Strona 219 z 222 PierwszyPierwszy ... 119169209217218219220221 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 181 do 2 190 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #2181

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Miałem nieprzyjemność kupić od tego użytkownika obiektyw marki Tokina. Po wykonaniu drugiego zdjęcia przesłona obiektywu pozostała zamknięta (oczywiście error na wyświetlaczu aparatu). Po odpięciu od body nadal była zamknięta. Odesłałem obiektyw, ale zanim doszedł do mnie mail potwierdzający odbiór, już widziałem ofertę tego obiektywu wystawioną na portalu. Napisałem w tej sprawie do sprzedawcy, oto treść naszej korespondencji:

    Sprzedawca: nick z Allegro "cool_arts"

    Nie wiem na czym polego "fenomen" tego obiektywu....
    Obiektyw odebrała wczoraj wieczorem moja żona.
    Dopero dzisiaj mogłem spokojnie sprawdzić obiektyw.
    Kilkanaście zdjęć Canonem 600D i nic, żadnych problemów.
    Ale, że jestem tylko amatorem fotografii, postanowiłem sprawdzić jeszcze
    obiektyw w serwisie. Zabrałem pismo od Pana, żeby serwis zwerifikował to, co
    opisał klient. Robiłem już wcześniej takie sprawdzenia, bo to koszt tylko 50 złotych,
    a daje mi pewność, że mogę obiektyw wystawić na aukcji.
    Miałem szczęście, bo mogłem całe testowanie obiektywu sprawdzać razem z serwisantem.
    I co ? Nic, zero problemów !
    Nie chce podważać Pana spostrzerzeń, niemniej jednak, ja byłem świadkiem całkiem sprawnego
    działania obiektywu.


    Moja odpowiedź:

    Nie wiem jak mogę Panu udowodnić to, co dzieje się z tym obiektywem. Przecież na zdjęciu wyraźnie widać, że przesłona stanęła w pozycji przymkniętej, a obiektyw jest odpięty do body. Nie jest to możliwe przy poprawnym działaniu obiektywu, ani nie jest możliwe wywołanie tego stanu umyślnie w żaden sposób. Świadczy to jednoznacznie o uszkodzeniu obiektywu, dlatego proponuje zmienić serwis, a wcześniej odebrać od nich pieniądze za ekspertyzę, bo żaden szanujący się serwisant widząc moje zdjęcie nie wystawi świadectwa sprawności, to absurd. Tym bardziej, że sytuacja ta nie stanowi kuriozum, lecz jest powszechnie znana, jest to jeden z decydujących czynników o tym , że obiektywy nie są wieczne i ulegają zużyciu.
    Domyślam się też, że to, co Pan napisał ma być zawoalowanym usprawiedliwieniem ponownego wystawienia do sprzedaży tego obiektywu i tu mogę Pana zapewnić, że ponowna sprzedaż w tym stanie, spowoduje prędzej czy później powrót do tej samej sytuacji w której ja się znalazłem i oby nie było to, po terminie udzielonej przez Pana gwarancji, bo w tedy Panu nie zazdroszczę, a ekspertyza wystawiona przez serwis Tokiny może być dla Pana druzgocąca.
    Proszę wziąć sobie do serca to, co napisałem, bo w tej dziedzinie rzadko się mylę.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Podsumowując, smutek mnie ogarnia, że mamy do czynienia z ludźmi, którzy z premedytacją oszukują swoich klientów, a zdziwienie, że ich jeszcze znajdują. Najlepszym tego przykładem jestem ja.

    Pieniądze na szczęście odzyskałem.
    Ostatnio edytowane przez ebeb ; 23-09-2019 o 18:05

  2. #2182
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cześć chciałem ostrzec przed użytkownikiem portalu OLX:
    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/SfV1/
    Dawid

    Dogadałem się z nim na kupno obiektywu Helios 44m , cena 100zł.
    Obiektyw wysłał ale cały rozklekotany, porysowany. Widać że rozkręcany. Na pewno nie stało się to podczas wysyłki.
    Aktualnie ma wyłączony telefon... zero kontaktu.

  3. #2183
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    jedno pytanie
    działa dobrze?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #2184
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Nie, nie ostrzy. Nie działa przysłona. Chyba brakuje części w środku. Śrubek też brakuje.
    Konto już zostało usunięte a przed usunięciem zmieniona nazwa na allah...
    Dzwoniłem pod numer z olx ale gościu powiedział że o niczym nie wie że to nie on a to numer jego córki....
    Ostatnio edytowane przez HakunaMatata ; 17-10-2019 o 21:39

  5. #2185

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    https://allegro.pl/uzytkownik/El-Sho...3-uni-1-5-1127
    Zawodnicy szturmem biorą rynek foto. Wszystko tańsze niż gdzie indziej o kilkanaście, kilkadziesiąt procent (Canon RF 24-70 za 8,5K, a Tamron 35/1.4 za nieco ponad 3K z darmową przesyłką !!!!!). Spółka powstała ze dwa miesiące temu (wpis do KRS, sprawdziłem), a już według zapewnień jest "jednym z najbardziej zaufanych sprzedawców elektroniki w Unii Europejskiej". Ma nawet stronę internetową, a na niej adresy mailowe gmail oraz gorące rekomendacje zachwyconych klientów z Niemiec i Skandynawii (po polsku). Wprawdzie reklamacje każą słać na adres osoby fizycznej: Lipowa 16 w Białymstoku (całkiem spory blok, może nie dotrzeć), podczas gdy spółka ma siedzibę w Warszawie, ale może to jakiś ałtsorsing obsługi reklamacji, diabli wiedzą.
    Zastanawia mnie jedno: jak w przypadku takiej cudownej oferty zadziałałby system ochrony kupujących Allegro. Miał ktoś z Was jakieś doświadczenia w tym temacie?
    Ostatnio edytowane przez bzdura1979 ; 14-01-2020 o 23:18

  6. #2186
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    normalnie, jak przyjmie policja zawiadomienie i nada bieg sprawie to oddają pieniądze
    warto tez płacić kk, wtedy koszty pokrywa bank
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #2187
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Ja wiem, czy AŻ tak tanio. Taki kultowy 135 L jakieś 20% taniej (nie 4,1 a 3,3 kPLN)
    Zwróć uwagę, że dostawa 15 dni, czyli stocku nie mają w kraju. Może jakiś szybki import dalekowschodni?

  8. #2188

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Ja wiem, czy AŻ tak tanio. Taki kultowy 135 L jakieś 20% taniej (nie 4,1 a 3,3 kPLN)
    Zwróć uwagę, że dostawa 15 dni, czyli stocku nie mają w kraju. Może jakiś szybki import dalekowschodni?
    Tak, tak... import dalekowschodni. Wspomniany Tamron 35/1.4 wychodzi ok 1200 zł taniej. 3200 zł to ja zapłaciłem za używanego 135L. Koszt przesyłki, cło, VAT, gdzie jest w takim razie zysk? Pomijam, że adres do zwrotów i do reklamacji to fake, pod Lipową 16 w Białymstoku jest duża modernistyczna kamienica z wieloma lokalami (tak w każdym razie wynika z Google Maps). Pisz pan na Berdyczów, albo do Lewiatana (jest pod Lipową 16 na parterze). Po drugie, żadnych szpejów niskokosztowych, żadnych bateryjek, osłon przeciwsłonecznych, filtrów, ładowarek, kabli, gruszek do optyki itp. Same obiektywy, aparaty, drogie zegarki i telefony. Chciałbym się mylić, ale obawiam się, że może chodzić o szybką akcję obliczoną na oskubanie 100-300 osób, które wpłacą po parę tysięcy PLN i po zabawie.

  9. #2189
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    to ze chodzi o oszustwo to pewne
    ale są osoby które lubią empiryczne doznania życia
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #2190
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez bzdura1979 Zobacz posta
    Chciałbym się mylić, ale obawiam się
    Na stronie są numery tel. Jeden z nich pojawia się w sklepie sprzedającym zegarki (działającym chyba od roku).
    W opisach przedmiotów "gwarancja sprzedawcy". Opisy po "polskawu", tak jakby ktoś wystawiał sprzęt, na którym do końca się nie zna, coś skopiował, coś się przetłumaczyło ze źródła, w którym kupił (np. kto u nas opisuje szkła jako "retail"). Ceny na tanie szkła trochę "dziwne" (np. 10-18 ponad 1000). Nie osądzam, niech każdy sam podejmuje decyzje.

Strona 219 z 222 PierwszyPierwszy ... 119169209217218219220221 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •