Strona 120 z 222 PierwszyPierwszy ... 2070110118119120121122130170220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 191 do 1 200 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #1191
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez horak Zobacz posta
    Nigdy nie sądziłem, że mój rodzony brat może trafić tu na tapetę

    afoka, tak się składa, że 24-105 zakupiony w tym roku jest moją własnością i poprosiłem brata żeby wystawił go na allegro. Ten z 2013r był jego ale nie sprzedał się i postanowił go zostawić. Masz rację, zdjęcia są takie same, mój błąd bo sam mu powiedziałem, że nie ma sensu coś zmieniać bo oba wyglądają identycznie jak nowe w stanie sklepowym. Gdybyś chciał wiedzieć coś więcej lub wylegitymować mnie z dowodu zakupu i zgodności daty na karcie gwarancyjnej z tą na fakturze ( na dwóch dokumentach te same pieczątki fotojoker) to jestem do dyspozycji. Za brata mogę ręczyć a wiem, że sprzęt foto jaki posiada jest zawsze w stanie nie do odróżnienia od nowego, zresztą jak i mój.
    Dziękuje za rzeczowe wyjaśnienie.

  2. #1192
    Uzależniony Awatar ARN
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    wieś pod Warszawą
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Trochę go rozjaśnili
    Faktycznie
    Ale tylko w tytule, bo opis (na którym się skupiłem) jest już poprawny.
    Mogli spokojnie dopisać w tytule "jedyny na Allegro"

  3. #1193

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Niestety i ja muszę zabrać głos w tym temacie.Uważajcie na sprzedającego atylko.Kupiłem obiektyw na tej aukcji:OBIEKTYW CANON EF 85 mm 1,8 USM w B. Dobrym Stanie (4192383415) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Miał być w bdb stanie.Przed chwilą dotarł do mnie i trochę szok przeżyłem.Jakieś plamy i ślady smaru? na tylnej soczewce...
    Powiedzcie czy na swoich 85 też macie takie mankamenty i od czego coś takiego mogło powstać(zdjęcie poniżej) i czy będzie to miało wpływ na zdjęcia.Czysczenie miękka ściereczką nie pomogło na te plamy.
    Smaru nawet nie dotykałem bo napisałem do sprzedawcy i póki co czekam na wyjaśnienie.Oczywiście sprzedający "zapomniał" wspomnieć o tym na aukcji.

    Ostatnio edytowane przez canonbeg ; 09-05-2014 o 15:28

  4. #1194
    Bywalec Awatar Canonierzysta
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    185

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    To wygląda raczej jak uszkodzona powłoka, mam podobnie ( ale tylko dwa małe punkty) na tylnej soczewce mojej 50 1,8... ja nie zauważyłem wpływu, ale u Ciebie wygląda to tragicznie....

    Ze zdjęć wygląda to tak jakby ktoś jednak ingerował w obiektyw, użył jakiegoś kleju/smaru/chemikaliów i wpłynęło to na powłokę...

    Na zdjęciu w Allegro widać te brązowe/żółte kawałki "czegoś"...
    Ostatnio edytowane przez Canonierzysta ; 09-05-2014 o 15:54
    EOS R|EOS 50D|C24-105L|50mm 1,8STM|Samyang 8mm|Stroboss 60evo|430EXII|Nieustanny rozwój w pakiecie z nieustanną pasją;-)

    --==<<Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią>>==--

  5. #1195
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez canonbeg Zobacz posta
    Czysczenie miękka ściereczką nie pomogło na te plamy.
    Smaru nawet nie dotykałem bo napisałem do sprzedawcy i póki co czekam na wyjaśnienie.Oczywiście sprzedający "zapomniał" wspomnieć o tym na aukcji.
    Ten smar to wygląda jakby natarł obiektyw wazeliną, aby wyszedł "ładniejszy" (obudowa bez rys) na zdjęciu do allegro.
    Miękką ściereczką nie wyczyścisz - jakiś płyn do czyszczenia optyki lub izopropanol zastosuj.
    A smar to wacikami zbierz. (widać go było na zdjęciu allegro)
    1DX + 50L

  6. #1196

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Dzięki za odpowiedź.Napisałem do sprzedawcy i będę dążył do zwrotu tego szkła.
    Dodam,że sprzedający "zapomniał" również wspomnieć o tym,że prowadzi działalność gospodarczą związaną jakżeby inaczej z...fotografią.
    To daje do myślenia,że obiektyw najprawdopodobniej jest już dość mocno wyeksploatowany i długo bym nie miał z niego pożytku.
    Czekam na odpowiedź sprzedającego.Będę informował na bieżąco,ale miejcie uwagę na inne aukcje tego sprzedającego.
    Mam jeszcze do Was pytanie.Czy stan tego obiektywu podchodzi Waszym zdaniem pod bardzo dobry?Według mnie to kwalifikuje się znacznie niżej...

  7. #1197

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Niezupełnie allegro, ale chyba nowy wątek niepotrzebny.
    Cena nie jest podejrzana?
    GIEŁDA FOTOGRAFICZNA - aparaty fotograficzne

  8. #1198
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    507

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II


  9. #1199
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Ostatnie 2 komentarze w ciagu 30 dni to: aukcja charytatywna i czapka z daszkiem za 30zł ale ma tez pozytyw za sprzedaz 6D. ???

  10. #1200

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    ta osoba też ma wiele pozytywów, a najwięcej od samej siebie pewnie (podbijanie cenyi wystawianie pozytywnych komentarzy pod nikiem tolo7777) tak że do końca nie jest uczciwa
    CANON EOS 600D (4212521671) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Ostatnio edytowane przez bucefal14 ; 10-05-2014 o 21:02
    Ludzie listy noszą...

Strona 120 z 222 PierwszyPierwszy ... 2070110118119120121122130170220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •