Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Lampa tylko do wspomagania AF w 5d mkII?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar softgbs
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań/Bydgoszcz/Inowrocław
    Posty
    37

    Domyślnie Lampa tylko do wspomagania AF w 5d mkII?

    Hej!

    Z racji, że nie czuje potrzeby błyskania i ewentualnie ratuję się błyskiem z manualnych YN-460II to nie planowałem inwestować w lampę systemową tylko dalej w jasne stałki...
    ... jednak czasem dużo męki mam z AF np na sali podczas zabawy, więc przydałaby się zewn lampa, która posłuży mi w zasadzie tylko funkcją wspomagania AF w moim 5d mkII

    nie oczekuję najtańszej propozycji tylko najlepiej funkcjonującej

    czy kwestia wspomagania AF różni się mocno między lampami 430 ex II oraz 580 ex II ? a może jakaś nie-systemówka ?
    lovestorymakers com

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie

    St-E2 jak nie potrzebujesz blyskania

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar softgbs
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań/Bydgoszcz/Inowrocław
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dzięki za info, wydaje się to być idealnym rozwiązaniem ^^

    Do tego jest zamiennik YN http://www.mega-pixel.pl/product-pol...non-ST-E2.html tylko nie wiem czy ktoś się nim bawił czy nie
    lovestorymakers com

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez softgbs Zobacz posta
    czy kwestia wspomagania AF różni się mocno między lampami 430 ex II oraz 580 ex II ? a może jakaś nie-systemówka ?
    Miedzy kazdymi lampami rozni sie i to mocno. Glownie chodzi o miejsca do ktorych dociera 'kratka' AF.

    580EXII ma az 3 diody wspomagajace AF, co pokrywa wszystkie 63 punkty AF najnowszych luster .

    Jak ma sie diode(y) AF i stopke canonowska, to reszta potrzebnych elementow do zrobienia urzadzenia, ktore tylko wspomaga AF kosztuje... 10 zeta

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    do niedawna wspomagałem 380EX , błysk wyłączony z menu body
    niedawno kupiłem 580EXII ale już nie tylko do wspomagania

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez softgbs Zobacz posta
    Dzięki za info, wydaje się to być idealnym rozwiązaniem ^^

    Do tego jest zamiennik YN http://www.mega-pixel.pl/product-pol...non-ST-E2.html tylko nie wiem czy ktoś się nim bawił czy nie
    Ja od niedawna mam taki, ale w wiekszosci uzywalem do wyzwalania lamp, a nie do wspomagania AF'a. Wszystkie inne funkcje lepsze niz Canon, ale o wspomaganiu nie moge tego powiedziec (jeszcze bo nie mam doswiadczenia )

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwek2k Zobacz posta
    Jak ma sie diode(y) AF i stopke canonowska, to reszta potrzebnych elementow do zrobienia urzadzenia, ktore tylko wspomaga AF kosztuje... 10 zeta
    Czy można prosić o więcej szczegółów?
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  8. #8
    Bywalec Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    126

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Zamieszczone przez sylwek2k Zobacz posta

    Jak ma sie diode(y) AF i stopke canonowska, to reszta potrzebnych elementow do zrobienia urzadzenia, ktore tylko wspomaga AF kosztuje... 10 zeta
    Interesowało by mnie coś takiego, jednak musiało by to działać tak jak w zewnętrznych lampach.
    Gdy jest za ciemno, podczas wduszania przycisku migawki, dioda wspomagająca musi się zapalać.

    Może jest podawany sygnał (zmiana stanu) na jakimś pinie w stopce ??
    Jeżeli jest to jakiś zakodowany sygnał to jest więcej roboty, i trzeba by znać jego parametry (stałe czasowe) aby to poprawnie zdekodować.

    Najłatwiej, ale taka opcja mnie nie interesuje jest zrobienie układu z ręcznym włączaniem/wylączaniem diody na czas zadziałania układu AF w aparacie.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S Zobacz posta
    Interesowało by mnie coś takiego, jednak musiało by to działać tak jak w zewnętrznych lampach.
    Gdy jest za ciemno, podczas wduszania przycisku migawki, dioda wspomagająca musi się zapalać.
    Dziala dokladnie tak, jak na systemowych lampach blyskowych - to aparat decyduje czy i na jak dlugo wlaczyc diode wspomagania

    Skutecznosc wspomagania AF jest wprost proporcjonalne do diody/diod, ktore uzylismy do budowy tego urzadzenia.

  10. #10
    Bywalec Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    126

    Domyślnie

    Witam

    @sylwek2k

    Czy możesz coś dokładniej na temat napisać.
    Interesuje mnie schemat.
    Konkretnie gdzie, do jakiego wyprowadzenia stopki się podłączyć.

    - Czy jest po prostu wystawiany prosty sygnał na jakiś kontakt w stopce ??
    - Czy jest większy problem i konieczność detekcji (rozpoznanie konkretnego) jednego
    z wielu sygnałów ??

    Pozdrawiam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •