Strona 129 z 134 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 281 do 1 290 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #1281
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2018

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Czas to cos czego chyba kazdemu brakuje a jesli cos powoduje oszczednosc czasu to moim zdaniem warto za to zaplacic. Znajomy zakupil drona, zrobil uprawnienia do komercyjnego latania nim bo w ten sposob oszczedza czas na transport i rozkladanie/skladanie kranu kamerowego.
    To do dziwnego celu używał tego kranu, bo jedno drugiego nie zastąpi. To są zupełnie inne sprzęty do innych zastosowań. To tak na marginesie .

    A co do meritum to oczywistym jest że wartość artystyczna zdjęcia nie zależy w najmniejszym stopniu od tego na jakim statywie stał aparat - przecież jako statywu można użyć murku . Problemy zaczynają się przy dłuższych ogniskowych choć tu może częściowo pomóc stabilizacja.


    Realnie nie ma tak drogiego statywu, który spowoduje że zdjęcie będzie miało to coś. Dlatego skupianie się na tym czy na pikselach, ostrości czy jakichś laserach to bardzo często protezowanie uwiądu twórczego i samousprawiedliwianie własnej niemocy w zakresie fotografii jako sztuki. Samo dążenie do doskonałości w sprzęcie nie jest niczym złym natomiast nie ma się co oszukiwać, że to w jakikolwiek sposób wpływa na jakość zdjęć od strony artystycznej.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 07-04-2018 o 23:39
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1282
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2018

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To do dziwnego celu używał tego kranu, bo jedno drugiego nie zastąpi. To są zupełnie inne sprzęty do innych zastosowań. To tak na marginesie .

    A co do meritum to oczywistym jest że wartość artystyczna zdjęcia nie zależy w najmniejszym stopniu od tego na jakim statywie stał aparat - przecież jako statywu można użyć murku . Problemy zaczynają się przy dłuższych ogniskowych choć tu może częściowo pomóc stabilizacja.


    Realnie nie ma tak drogiego statywu, który spowoduje że zdjęcie będzie miało to coś. Dlatego skupianie się na tym czy na pikselach, ostrości czy jakichś laserach to bardzo często protezowanie uwiądu twórczego i samousprawiedliwianie własnej niemocy w zakresie fotografii jako sztuki. Samo dążenie do doskonałości w sprzęcie nie jest niczym złym natomiast nie ma się co oszukiwać, że to w jakikolwiek sposób wpływa na jakość zdjęć od strony artystycznej.
    Sztuka, jakość artystyczna, .... to pojęcia niedookreślone i bardzo indywidualne.
    W muzeum Sztuki Współczesnej, w osobnej sali widziałem sporych rozmiarów akwarium wypełnione wodą w której pływała piłka i grupę osób żywo dyskutujących o eksponacie
    To jest poza "moim światem"

    Natomiast (ja) stawiam aparat na statywie by otrzymać ostre/nierozmyte zdjęcie.
    Jeśli statyw "nie daje rady" zapewnić takiej klasy/jakości ostrości jaką ma aparat+obiektyw to jest to zły statyw.
    Nie po to zbierałem z trudem kasę na tej klasy aparat+obiektyw by złym statywem to marnować.

    I to bez względu na jakąkolwiek ocenę.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-04-2018 o 07:08
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #1283
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2018

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    W muzeum Sztuki Współczesnej, w osobnej sali widziałem sporych rozmiarów akwarium wypełnione wodą w której pływała piłka.
    jp
    No. To teraz wiesz jak wyglądasz że swoimi teoriami i sonowym fanbojstwem tutaj :-)

  4. #1284
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2018

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    No. To teraz wiesz jak wyglądasz że swoimi teoriami i sonowym fanbojstwem tutaj :-)
    Przyporządkowując moją sytuację z eksponatem w muzeum z Twoją oceną moich wypowiedzi na tym portalu precyzyjnie (podświadomie ?) zdefiniowałeś swoją rolę.

    To był eksponat w renomowanym muzeum w Nowym Jorku, z (nieznanych mi) jakichś powodów musiał zasługiwać na tą ekspozycję, byli ludzie którzy go oglądali, dyskutowali, byli nim zainteresowani.
    Ponieważ nie rozumiałem, nie czułem, to "nie było z mojego świata" w związku z tym nie wypowiadałem się, nie pouczałem nikogo, zarówno w NYC jak i potem/teraz.

    Ty postępujesz inaczej na tym portalu.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-04-2018 o 10:40
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #1285
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2018

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Sztuka, jakość artystyczna, .... to pojęcia niedookreślone i bardzo indywidualne.
    Oczywiście. Jednakowóż nie jest dużym problemem intuicyjne odróżnienie knota od zdjęcia które ma to "coś".

    Przy robieniu zdjęć ważne są emocje związane z tym co fotografujemy, jak ich nie ma to nie ma szans na emocje wśród oglądających. A jeśli jedyne emocje towarzyszące robieniu zdjęcia są związane z ogólnie mówiąc technikaliami to jest to gwarancja powstania powtarzalnej kichy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1286
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2018

    Czy mieliście może styczność ze statywem Manfrotto Element Traveller ? LINK
    Szukam małego po złożeniu statywu turystycznego do zestawu 6D + 70-300 L IS - waga łącznie z mocowaniem statywowym obiektywu to blisko 2kg - i tu mam pewne obawy czy Manfrotto podoła.

  7. #1287
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 340

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2018

    Trzy pytania, trochę z sobą powiązane.

    1. Czy możecie polecić lekką głowicę kulową, do około 0,30 kg? Najlepiej na płytkę Arca, ale kryterium ciężaru jest ważniejsze.
    2. Ktoś może powiedzieć coś na temat głowicy Genesis Gear BH-34?
    3. Co się stało z głowicami Triopo? We wszystkich znanych mi sklepach jest komunikat w stylu "niedostępne, zapytaj kiedy będzie".

  8. #1288
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2018

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Co się stało z głowicami Triopo? We wszystkich znanych mi sklepach jest komunikat w stylu "niedostępne, zapytaj kiedy będzie".
    https://www.amazon.it/Andoer-Treppie...s=triopo+testa

    Ale ta waży ok 500 gr.
    Ja używam do swej sigmy Triopo b-4 ale i waga inna

  9. #1289
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 340

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2018

    Mam B-3 i jest bardzo OK: duża, sztywna i ciężka - dobrze ponad pół kilo. Ale teraz chcę dobrać coś lekkiego do statywu, który noszę. Mniej więcej jak wspomniana BH-34. Triopo RS-1 byłoby prawie idealne, ale wszędzie piszą że nie ma.

  10. #1290
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2018

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Co się stało z głowicami Triopo? We wszystkich znanych mi sklepach jest komunikat w stylu "niedostępne, zapytaj kiedy będzie".
    https://www.amazon.it/Andoer-Treppie...s=triopo+testa

    Ale ta waży ok 500 gr.
    Ja używam do swej sigmy Triopo b-4 ale i waga inna

Strona 129 z 134 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •