Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 117

Wątek: Książki o fotografii II

  1. #11

    Domyślnie

    Dzieki,
    poszukam.

  2. #12
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martieos Zobacz posta
    "
    Polecam,świeżo po lekturze , A.Mroczka "Książka o fotografowaniu". Zresztą o tym juz duzo tu było..
    Przyznam się szerze że tyn nowym wydaniem jestem lekko rozczarowany, jednak skierowana jest wciąż do fotografujących analogami, dużą część materiału nawet już się nie da albo nie ma takiej potrzeby, żeby adoptować do cyfry, dużą część opisanych przykładowych zdjęć jest z analogu i to z średniego formatu, czuje się że przed drukiem musiała długo leżeć w szufladzie

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hyzop Zobacz posta
    Przyznam się szerze że tyn nowym wydaniem jestem lekko rozczarowany, jednak skierowana jest wciąż do fotografujących analogami, dużą część materiału nawet już się nie da albo nie ma takiej potrzeby, żeby adoptować do cyfry, dużą część opisanych przykładowych zdjęć jest z analogu i to z średniego formatu, czuje się że przed drukiem musiała długo leżeć w szufladzie
    a gdzie ktoś pisał że to będzie o cyfrze? Cyfra z lustrzankami "dla mas" jest na rynku jakieś 5 lat.. a analogowa co najmniej 80 lat.. a to książka która nie jest podręcznikiem fotografowania.. gdzie to na czym robimy (materiał) jest sprawą trochę wtórną.. co do tego że jest skierowana do fotografujących analogami to się mylisz.. światłomierz czy system strefowy albo filtry czy problemy z kontrastami wcale nie są domeną analogowców.. nie uważam się w żadnym razie za jakiegoś znawcę ale prawidłowość u mnie jest taka że im mam więcej sprzętu tym robię mniej zdjęć
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 02-12-2011 o 00:46
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar martieos
    Dołączył
    Apr 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    24

    Domyślnie

    Mam z 10 ksiażek o tematyce foto (dederko , kreyser, hedgecoe itd) -Mroczka stawiam na I miejscu - żeby był dobrze widoczny) Powiedziałbym ze jednak w pewnym sensie jest to podrecznik - dzieki tym "zdjęciom przeleżałym w szufladzie" może sie nam tylko rozszerzyć horyzont.
    Mam jednak pytanie, potrzebuję ksiązkę dla 12-latki, która juz coś małpką pstryka. Przejrzałęm w empiku wszystko i...... własciwie tyle tego a nic nie ma... Jak wprowadzacie włąsne dzieci do nałogu? Wiadomo , ze nauka od ojca swoją drogą ale solidne podrecznikowe podstawy muszą być. Zastanawiam sie nad:
    1. Wójcik - Jak robić zdjęcia
    2. Freeman - Fotografia nowy wyczerpujacy poradnik(...)
    3. Gaweł - Praktyczny kurs fotografii
    a moze tylko skupic sie na patrzeniu:
    4. Wójcik - Kompozycja obrazu fotograficznego
    ? Co radzicie, jak droga iść , jakie macie doswiadczenia?

    a najlepiej jakby pan Mroczek napisał taką zupełnie podstawową solidna ksiązke))

  5. #15
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martieos Zobacz posta
    ? Co radzicie, jak droga iść , jakie macie doswiadczenia?
    Ciężkie pytanie :-)
    Wg mnie (nie znam żadnej z przytoczonych przez Ciebie pozycji) wybrałbym lekko mapisany podręcznik podstaw, by zacząć bawić się w trybie M, czyli pomiar światła, zależności ISO - Przysłona - Ekspozycja.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Od obsługi aparatu to jest przecież instrukcja. Najlepiej sięgnąć po pozycje dot. światła, kompozycji i ekspozycji
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  7. #17
    Dopiero zaczyna Awatar martieos
    Dołączył
    Apr 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    24

    Domyślnie

    No tak właśnie takich książek jest mnóstwo... tylko która rzetelna i przystępna dla dzieciaka?
    Pytam o doświadczenia własne ojców i matek hehehe ( no może jednak nie tylko)
    Ostatnio edytowane przez martieos ; 03-12-2011 o 21:50
    CANON | eos 10 | eos 5D | 24-70f2.8 L | 70-200f2,8L isII | fyyyltry i statyfff | Minolta Elite 5400 II

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    martieos
    weź obadaj tą książeczkę
    http://www.gandalf.com.pl/b/maly-fot...otografii-dla/
    ja przejrzałem wczoraj i już do mnie leci, bardzo interesująca pozycja z ciekawymi i informacjami i przyjaźnie napisana nawet dal kilkunastolatka

  9. #19
    Dopiero zaczyna Awatar Jimmy
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    24

    Domyślnie

    super prezent na święta dla małego fotografa, chyba również zakupię (oczywiście nie dla mnie)

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    24

    Domyślnie Książki (nie tylko) fotograficzne - 20%

    Helion.pl świętuje mikołajki - z tej okazji TYLKO I WYŁĄCZNIE 6 grudnia minus 20 procent na cały asortyment książkowy, również na pozycje fotograficzne.
    Zbliżają się święta, dużo początkujących (i nie tylko) może się zaopatrzyć w książki, a jedna piąta ceny mniej piechotą nie chodzi. Idealny prezent na święta
    Może ktoś coś dla siebie znajdzie, w cenie ksiązki za 31zł mamy książkę i dwa piwa dobrej marki żubr...

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •