fotografuje? Może ktoś coś poradzić do studia? Nie wiem nawet czy muszę podawać jakieś parametry (studia)
    Bo co do aparatu to 5DII i przeważnie krótkie stałki 50 i 80mm. Zdjęcia cało postaciowe - pionowe i w poziomie.
    Będzie to mój pierwszy w życiu zakup profesjonalnego statywu więc kociokwik mam ogromny i dlatego proszę o poradę. Przeznaczono mi na ten zakup 2,5 tysiąca ale jak trzeba to się będę stawiał i jeszcze z pewnością coś wyszarpię.
    No to za klasykiem: - pomożecie?
    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

  8. #308
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez pe.en.de Zobacz posta
    I znów zostałem sam ze swoim problemem.:-(
    Ale gdzie ten problem? Jeśli statyw ma być "stacjonarny" to im większy i cięższy, to tym lepiej.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  9. #309
    Początki nałogu Awatar pe.en.de
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    W zasadzie to chyba moja wina, jak się łazi po wątkach dla przyrodników, to na pytanie o studio, otrzymać można taką właśnie odpowiedź.
    Swoją drogą to ciekawe - naprawdę nikt nie wie o co chodzi w moim pytaniu?
    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

  10. #310
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

Strona 31 z 134 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •