Strona 53 z 222 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #521
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez DarekB Zobacz posta
    Ostatnio próbowałem przy kurierze z DPD ale odesłał mnie na drzewo argumentując, że opakowanie nie jest uszkodzone.
    Przy Pocztexie potwierdzam, działa i kosztuje raptem 5zł.



    Normalny kurier to?
    Być może trafiłeś na jakiegoś chama, mi żaden do tej pory nie odmówił a zawsze otwieram przy nich i byli już chyba z każdej firmy kurierskiej
    Może w Kielcach pracują jacyś normalni ludzie z którymi da się dogadać, nie wiem :>
    Ostatnio edytowane przez salas ; 23-12-2012 o 14:14

  2. #522
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez DarekB Zobacz posta
    Ostatnio próbowałem przy kurierze z DPD ale odesłał mnie na drzewo argumentując, że opakowanie nie jest uszkodzone.
    Przy Pocztexie potwierdzam, działa i kosztuje raptem 5zł.

    Normalny kurier to?
    Kiedyś też tak próbowałem i wtedy kurier zwykle oświadczał, że owszem mogę sprawdzić w jego obecności zawartość przesyłki pobraniowej, ale po uprzednim uiszczeniu opłaty.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    Być może trafiłeś na jakiegoś chama, mi żaden do tej pory nie odmówił a zawsze otwieram przy nich i byli już chyba z każdej firmy kurierskiej
    Może w Kielcach pracują jacyś normalni ludzie z którymi da się dogadać, nie wiem :>
    Z jakich firm są Ci dobrze wychowani kurierzy, co pozwalają otworzyć przesyłkę? Bez uprzedniego wnoszenia opłaty?

  3. #523
    Dopiero zaczyna Awatar Chtiej
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez wlodal Zobacz posta
    Nie wiedziałem , że przesyłka kurierem ma opcję sprawdzenia - rozumię przed zapłatą !? . Taką opcję , wg mojej wiedzy , ma tylko poczta polska . Mało tego - np. UPS nie przyjmuje przesyłek płatnych pobraniem od osób , które nie mają z nimi umowy - czyli co najmniej 30 paczek miesięcznie - przekonałem się o tym na własnej d... . W przypadku kuriera , po sprawdzeniu po zapłacie - jedyne co można , to spisać protokół i czekać . Czy coś pomyliłem ?. Tak więc nie wiem o jakim sprawdzeniu piszesz !.
    Piszę o sprawdzeniu przed zapłatą, a firma kurierska, która taką usługę za jakieś 5zł oferuje nazywa się EMS Pocztex (choć dla niektórych to to samo co Poczta Polska).
    Co do wysyłki za pobraniem przez UPS, DPD, DHL, itd. istnieje taka możliwość jeśli skorzysta się z firmy pośredniczącej takiej jak, zamow-kuriera, sendit, kurierzy, itp.
    Przy korzystaniu z firmy pośredniczącej jest pewna wygoda, która polega na odebraniu przez kuriera paczki (nie trzeba wozić - zwłaszcza jak ktoś nie mieszka w mieście).

  4. #524
    Bywalec Awatar wlodal
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Polska Skierniewice
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Chtiej Zobacz posta
    Piszę o sprawdzeniu przed zapłatą, a firma kurierska, która taką usługę za jakieś 5zł oferuje nazywa się EMS Pocztex (choć dla niektórych to to samo co Poczta Polska).
    Co do wysyłki za pobraniem przez UPS, DPD, DHL, itd. istnieje taka możliwość jeśli skorzysta się z firmy pośredniczącej takiej jak, zamow-kuriera, sendit, kurierzy, itp.
    Przy korzystaniu z firmy pośredniczącej jest pewna wygoda, która polega na odebraniu przez kuriera paczki (nie trzeba wozić - zwłaszcza jak ktoś nie mieszka w mieście).
    Reasumując , jeśli interesuje nas sprawdzenie przed zapłatą , to tylko pocztex , czyli USŁUGI KURIERSKIE POCZTY POLSKIEJ - ta brzmi pełna nazwa . Tyle , że wielu sprzedawców zgadza się na przesyłkę kurierem za pobraniem , ale o dziwo , nie zgadzają się na wysyłkę pocztexem ze sprawdzeniem . Przecież i tak koszty przesyłki , z zasady , pokrywa kupujący. Nie zgadzają się na pocztex , mimo , że kupujący dodatkowo opłaca pełne ubezpieczenie ??!!
    Jeśli sprzedający pisze prawdę w opisie , to czego się boi ??.
    Mało umiejętności - dużo zacięcia .

  5. #525
    Dopiero zaczyna Awatar Chtiej
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez wlodal Zobacz posta
    Tyle , że wielu sprzedawców zgadza się na przesyłkę kurierem za pobraniem , ale o dziwo , nie zgadzają się na wysyłkę pocztexem ze sprawdzeniem . Przecież i tak koszty przesyłki , z zasady , pokrywa kupujący. Nie zgadzają się na pocztex , mimo , że kupujący dodatkowo opłaca pełne ubezpieczenie ??!!
    Przyznam, że nie doświadczyłem jeszcze takiej odmowy, ale wydaje mi się, że sprzedawcy często mają umowy z firmami kurierskimi, które odbierają od nich paczki i dlatego nie muszą się "bawić" w chodzenie na pocztę, stanie w kolejkach, itp, bo nie każdy ma na to czas - tak mi się wydaje. Oczywiście wersja z czymś do ukrycia też jest możliwa, gdzie tym "czymś" jest zwykle nieadekwatny stan rzeczywisty sprzetu do deklarowanego w ogłoszeniu czy na aukcji.

  6. #526
    Bywalec Awatar wlodal
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Polska Skierniewice
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Chtiej Zobacz posta
    Przyznam, że nie doświadczyłem jeszcze takiej odmowy, ale wydaje mi się, że sprzedawcy często mają umowy z firmami kurierskimi, które odbierają od nich paczki i dlatego nie muszą się "bawić" w chodzenie na pocztę, stanie w kolejkach, itp, bo nie każdy ma na to czas - tak mi się wydaje. Oczywiście wersja z czymś do ukrycia też jest możliwa, gdzie tym "czymś" jest zwykle nieadekwatny stan rzeczywisty sprzętu do deklarowanego w ogłoszeniu czy na aukcji.
    A ja ostatnio dość często trafiam na takich gości - sprzedawców . Przemawia do mnie argument wygodnictwa - towar do wysyłki odbiera kurier . Tylko jeśli ja mam płacić za przesyłkę , to powinienem mieć też możliwość wyboru . Już sam fakt , że płacę za ubezpieczenie świadczy o mojej dobrej woli . Gorzej - jeśli to nie jest wygodnictwo , lecz zakamuflowany - sfałszowany opis stanu technicznego .
    Dlatego też , takich "ostrożnych" sprzedawców omijam wielkim łukiem .
    Chylę tu czoło przed tymi VIP-ami , którzy dostarczają sprzęt na miejsce - jak Nowart . Nawet za dodatkową opłatą .
    Mało umiejętności - dużo zacięcia .

  7. #527
    Dopiero zaczyna Awatar N0 Skill
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Canon 300D + kit

  8. #528
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez N0 Skill Zobacz posta
    ... bez żadnych papierów pudelka dowodu zakupu. Numer seryjny lampy to 754786
    No i o czym to świadczy? Że nie każdy dysponuje stodołą do trzymania makulatury?
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  9. #529
    Dopiero zaczyna Awatar N0 Skill
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    jednak z korespondencji wynika ze lampa jest kupiona z lombardu w którym ten pan pracuje...
    Canon 300D + kit

  10. #530
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    N0 Skill i co z tego ? Zastawiając sprzęt w większości lombardów trzeba podać dane z dowodu osobistego. Sam ostatnio sprzedawałem lampę bez pudła, papierów itp. I co świadczy to o tym że była kradziona ? Nie popadajmy w skrajność

Strona 53 z 222 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •