Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Canon AL-1 a podgląd głębi ostrości

  1. #1
    Coś już napisał Awatar qiq
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    57
    Posty
    83

    Domyślnie Canon AL-1 a podgląd głębi ostrości

    Witam!
    Od jakiegoś czasu mam taki aparacik jak w temacie, niestety nie posiada on żadnej możliwości podglądu głębi ostrości. Ale z obiektywami FD! Wie ktoś czy jest jakis patent np. w obiektywach FL aby "z obiektywu" mieć podgląd GO? Brakuje mi tego, że hoho. A aparatu nie zamienię na A-1, AE-1 lub T90 (miałem T90, ale dragania lustra niemal wyrywały mi aparat z rąk 8) ), bo mój model ma elektroniczne potwierdzenie ustawienia ostrości, a wzrok już nie ten, a do tego to zgrabna, mała, manualna lustrzanka i poprostu lubie nią robić zdjęcia.
    Tak się tylko pytam...
    pzdr
    Qiq
    ~~~~~~
    http://www.plonacypromyk.i365.pl
    EOS 10D, EOS 50e+BP, 4.0-5.6/75-300usm, 4.5-5.6/38-76 (tfu!), AL-1QF, 1.8/50,
    Benbo Trekker + Manfrotto 141RC

  2. #2
    Coś już napisał Awatar qiq
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    57
    Posty
    83

    Domyślnie

    Z braku odpowiedzi, wczoraj wlazłem do książek itp i....
    Sam se odpowiem :wink:
    Canon AL-1 QF może pracować z pomiarem światła przy otworze roboczym, z obiektywami FL i tylko tak z tymi szkłami można mierzyć światło. Trzeba przełącznik na obiektywie z pozycji "A" (chyba automatyczna przysłona) przełączyć w pozycję "M" i przysłona przymknie się.
    ... no i mam podgląd głębi ostrości Idę szukać jakichś fajnych szkieł FL.

    Aha! Kilka obiektywów FL ze względów konstrukcyjnych nie może być założona do AL-1 lub niemożliwy jest z nimi pomiar światła. Zapomniałem spisać jakie...
    pzdr
    Qiq
    ~~~~~~
    http://www.plonacypromyk.i365.pl
    EOS 10D, EOS 50e+BP, 4.0-5.6/75-300usm, 4.5-5.6/38-76 (tfu!), AL-1QF, 1.8/50,
    Benbo Trekker + Manfrotto 141RC

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    45
    Posty
    290

    Domyślnie

    No z tą Go w manualnych Canonach róznie bywa. Np. w A-1 i AE-1 działa tylko w trybie 'M'
    można z tym żyć, ale .... :wink:
    [fotolog] faj3r.blogspot.com
    [galeria] www.tgf.art.pl
    ----
    EOS 40D | EF 17-40 f/4L | EF 50 f/1.4 | EF 70-200 f/4L | 430ex II | Manfrotto 055ProB + 141RC

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •